شباهت فوق العاده ترانه علیدوستی به مادرش / باورنکردنی

13:50 - 1399/10/29
در این تصویر شباهت ترانه علیدوستی و مادرش را مشاهده می کنید
ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی بازیگر معروف ایرانی است که با بازی در فیلم من ترانه ۱۵سال دارم معروف شد. او خیلی زود توانست پله های موفقیت را طی کند و در فیلم های خوبی بازی کند.

عکس ترانه علیدوستی و مادرش

در این تصویر شباهت ترانه علیدوستی و مادرش را می بینید

شباهت فوق العاده ترانه علیدوستی به مادرش / باورنکردنی16

شباهت ترانه علیدوستی و مادرش

بد نیست درباره ترانه علیدستی بیشتر بدانید

ترانه علیدوستی زاده ۲۲ دی ۱۳۶۲ در تهران هنرپیشه سینما و تئاتر، صدا پیشه و مترجم اهل ایران است. او در فیلم‌های فیلم‌سازان برجسته‌ای چون رسول صدرعاملی، واروژ کریم‌مسیحی و اصغر فرهادی بازی کرده؛ و عناوین فراوان سینمایی از جمله جایزه بهترین بازیگر زن، پنجاه‌وپنجمین جشنواره فیلم لوکارنو سوئیس، جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم آسیایی و عربی اوسیان سینه فن و سیمرغ بهترین بازیگر زن در جشنواره فیلم فجر را گرفته‌است. او در جشنواره‌های فیلم وزول فرانسه ۲۰۱۴ و فیلم هانوی ویتنام ۲۰۱۲، یکی از اعضای هیئت داوران بود.

شباهت فوق العاده ترانه علیدوستی به مادرش / باورنکردنی12

عکس ترانه علیدوستی و پدرش

علیدوستی به زبان انگلیسی مسلط بوده و مترجم ادبی است. او جایزه ادبی پروین اعتصامی را در پنجمین دوره برگزاری آن در قسمت ادبیات داستانی با ترجمه رؤیای مادرم، نوشته آلیس مونرو بدست آورد. ترانه علیدوستی در ویژه‌نامه شماره ۱۰۰ ماهنامه صنعت سینما که نگاهی است به سینمای ایران در دهه هشتاد، به انتخاب ۱۳۰ نویسنده و منتقد سینمایی به عنوان بهترین بازیگر زن دهه انتخاب شد. همچنین در سال ۱۳۹۰، مجله فیلم او را بهترین بازیگر زن دهه ۸۰ انتخاب کرد.

شباهت فوق العاده ترانه علیدوستی به مادرش / باورنکردنی14

بازیگر شهرزاد و دخترش

به بهانه عکس ترانه علیدوستی و مادرش درباره این بازیگر بیشتر صحبت می کنیم.ترانه علیدوستی در ۲۲ دی ۱۳۶۲ در تهران زاده شد. پدر وی حمید علیدوستی بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران و از مربیان کنونی فوتبال، و مادرش نادره حکیم‌الهی سنگ‌تراش و تندیس‌ساز است. پویان علیدوستی تنها برادرش بود که در چهارشنبه‌سوری سال ۸۳ او را از دست داد. ترانه ازدواج کرده و صاحب یک فرزند دختر به نام «حنا» است.

شباهت فوق العاده ترانه علیدوستی به مادرش / باورنکردنی2

زوج معروف هنری

ترانه علیدوستی گفته که به بیماری «کلاستروفوبیا» یا «ترس از محیط بسته» مبتلا است و به همین خاطر نمی‌تواند از اتوبوس یا مترو استفاده کند. او از طرفداران جریان فمینیسم است.