عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس

08:16 - 1399/10/15
امید عالیشاه در تازه ترین پست اینستاگرامی خود عکس و متنی زیبا را برای دنبال کنندگانش به اشتراک گذاشت که شما هم میتوانید در ادامه این مطلب عکس منتشر شده توسط وی را مشاهده کنید.
امید عالیشاه

هركسى در دل من جاى خودش را دارد جانشین تو در این سینه خداوند نشد خواستند از تو بگویند شبى شاعرها عاقبت با قلم شرم نوشتند نشد !!!!!

2004–2005 2005–2007 2007–2009 پدیده ساری مقاومت ساری صنایع طلایی سمنان
سال ها باشگاه ها بازی (گل)
2010–2009 2011–2010 2011–2013 2013– 2017–2018 نساجی مازندراننفت تهران راه آهن پرسپولیس ←تراکتورسازی (قرضی) 16 (3) 9 (1) 46 (14) 83 (13) 6 (2)
2009 2010–2009 2013–2014 2015– نوجوانان ایران جوانان ایران امید ایران ایران 4 (0) 5 (1) 3 (1) 3 (0)

بیوگرافی امید عالیشاه بازیکن فوتبال پرسپولیس را در ادامه ببینید.

  • نام :امید
  • نام خانوادگی :عالیشاه
  • محل تولد :ساری
  • متولد :20 دی ماه 1370
  • پست :هافبک - مهاجم سایه
  • شماره پیراهن :2
  • باشگاه کنونی :پرسپولیس تهران

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس9

بیوگرافی کامل امید عالیشاه

2004–2005 2005–2007 2007–2009 پدیده ساری مقاومت ساری صنایع طلایی سمنان
سال ها باشگاه ها بازی (گل)
2010–2009 2011–2010 2011–2013 2013– 2017–2018 نساجی مازندراننفت تهران راه آهن پرسپولیس ←تراکتورسازی (قرضی) 16 (3) 9 (1) 46 (14) 83 (13) 6 (2)
2009 2010–2009 2013–2014 2015– نوجوانان ایران جوانان ایران امید ایران ایران 4 (0) 5 (1) 3 (1) 3 (0)

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس17

سید مهدی رحمتی و امید عالیشاه در دربی

امید عالیشاه متولد 20 دی 1370 - ساری بازیکن کنونی باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران و بازیکن تیم ملی جوانان ایران است.

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس2

امید عالیشاه در کودکی

عالیشاه اهل شهرستان ساری و اصالتاً از روستای ارست در نزدیکی باداب سورت می باشد.

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس3

امید عالیشاه در کنار مادربزرگش

او از معدود بازیکنان مازندرانی است که تجربهٔ بازی در جام جهانی فوتبال نوجوانان را داراست.وی همچنین با درخشش در لیگ برتر فوتبال ایران توانسته نظر کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران را نیز جلب کند و به تیم ملی دعوت شود.

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس9

امید عالیشاه بازیکن تیم پرسپولیس تهران

عالیشاه سابقهٔ بازی در باشگاه های نساجی و راه آهن تهران را نیز در کارنامه دارد. یکی از بیاد ماندنی ترین صحنه های فوتبال او گلزنی در داربی 79 پایتخت است که در دقیقهٔ 82 دروازهٔ استقلال را باز کرد و پرسپولیس با گل او 2 بر 1 پیروز شد

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس15

امید عالیشاه هافبک پرسپولیس

امید فوتبال خود را با تیم صنایع طلایی سمنان آغاز کرد و در ادامه به تیم های نساجی مازندران ، نفت تهران ، راه آهن تهران و در نهایت با انتخاب شدن علی دایی به عنوان سرمربی پرسپولیس ، او نیز به پرسپولیس آمد تا راه خود را برای پیشرفت هموارتر سازد . امید عالیشاه به دلیل مصدومیت نتوانست آنطور که باید و شاید در نفت تهران بدرخشد .

