افسانه بایگان با چهره ای باورنکردنی

16:51 - 1399/10/29
در این تصویر گریم افسانه بایگان را مشاهده می کنید
افسانه بایگان

افسانه بایگان بازیگر قدیمی و پیشکسوت سینمای ایران است که در سال ۶۰ با بازی در سریال سربداران کار حرفه ای خود را آغاز کرد. امروز در پرشین وی می خواهیم عجیب ترین گریم افسانه بایگان را برای شما قرار دهیم که او در اینستاگرام منتشر کرد.

عجیب ترین گریم افسانه بایگان

عکسی که افسانه بایگان با گریم فیلم سیاه باز در صفحه رسمی اینستاگرامش منتشر کرده است.

افسانه بایگان با چهره ای باورنکردنی18

گریم افسانه بایگان بازیگر

بد نیست درباره افسانه بایگان بیشتر بدانید

افسانه بایگان ۲۶ دی ۱۳۴۰ در تهران متولد شد. عموی پدرش فضل الله بایگان از پیشگامان تئاتر ایران و پدربزرگ پدرش میرزا جواد موتمن‌الممالک نماینده اولین دوره مجلس شورای ملی بود.مادرش به بازیگری علاقمند بود اما به دلیل پرورش در خانواده ای منضبط و سختگیر، موفق به فعالیت در این رشته نشد. پدربزرگ مادری افسانه بایگان مستشار دیوان عالی کشور بود و جد اعلای مادرش، میرزا محمدرضا موتمن السلطنه در دوره قاجار حاکم خراسان و نایب التولیه آستان قدس رضوی بوده است.

افسانه بایگان با چهره ای باورنکردنی8

زمانی که پانزده ساله بود به تشویق مادرش در مسابقه دختر شایسته ایران شرکت کرد و نفر دوم شد. در آن سال، جلوه پالیزبان، فینالیست کرمانشاهی، به عنوان دختر شایسته ایران برگزیده شد. در این مراسم رسم بر این بود که دختر شایسته سال گذشته، شنل مخصوص را بر دوش دختر شایسته جدید می‌گذاشت. وی در یازده سالگی در فیلم کوتاه «بوق» کاری از «علی علیزاده» به ایفای نقش پرداخت؛ ولی فعالیتش در سینما و تلویزیون را در سال ۱۳۶۰ با بازی در مجموعه تلویزیونی پر بینندهٔ «سربداران» آغاز کرد.

افسانه بایگان با چهره ای باورنکردنی12

افسانه بایگان

درباره افسانه بایگان

به بهانه گریم افسانه بایگان درباره این بازیگر بیشتر صحبت می کنیم .یک سال بعد نخستین نقش سینمایی را در فیلم «گمشده» به کارگردانی مهدی صباغ‌زاده در سال ۱۳۶۴ به‌دست‌آورد و به یکی از پرکارترین بازیگران زن سینمای ایران و سوپراستار در دههٔ شصت تبدیل شد. وی اواخر دهه هفتاد تا اوایل دهه هشتاد به علت شرایط کاری چند سال از سینما فاصله گرفت چون به گفته خودش حتی فراموش شدن برای او بهتر از ماندن به هر قیمتی بوده‌است

افسانه بایگان با چهره ای باورنکردنی17

بازیگر زن و پسرش

همسر افسانه بایگان، مصطفی شایسته است که در سال ۱۳۳۷ در تهران متولد شد و فعالیت در سینما را از سال ۱۳۶۷ با فیلم «روز با شکوه» به کارگردانی کیانوش عیاری آغاز کرد و سپس با ساخت فیلم «مادر» به کارگردانی علی حاتمی و ساخت و توزیع ده‌ها فیلم سینمایی ایرانی با کارگردان‌های مختلف سینمای ایران به فعالیت خود ادامه داد. این زوج صاحب پسری به نام امیرعلی هستند که در ایالت میشیگان آمریکا زندگی می‌کند. بایگان در کنار بازیگری، طراحی صحنه و لباس را هم در فیلم «شکوه بازگشت» تجربه کرده‌است.