انتخاب عطر و ادکلن مناسب فصل گرم سال

20:53 - 1399/11/02
در این مقاله انواع عطر و ادکلن مناسب فصل تابستان را برای شما معرفی می کنیم.
عطر

راهنمای انتخاب و خرید بهترین رایحه عطر و ادکلن تابستانی

در فصل تابستان که هوا گرم است و افراد بیش از اندازه عرق می کنند ، نیاز به استفاده از عطر و ادکلن بیش از قبل احساس می شود . هر عطر و رایحه ای را نمی توان برای روزهای گرم تابستان استفاده کرد بنابراین بهتر است از عطرهایی استفاده نمایید که ماندگاری بیشتر داشته باشد و بوی بد را از شما دور کند و هم پرستیژ خاصی به استایل شما بدهد .

نحوه خرید عطر و ادکلن توسط اشخاص مختلف

افراد از شیوه های مختلف و گاهی عجیب و غریبی برای انتخاب عطر و ادکلن مورد نظر خود استفاده می کنند. برخی افراد جوان هنگام خرید عطر از دوستان خود تقلید می کنند و رایحه ای را که دوستشان انتخاب نموده را انتخاب می کنند و نمی دانند که رایحه عطر می تواند با نوع پوست تغییر کند.

برخی از افراد نیز فقط به شیشه های پر زرق و برق عطر توجه نموده و عطری را که شیشه زیباتری داشته باشد انتخاب می کنند و گاهی نیز بیلبوردهای تبلیغاتی در انتخابشان بی تاثیر نیست.

بیشتر افراد مسن نیز که از جوانی دنبال کننده برند خاصی بوده اند سعی می کنند به همان برند وفادار باشند . برخی نیز اصلا به رایحه مورد علاقه و یا برند خاصی توجه نمی کنند و از هر عطری استفاده می کنند.

انتخاب عطر و ادکلن مناسب فصل گرم سال3

راهنمای انتخاب عطر و ادکلن تابستانی

بهترین عطرها برای تابستان

در فصل تابستان عطرهایی با رایحه های خنک، ترش، تلخ و سرد، جنگلی و وحشی استفاده کنید و هرگز از عطرهایی که رایحه شیرین دارند استفاده نکنید زیرا عطرهای گرم و شیرین ماندگاری کمتری دارند و باعث ایجاد گرمای بیشتر و کلافگی می‎شوند و اینگونه عطرها در فصل زمستان ماندگارترند زیرا سردی هوا به ماندگاری آن ها کمک می کند .

عطرهای خنک و ترش مخصوص تابستان

عطرهایی با رایحه های خنک و ترش بسیار مناسب فصل تابستان هستند زیرا اینگونه عطرها حس سرمای خوشایندی را در اطرافیان ایجاد می کند. عطر های ترش معمولا عطرهایی هستند که طعم مرکبات را برای شما یادآور می شوند و القاکننده حس طراوات، خنکی و شادمانی هستند و سبب افزایش آرامش روحی و رفع خستگی شما می شوند.

انتخاب عطر و ادکلن مناسب فصل گرم سال0

بهترین ادکلن های تابستانی زنانه و مردانه

عطرهایی با رایحه میوه تابستانی

عطرهایی با رایحه میوه های تابستانی به خصوص میوه هایی چون خیار، کیویو هندوانهبرای استفاده در این فصل بسیار مناسبند.

عطر و ادکلن های خنک مخصوص تابستان

عطر خنک عطری هستند که در شما احساس خنکی دلچسبی ایجاد می کنند . برای انتخاب این عطر و بوییدنش کافی است در شیشه عطر را بگشایید و آن را بو کنید . بوییدن عطر خنک احساس برخورد نسیم ملایم و دلنشین بهاری با پوست را به شما القاء می کند.

همانطور که در دنیای مد نمناک گفته ایم رایحه هایی بر پایه نعنای هندی، چوب درخت سدر و صندل سفید، شکوفه لیمو، آویشن، چوب خیس شده و برگ ماندارین از آن رایحه های دلچسب و خنکی هستند.

انتخاب عطر و ادکلن مناسب فصل گرم سال4

اصول خرید عطر و ادکلن تابستانی

معرفی ادکلن تابستانی فوق العاده خوشبو

ادکلن زنانه BLV Eau de te بولگاری با رایحه خنک و تندش انتخاب مناسبی برای شماست. ادکلن L Eau Par Wild Ph کنزوو ادکلن مردانه لایت بلوی بولگاری با رایحه خنک و ترشی که دارد هم در همین گروه قرار می گیرد.

ادکلن هایی مثل چای سبز(الیزابت آردن)، کول واتر فروزن (دیویدوف) و رویال واتر(گرید) از عطرهای خنکی هستند

عطر هایی که در تابستان باید اجتناب کرد

  • از رایحه برخی گل ها و همچنین برخی عطر های بسیار شیرین در تابستان اجتناب کنید.
  • در فصل تابستان از ترکیب های گلی قوی، نعناعهندی، عطر های شیرین، وانیلی استفاده نکنید.

علت ماندگار نبودن عطرها در تابستان

در گرمای هوا اثر عطر به علت تعریق فراوان خیلی زود کم رنگ می شود و شما در هوای گرم نیاز بیشتری به عطر زدن پیدا می کنید اما از طرفی نیز گرمای هوا سبب می شود رایحه در همان زمان کوتاه به قدر کافی پخش گردد به همین دلیل در این فصل بیش از فصول دیگر رایحه عطر اطرافیان را حس می کنیم.

انتخاب عطر و ادکلن مناسب فصل گرم سال12

راه های افزایش ماندگاری عطرو ادکلن تابستانی

چند ترفند برای ماندگارتر شدن ادکلن در تابستان

برای ماندگار شدن عطرهای خنک تابستانی ، عطر خود را تکرار کنید زیرا همه عطرها در دمای بالای هوا از بین می روند.

اگر پوست خشکی دارید، قبل از استفاده از عطر پوست تان را چرب و مرطوب کنید زیرا چربی روی پوست تاثیر زیادی در ماندگاری عطر روی بدن دارد.

برای ماندگاری بیشتر عطر روی پوستتان آن را روی نقاط دارای نبض پوست مثل مچ دست، کنار گردن، پشت گوش، پشت آرنج، زیر گلو و حتی پشت زانو و روی مچ پا اسپری کنید اینگونه شما اجازه خواهید داد رایحه عطر از پایین به بالا جریان یابد و ضربان نبض در این نقاط سبب حرارت بیشتر و پخش بیشتر و بهتر رایحه عطر خواهد شد.

در نقاط دارای نبض فاصله رگ ها از سطح پوست بسیار کم است و رگها حرارت بیشتری دارند بنابراین مانند یک پمپ کوچک عمل می کنند و سبب بهتر پخش شدن رایحه عطر خواهند شد.

اسپری کردن عطر روی موها نیز سبب ماندگاری بیشتر عطر می شود.

عطرهای جامد را استفاده کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشند زیرا این عطرها کمتر از عطرهای مایع در معرض تاثیر گرمای هوا قرار می گیرد.

عطرهای تک نتی ماندگاری بیشتری دارند و احساس دریافت بو و عطر را در شما بیشتر ایجاد می کنند.

برای آنکه عطر تابستانی که انتخاب می کنید ماندگاری بیشتری داشته باشد، این است که غلظت روغن آن بالا باشد. معمولا عطرهایی با غلظت روغن بین 12 تا 30 درصد ماندگاری بیشتر و قابل قبولی دارند.