جرم گیری اتو با چند ترفند ساده

21:30 - 1399/11/01
هر چند وقت یکبار بهتر است اتو را جرم گیری کنید و اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید به مطالب این قسمت توجه ویژه داشته باشید.
جرم گیری اتو

یک روش سریع و آسان که نشان می دهد چگونه به طور موثری می توان اتو را تمیز کرد!

بسیاری از ما تصور می کنیم تمیز کردن یک کار اجباری است ولی شاید تمیز کردن اتو چیزی باشد که ما هرگز از آن انتظار نداشته ایم.چیزی که نمی دانیم این است که یک اتو که در طول یک زمان پاکسازی نشود، کثیفی و جرم می گیرد.

گاهی اوقات این کثیفی و جرم ها به پارچه ها می چسبند، و دیگر لباس ها همانند قبلا نو و تازه نخواهند بود پس ضروری است که بدانید چطور برای لباس هایتان، اتو را باید تمیز نگه دارید ، آنچه که برای این فرایند مورد نیاز است در آشپزخانه ها وجود دارد با کمی تلاش و انجام روش هایی که در این بخش از نکات خانه داری گفته شده است اتوی شما می تواند به همان اندازه تازه و نو شوند.

جرم گیری اتو با چند ترفند ساده17

تمیز کردن اتو با بهترین روش های ممکن

چه چیزهایی را برای تمیز کردن اتو نیاز داریم:

چندین چیز ممکن است بر اتو تاثیر بگذارند، از قبیل چسبیدن و ایجاد لکه هایی از آب و ایجاد بخار، علائم سوزش در پایه و یا باقی مانده چیزهای سوخته شده ، این آسیب ها موجب می شود که اتو خوب نباشد، و به شما اجازه نمی دهد که همیشه "بهترین" وضع خود را داشته باشید.مراحل زیر راهنمایی هایی در مورد چگونگی مقابله با این مشکلات را ارائه می دهند.

روش های پایه :

این روش های اساسی را برای جلوگیری از مشکلات بزرگتر و داشتن طولانی مدت اتو انجام دهید.

1. هر چند روز، اتوی خود را با محلول سرکه و نمک با نسبت های مساوی، با استفاده از یک پارچه پاک کنید این کار از چسبیدنش بر روی هر نوع پارچه دیگر جلوگیری می کند.

جرم گیری اتو با چند ترفند ساده19

نحوه تمیز کردن اتو با سرکه و نمک و جوش شیرین

2. شما همچنین می توانید جوش شیرین را به این مخلوط اضافه کنید تا بتوان مخلوطی موثرتر تهیه کرد.

3. برای رسوب بخارش، از پنبه استفاده کنید و آن را در یک محلول پاک کننده بزنید و روی تمام دریچه های بخار بر روی سطح اتو بکشید این کار مانع از ایجاد هرگونه رسوبی توسط آب سخت می شود.

4. ضروری است که پس از اتو کردن آب اضافی در مخزن اتو را خارج کنید، زمانی که اتو زیاد داغ نیست تا از وقوع مشکلات جلوگیری شود ، بدون انجام اینکار، در مخزن آب باقی خواهد ماند و رسوبات آب باقی می مانند و سرانجام زنگ خواهد زد.

5. سعی کنید از آب مقطر برای جلوگیری از رسوب مواد معدنی در بخار استفاده کنید.

6. با یک پارچه مرطوب بیرونش را تمیز کنید ؛ شما می توانید از صابون ملایم برای تمیز کردن بیرون اتو از لکه های مقاوم استفاده کنید که این امر از جمع شدن کثیفی بر روی سطحش جلوگیری می کند که می تواند در هنگام اتو کردن بر روی پارچه منتقل شود.

جرم گیری اتو با چند ترفند ساده0

تمیز کردن اتو برای جلوگیری از مشکلات احتمالی

تمیز کردن اتو از پارچه های چسبیده سوخته شده :

زمانیکه عجله داشتید، تنظیمات اتو را بررسی نکردید و لباس مورد علاقه خود را سوزاندید! شما خوشبختانه جایگزینی را برایش پیدا کردید، اما زمانی که روز بعد خواستید لباستان را اتو کنید، یک تکه زشت از پارچه سوخته شده را روی اتو خود دیدید در ادامه چگونگی تمیز کردنش وجود دارد:

 1. در حالی که اتو هنوز داغ است، آن را از برق دربیاورید و بلافاصله اسفنج مرطوبی را روی اتو قرار دهید.
 2. پارچه به دلیل تغییر ناگهانی دما، از اتو جدا می شود.
 3. برای برداشتن باقی مانده اش از یک پد پاک کننده خفیف استفاده کنید، اگر از خشن اش استفاده کنید، اتو را خراشیده خواهد کرد.
 4. اگر ناکارآمد بود، از کمی جوش شیرین استفاده کنید و آنها را بر روی سطح اتو بپاشید و با یک اسفنج بشورید.

این یک روش سریع و موثر است. این نه تنها به کنده پارچه های سوخته شده کمک می کند، بلکه همچنین هر رسوب چرب یا نشاسته ای را که در سطح اتو وجود دارد را پاک می کند. متوجه خواهید شد که دفعه بعد که لباس هایتان را اتو می کنید، از قبلشان شفاف تر می شوند.

جرم گیری اتو با چند ترفند ساده15

تمیز کردن پارچه های چسبیده به اتو با راهکار های موثر

تمیز کردن اتویی که موجب لکه هایی روی لباس و پارچه می شود :

شما لباس های سفید مورد علاقه خود را اتو می کنید و متوجه می شوید که لکه های کوچکی در سرتاسر آن وجود دارد که بسیار ناراحت کننده است این ممکن است به علت زنگ زدگی باشد که در داخل حفره های بخار وجود دارد یا به دلیل برخی از کثیفی های سطح اتو. برای حل این مشکل، شما ممکن است این روش را دنبال کنید:

 1. قبل از شروع، اطمینان حاصل شود که اتو سرد است.
 2. یک محلول صابونی با مواد شوینده خفیف تهیه کنید و با استفاده از یک پارچه یا اسفنج، سطح اتو را پاک کنید.
 3. با تمیز کردن پارچه ای که در آب تمیز خیس شده است، ادامه دهید.
 4. استفاده از پد تمیز کننده یا یک ماده تمیز کننده قوی، سطح اتو را خراب می کند.سعی کنید از این کار اجتناب کنید.
 5. مخزن را با نسبت های مساوی از آب و سرکه پر کنید.
 6. اتو را روشن کنید و بگذارید تا کل این محلول تمام و بخار شود.
 7. این کار را مجدد با آب تنها انجام دهید تا کل بخارات سرکه و رسوبات آب از بین برود.
 8. این کار برای اتوی ما، هم داخل و هم خارجش مفید است.

جرم گیری اتو با چند ترفند ساده2

ترفند تمیز کردن اتو با بهترین حالت ممکن

این راهنمایی ها و ترفندها به شما کمک خواهد کرد اتو و لباس هایتان را نو و جدید نگه دارید. بنابراین نباید نگران خرید یک اتوی جدید باشید در هر زمان که با هر یک از مشکلات ذکر شده مواجه شوید.