مصدومیت او یک فصل به طول انجامید . در فصل جدید و در حالی که از چند تیم لیگ برتری پیشنهاد داشت به دیگر تیم تهرانی یعنی راه آهن پیوست تا زیر نظر آقای گل جهان بتواند خودش را به فوتبال حرفه ای کشور معرفی کند که در این امر موفق شد .

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس15

امید عالیشاه در بازی الدحیل قطر و پرسپولیس

در اولین سال حضورش در تیم راه آهن بسیار موفق عمل کرد با مجموع 1983 دقیقه بازی 9 گل و 3 پاس گل داد یعنی در هر 220 دقیقه 1 گل به ثمر رساند .

البته امید عالیشاه از هفته 26ام به دلیل مصدومیت نتوانست تیمش را تا انتهای لیگ همراهی کند و فصل جدید خودش را از هفته ی 18ام آغاز کرد که نتوانست گلی در 16 باری که برای راه آهن در فصل جدید به بازی رفت به ثمر برساند اما عملکرد فوق العاده وی در این سال مقابل تیم هایی مثل پرسپولیس ، تراکتور و استقلال نظر فوتبال دوستان را به سمت خودش جلب کرد تا جایی که بعضی ها او را به عنوان پدیده لیگ برتر در سال 91-92 می دانستند .

تا اینکه در فصل 92-93 علی دایی ، او را با خود به پرسپولیس آورد تا با ترکیب چند بازیکن جوان و چند بازیکن با تجربه تیمی لایق قهرمانی در لیگ برتر و البته جام باشگاه های آسیا آماده کند .

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس13

امید عالیشاه در تمرینات پرسپولیس

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس14

مصدومیت امید عالیشاه بازیکن سابق تراکتور در مقابل پرسپولیس

افراد زیادی او را قابل مقایسه با هم پستی هایش در پرسپولیس از جمله هادی نوروزی، غلامرضا رضایی و حمیدرضا علی عسگری و ... نمی دانستند و او را از همان اول نیمکت نشین پرسپولیس پذیرفته بودند . تا اینکه فصل جدید این بار با پیراهن پرسپولیس برای امید عالیشاه آغاز شد .

در 4 هفته ابتدایی همانطور که انتظار می رفت روی نیمکت نشست و بازی به او نرسید اما با اشتباهاتی که نوروزی و رضایی در جریان بازی ها مرتکب می شدند خشم هواداران را برانگیختند و کم کم زمزمه های حضور بازیکن های جدید مثل عالیشاه و نیمکت نشینی نوروزی و رضایی شنیده می شد که با قرارداد بستن خلعتبری با پرسپولیس احتمال حضور وی در ترکیب کمرنگ تر شد .

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس8

مرحوم هادی نوروزی و پیام صادقیان و امید عالیشاه در تمرینات پرسپولیس

اما امید عالیشاه بر خلاف انتظارات با تلاش فراوان خود و درخشش در تمرینات نظر علی دایی را به خود جلب کرد تا در هفته پنجم مقابل ملوان به عنوان بازیکن ثابت به ترکیب برود . او در این بازی عملکرد خیره کننده ای را از خود نشان داد و در حالی که پرسپولیس با اخراج مهرداد کفشگری 10 نفره به کار خود ادامه می داد توانست یک گل سه امتیازی برای تیمش به ثمر برساند . در ادامه او فرصت های زیادی خلق کرد که با بی دقتی بازیکنانی مثل سید صالحی و رضایی به ثمر نرسید . یک بار هم تیر دروازه مانع رسیدن امید عالیشاه و پرسپولیس به گل دوم شد ، او با زدن تک گل سه امتیازی تیمش مقابل ملوان محبوبیت خاصی نزد هواداران پیدا کرد .

