غم انگیز / خودکشی کودک کار که در برنامه ماه عسل معروف شد + ویدئو

12:00 - 1399/10/16
کودک کاری که در برنامه ماه عسل چند سال پیش حضور پیدا کرد، با خودکشی خود در سن 18 سالگی دیگر در بین ما نیست
خودکشی کودک کار

متاسفانه باخبر شدیم که رضا کودک کاری که در برنامه ماه عسل حضور پیدا کرد و با صحبت هایش در این برنامه مشهور شده بود خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. رضا با حضور در برنامه ماه عسل از آرزوهای نداشته اش حرف زد.

خودکشی کودک کار معروف

رضا، کودکی که با حضور در برنامه ماه عسل با سخنان خود، مشهور شد، بر اثر خودکشی درگذشت.

صفحه اینستاگرام خانه ایرانی لب خط(حامی کودکان کار) با انتشار تصویری از رضا، کودکی که با حضور در برنامه ماه عسل با سخنان خود، مشهور شد، نوشت: در کمال ناباوری، درگذشت یکی از جوانان خانه‌ی ایرانی لب‌خط را تسلیت می‌گوییم.

رضا در سن ۱۸ سالگی متاسفانه بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده است. انتشار خبر درگذشت وی، احساسات موجی از کاربران شبکه های اجتماعی را برانگیخت. در ویدئوی زیر برشی از حضور وی در برنامه ماه عسل را می بینید.

ویدئو بخش هایی از حضور رضا در ماه عسل

ماجرای خودکشی رضا از زبان خواهرش

رضا ارشد زاده همان نوجوان ریز نقش سبزه رویی بود که در ۱۳ سالگی گفت: نمی‌دانم آرزو کردن چیست و کلیپ مشهور صحبتهایش در فضای مجازی سر و صدایی به پا کرد و یک موج خبری در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت.

پس از آن در سال ۹۳ رضا در حالی برای دقایقی روی آنتن برنامه ماه عسل رفت و از سرنوشت تیره و تار خودش و کودکان همسن و سال خود در محله شوش گفت که با وجود کم سن و سالی‌اش با تمام گوشت و پوست خود مشقات و سختی‌های آن را درک کرده بود.

غم انگیز / خودکشی کودک کار که در برنامه ماه عسل معروف شد + ویدئو16

خودکشی کودک کار مشهور

رضا در ماه عسل، از سختی‌هایش گفت و عده‌ای قول دادند که برای او مثل فرزند خودشان دوچرخه بخرند و زندگی‌اش را تغییر بدهند و دلش را شاد کنند، اما هیچگاه به قولشان عمل نکردند و رضای کوتاه قامت دوباره برای لقمه ‌ای نان برای خواهر و برادرهای قد و نیم قدش، مجددا به کارگاه پرس کاری بازگشت و به کارش ادامه داد.

ماجرای خودکشی رضا

بی‌پولی، جان برادرم را گرفت!

به گفته (ش.ا) خواهر رضا ، در طایفه او رسم است که دخترها و پسرها زود ازدواج کرده و به خانه بخت می‌روند و رضا هم ۳ سالی را با دختر یکی از اقوام نامزد بوده است.

او می‌گوید: رضا میخواست اسباب و وسایل زندگی‌اش را فراهم کند و زنش را به خانه خودش بیاورد و همه دغدغه‌اش این بود که هر چه زودتر با همسرش زیر یک سقف برود.

غم انگیز / خودکشی کودک کار که در برنامه ماه عسل معروف شد + ویدئو0

خودکشی کودک کار ماه عسل

خواهر رضا می‌گوید: رضا به هر دری زد تا بتواند زودتر زندگی‌اش را سر و سامان بدهد و چند باری را هم برای دریافت کمک، سراغ یکی از خیریه‌های مطرح و مشهور تهران که در آنجا تئاتر بازی می‌کرد رفت اما هیچ کمکی به او نکردند.

او می‌گوید: اینکه فلان خیریه در ماه برای ما سویا و ماکارانی بیاورد یا نه خیلی مهم نیست و ای کاش کسی به داد درد بچه‌های قد و نیم قد این محله‌های پر آسیب برسد.

وی همچنین افزود: برادرم آرزو به دل و مظلوم فوت کرد و حالا ما به جای تدارک مراسم عروسی، باید مراسم کفن و دفن او را دنبال کنیم.

به گفته خواهر رضا، جمعه شب رضا پس از مشاجره با خانواده دختر نشان کرده‌اش درباره اینکه در حال حاضر، شرایط برگزاری مراسم عروسی را به لحاظ مالی ندارد به کارگاه محل کارش رفته و ظاهرا با تزریق آمپول هوا به زندگی خود پایان داده است.