پست جدید و جالب محمود فکری + عکس

12:46 - 1399/11/02
محمود فکری با انتشار عکسی جالب از خود در یکی از بازی های تیم استقلال خدا را به خاطر داده ها و نداده هایش شکر گفت که میتوانید شما هم در ادامه این مطلب عکس و پست منتشر شده توسط وی را مشاهده کنید.
محمود فکری

خدایا به داده هات و نداده هات شششششششكر

آشنایی با باشگاه استقلال تهران

در سال 1323 چهار جوان تصمیم گرفتند تا باشگاهی تاسیس کنند. نام آنها میرزایی، نواب، خشایار و جانانپور بود. علاوه بر آنها خاکزاد، گیتی، گریش، کلانی، مهدیون و حسینی نیز دیگر اعضای باشگاه بودند که به دلیل علاقمندیشان به دوچرخه سواری نام باشگاه را دوچرخه‌سواران نهادند.

ابتدا تنها رشته فعال باشگاه دوچرخه سواری بود، اما بعدها رشته های والیبال، پینگ پنگ، بسکتبال، وزنه برداری، کشتی، شنا و فوتبال نیز فعالیت خود را آغاز کرد.طی مذاکراتی که مسئولان باشگاه دوچرخه سواران با علی دانائی فرد موسس وقت باشگاه تورانجام دادند، موافقت شد که باشگاه تور با نام دوچرخه‌سواران وارد عرصه رقابت در فوتبال شود.

رقابت اصلی در فوتبال کشور تا پیش از سال 1325 بین سه تیم دارایی، شاهین و سرباز بود، اما با ورود تیم دوچرخه سواران که از همان ابتدا با پیراهن آبی وارد میدان شد، مثلث قدرت به مربع شد و قطب چهارم فوتبال نیز شکل گرفت.

تیم دوچرخه‌سواران در سال 1325 و با حضور پرویز عمو اوغلی، گرائیلی، دانائی و سید آقا جلالی در هیئت مدیره تشکیل و روانه رقابت‌ها شد. حاصل کار نایب قهرمانی در سالهای 25 و 26، نایب قهرمانی و قهرمانی جام حذفی در همان سالها بود. در سال 1328 نام باشگاه دوچرخه سواران به تاج تغییر یافت و در همین سال قهرمان باشگاه‌های تهران شد.

به دلیل اهمیت باشگاه تاج از ردیف بودجه اختصاصی برخوردار شد. رنگ لباس باشگاه نیز پیراهن آبی با آستین سفید، شورت سفید و جوراب سفید بود. علی دانائی فرد برای تقویت این تیم، تیمهای تورج، افسر، دیهیم، کورش و اتم را تاسیس کرد. تاج در سراسر کشور گسترش یافت و در شهرهای اهواز و رشت بیش از دیگر نقاط ایران پایگاه مردمی یافت.

اولین قهرمانی در آسیا

در فروردین سال 1349 و در باشگاه لبریز از تماشاگر امجدیه (شهید شیرودی)، تیم های تاج از ایران و هاپوئل رژیم صهیونیستی فینال جام باشگاهای آسیا را برگزار کردند. در این دیدار تیم تاج تا دقیقه 83 یک بر صفر عقب بود که در این دقیقه غلام وفا‌خواه که به مرد جامها معروف بود، گل تساوی را وارد دروازه حریف کرد و کار به وقت اضافه کشید که تیم تاج با گل مسعود معینی مدافع پیش تاخته خود در وقت اضافه قهرمان آسیا شد.

پست جدید و جالب محمود فکری + عکس1

تغییر نام به استقلال و دومین قهرمانی در آسیابا پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 باشگاه تاج به استقلال تغییر نام پیدا کرد.

استقلال در سال 1370 برای دومین بار قهرمان آسیا شد. استقلال در فینال باشگاه های آسیا توانست تیم لیائولینگ چین را با نتیجه 2 بر 1 شکست دهد و جام را برای دومین بار به خانه بیاورد.

مربیان خارجی از بدو تاسیس

زدراکو رایکوف، ولادمیر جکیج، بونژاک، یوگنی سوکومور خوف، جکیچ دلیچ، لئونید بیلفسکی و رولند کوخ از جمله مربیان خارجی بودند که با استقلال کار کردند. در این میان رایکوف بیشترین سابقه حضوررا دارد که به مدت هشت سال مربی استقلال بود و طی این دوره با استقلال قهرمان ایران در سال 49، قهرمان جام میلز هند، دو دوره قهرمانی باشگاهای آسیا و قهرمانی جام اتحاد را در کارنامه خود دارد.

مربیان استقلال از آغاز تا کنون

مرحوم علی دانائی‌فرد، محمود بیاتی، مرحوم رسول مدد نوعی، محمد رنجبر، حشمت مهاجرانی، پرویز ابو طالب، مجتبی کرد نوری، کمائی، مرحوم جاهد، مصطفی شرکا، حسن حبیبی، حسن عضدی، رضوی، اصغر شرفی، کامبیز جمالی، محمد صلاحی، منصور پورحیدری، غلامحسین مظلومی، بیژن ذوالفقارنسب، ناصر حجازی، رضانعلچگر، عبداللهی، بهتاش فریبا، اصغرحاجیلو، پرویزمظلومی، حمید ملک احمدی، منصور رشیدی، جواد زرینچه و امیر قلعه‌نویی ، صمد مرفاوی و فیروز کریمی مربیانی بودند که از بدو تاسیس تا کنون به عنوان سرمربی رهبری تیم را برعهده داشتند. در حال حاضر صمد هرفاوی سکاندار این تیم است.