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس16

عکس امید عالیشاه

عالیشاه با دریافت کارت قرمز در بازی با فولاد داربی را از دست داد تا جای خالی او در سمت چپ پرسپولیس حس شود . او در جام حذفی نیز عملکرد خوبی داشت و توانست مقابل الوند همدان گل زنی کند . در پایان نیم فصل تیم قدرتمند علی دایی قهرمان نیم فصل شد . بازیکنانی مثل رضایی و نوروزی که دیگر جایی در پرسپولیس برای خود نمی دیدند دیگر تیم های لیگ برتری را برای بازی انتخاب کردند و با اجازه ی کادر فنی این تیم تهرانی را ترک کردند .

حال باید دید امید عالیشاه می تواند با جلب نظر کارلوس کیروش و درخشش در جام جهانی 2014 برزیل آینده خود را با حضور در یک تیم مطرح اروپایی دگرگون سازد ؟

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس9

خوشحالی بعد از گل بازیکنان پرسپولیس

گفتگو با امید عالیشاه

امید عالیشاه از جمله بازیکنان جوان این نسل است که خیلی اهل مصاحبه نیست و ترجیح می دهد در سکوت کارش را پیش ببرد. عالیشاه معتقد است نباید بی دلیل هر روز مصاحبه کرد. با امید عالیشاه در منزلش هم صحبت شدیم و او از پدرش برایمان گفت؛ پدری که همه کاره پسرش است، به طوری که اگر بگوید فوتبال بازی نکن او حاضر است فوتبال را کنار بگذارد. اینکه او چطور وارد فوتبال حرفه ای شد و به اینجا رسید و نقش پدرش در زندگی سوژه مصاحبه با عالیشاه بود.

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس12

عکس امید عالیشاه در کنار علی کریمی

از بچگی عشق فوتبال بودی یا مثل خیلی ها به ورزش های دیگر علاقه داشتی؟

- من هم مثل بقیه فوتبال را از مدرسه مان شروع کردم. پا به توپ شدن من از زنگ ورزش شروع شد. یادم است معلم ورزش مان آقای اسماعیلی بود و یک جورایی او مرا استعدادیابی کرد. آن زمان در مسابقات مدارس شرکت می کردیم. از دو ومیدانی، آمادگی جسمانی، هندبال، فوتسال و فوتبال همه را بازی می کردم.

چه شد به سمت فوتبال آمدی؟

- قدیم هیات های فوتبال استان بازیکنان نونهال و نوجوان را به تیم ملی پایه معرفی می کرد. 10 سالم بود که از دفتر مدرسه صدایم زدند و یادم می آید خیلی ترسیدم و فکر می کردم چه شده که مرا صدا زدند. وقتی رفتم گفتند فلان روز باید تهران باشی و خودت را به مربی تیم ملی نونهالان زیر 11 سال معرفی کنی. آن زمان آقای بیداریان مربی این تیم. بود.

پس فوتبال حرفه ای ات از آن روزی که دفتر مدرسه صدایت زد شروع شد؟

- بعد از آن زمان در تیم های زیر 11، 13، 15 سال و بعد هم نوجوانان که سرمربی اش علی دوستی بود دعوت شدم و در جام جهانی هم بازی می کردم. شروع فوتبال حرفه ای من از تیم ملی نوجوانان آغاز شد و از آن دوره بود که فهمیدم فوتبال شغل آینده من است.

باشگاهی هم بازی می کردی یا فقط تیم ملی نوجوانان بودی؟

- زمانی که در تیم ملی نوجوانان بودم اولین باشگاه حرفه ای ام نساجی مازندران بود. بعد به مدت دو سال به نفت تهران آمدم که سال اول حضورم، رباط پاره کردم و بعد از آن هم به مدت دو فصل در راه آهن با علی دایی کار کردم و حالا هم که در پرسپولیس هستم.

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس7

عالیشاه در تمرینات تیم پرسپولیس - لیگ هجدهم

پس از دوره تیم ملی نوجوانان با علی دوستی فهمیدی که قرار است فوتبالیست شوی؟

- از آن دوران متوجه شدم شغل آینده من فوتبال است و تمرکزم را روی فوتبال گذاشتم.