استقلال یک بار در فصل 85-1384 موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ‌برتر و بار دیگر در لیگ برتر هشتم قهرمان شد: استقلال قهرمان هشتمین دوره‌ لیگ‌برتر فوتبال ایران شد.تیم استقلال در لیگ یازدهم با سرمربیگری پرویز مظلومی به عنوان نایب‌قهرمانی رسید. مسئولان باشگاه استقلال برای هدایت تیم فوتبال خود در لیگ دوازدهم با امیر قلعه‌نویی به توافق رسیدند و در همین لیگ به قهرمانی نیز دست یافتند.

چکیده ای از بیوگرافی محمود فکری

نام کامل: محمود فکری جویباری

تاریخ تولد: 4 مرداد 1352

محل تولد: جویبار، ایران

باشگاه کنونی: نساجی مازندران ( سرمربی)

پُست: مدافع

پست جدید و جالب محمود فکری + عکس14

محمود فکری مربی فوتبال

بیوگرافی محمود فکری

در 25 دی سال 52 به دنیا آمده، ولی شناسنامه اش را به تاریخ 4/ 5/ 52 گرفته اند. به دنیا آمده جویبار و محله وان محله این شهر است. جایی که مهد کشتی ایران است، ولی محمود در آن جا سر از فوتبال در آورد. وی فرزند آخر خانواده فکری است. دو برادر به اسم های شاهرخ، شاهپور دارد و یک خواهر. پدرش در ۱۴ مهر سال ۸۱ فوت کرد. برادرش شاهرخ هم از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی است.

پدر و مادرش اصلا علاقه ای به این نداشتند که محمود فوتبالیست شود. آنها از وی می خواستند درسش را بخواند، ولی او به دور از چشم آن ها هرروز برای فوتبال بازی کردن به بیرون می رفت و با لباس‌های خاکی بر می گشت. چند مرتبه هم مچش را گرفتند؛ با این حال کتکی از پدر و مادر نخورد و تنها با تذکر و دعوای آن ها روبرو شد. پس از اینکه محمود در مدرسه فوتبالش بهتر به چشم می آید معلم ورزشش واسطه می شد و هرروز به خانه آن ها می رفت تا اجازه اش را از پدرش بگیرد. اینگونه بود که وی در مسابقه های مدرسه ها شرکت می کرد.

فکری فوتبالش را در سال ۶۵ از تیم ساحل جویبار شروع کرد و در سال ۱۳۶۹ به تیم باشگاه نساجی مازندران پیوست. بعد از این تیم پیراهن استقلال تهران را تن کرد، خدمت سربازی سبب گردید تا وی فوتبالش را در تیم باشگاه فجر سپاسی شیراز ادامه دهد و بعد از پایان خدمت سربازی به استقلال تهران بازگشت. بیشتر زمان بازیگری فکری در باشگاه استقلال تهران گذشت. وی بعد از حوادث شهرآورد سی و هشتم تهران در دی ماه سال ۱۳۷۳ با محرومیت شش ماه از حضور در زمین بازی رو به رو شد.

پست جدید و جالب محمود فکری + عکس20

محمود فکری

مربیگری محمود فکری

محمود فکری مربیگری در فوتبال را از باشگاه شیرین فراز کرمانشاه و در سال 1387 آغاز کرد. پس از یک سال وی بعنوان کمک مربی به کادر فنی تیم استقلال تهران اضافه شد. یک فصل سپری شد و محمود دوباره به شیرین فراز برگشت. این روند باز هم تکرار گردید و یک سال بعد، این مربی باز هم بعنوان کمک مربی به کادر فنی تیم استقلال پیوست.

در سال 1391 در مس کرمان و در سال 1392 در باشگاه صبای قم ، فکری کمک مربی بودن را تجربه کرد. در سال 1393 وی برای بار سوم در دوران مربیگری اش به تیم استقلال رفت. این دفعه دو فصل دوام آورد و در سال 1395 هدایت نساجی مازندارن را بر عهده گرفت.

فکری دیگر می خواست نقش نخست کادر فنی تیم باشد و در سال های بعدی هم مربیگری در نفت مسجد سلیمان ، شاهین بوشهر ، سرخپوشان پاکدشت و آلومینیوم اراک را تجربه کرد.

محمود فصل 1398- 1399 را در باشگاه خوشه طلایی سپری کرد و در آخر فصل به باشگاه نساجی مازندران بازگشت تا این تیم را برای فصل 1399- 1400 آماده کند.

پست جدید و جالب محمود فکری + عکس8

زندگینامه محمود فکری

افتخارات محمود فکری

- از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ کاپیتان استقلال بود

- فکری همراه با استقلال ۳ بار قهرمان لیگ ایران( ۱۳۷۷، ۱۳۸۰، ۱۳۸۵)

- ۳ بار قهرمان جام حذفی فوتبال ایران ( ۱۳۷۵، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱) شد.

- ضمن این که ۵ نایب قهرمانی لیگ ایران( ۱۳۷۳، ۱۳۷۸، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱، ۱۳۸۳)

- ۲ نایب قهرمانی جام حذفی( ۱۳۷۸، ۱۳۸۳)

- یک نایب قهرمانی( ۱۳۷۸)

- یک مقام سومی( ۱۳۸۱) در جام باشگاه های آسیا را در کارنامه خویش دارد

- دو گل در شهرآورد به نتیجه رسانده که یکی از آن ها فاصلهٔ چند ده متری بوده است

برترین مربی لیگ یک

محمود فکری در مراسم برترینها در یکم مرداد ۱۳۹۷ بعنوان بهترین مربی فصل ۹۶ انتخاب گردید.