حالا این شغل لذت هم برای تو دارد؟

- یکی از محبت های خدا به من این بود که شغلی را پیدا کردم که هم خوب پول درمی آورم و هم از آن لذت می برم. خیلی ها کار پردرآمد دارند اما علاقه شان چیزی دیگری است ولی من خیلی خوشبخت هستم که هم درآمد خوبی دارم و هم عاشق شغل ام هستم.

اولین پولی که از راه فوتبال درآوردی چه لذتی داشت؟

- جالب است ماجرای اولین پولی که از فوتبال درآوردم را برایتان بگویم. من قبل از اینکه به نساجی بروم برای یک تیم لیگ دو به نام بهنام بازی کردم که اتفاقا در جام حذفی مقابل پرسپولیس بازی کردیم. آن سال من با آنها 4 میلیون قرارداد بستم که پول خوبی در سن و سالم بود. آن زمان 1.5 میلیون تومان را بابت رضایتنامه به مدرسه - باشگاه پدیده ساری دادند که آنجا بازی می کردم. بعد هم بقیه اش را ندادند تا اینکه به نساجی رفتم.

پس طعم اولین پول فوتبال را نچشیدی؟

- من تا حالا از اول فوتبالم پول کامل نگرفته ام.

یعنی باشگاه ها پولت را نداده اند؟

- من از باشگاه هایی که در آنها بازی کردم طلب زیاد دارم. مسائل زیادی رخ داد تا پول من را ندهند. متاسفانه مثل اینکه حرف است که پول بازیکنان را کامل ندهند.

در شهر شما اکثر فوتبالیست ها به جای آنکه خاک فوتبال را بخورند از اول چمن دیده اند نه خاک.

- نه بابا اینطوری هم نیست که می گویید. خودم از آن بازیکنان شمالی هستم که خاک فوتبال را خوردم. اسمش هست که چمن است وگرنه زمین خاکی است که گوشه کنارش چندتا علف هم سبز شده.

عاشقانه دیدنی امید عالیشاه + عکس1

عکس امید عالیشاه هافبک پرسپولیس

دوره ای که 10 ساله بودی پدرت با ادامه فوتبالت موافق بود یا می گفت باید درس بخوانی؟

- بابام از اولی که وارد فوتبال شدم مشاور خوبی برای من بود. اتفاقا یادم است چهارم دبستان که به من گفتند باید بروم برای تیم ملی نونهالان با سرعت آمدم خانه تا به پدرم که فوتبالی بود خبر بدهم. وقتی رسیدم پدرم خواب بود. آنقدر سر و صدا کردم تا بیدار شد و با کلی ذوق و شوق گفتم که برای فوتبال باید بروم؛ فکر کردم کلی کیف می کند اما هیچ عکس العملی نشان نداد. فکر کنم هنوز خواب بود. (خنده)

شاید هم فکر نمی کرد فوتبالیست حرفه ای شوی...

- من الان هم که فوتبالیست حرفه ای شده ام باز هم با پدرم مشورت می کنم و همه چیز را با او در میان می گذارم. اتفاقا چون می دانست پیشرفت می کنم شاید خیلی خوشحال نشد چون او آینده نگری فوق العاده ای در خصوص فوتبال من دارد.

پس او یک جورایی پیشگوی اختصاصی امید عالیشاه است؛ مثلا چطور پیشگویی می کند؟

- (خنده) البته نه آنطوری که شما می گویید ولی سر بازی کردن یا نکردن من یا مذاکره برای قرارداد بستن می گوید مدیرعامل این حرف را می زند و تو باید اینگونه جواب بدهی یا جلسات با سرمربی دقیقا می گوید مربی چه مسائلی را مطرح می کند.

جالب است...

- او حتی در مورد مصاحبه کردن هم به من مشورت و راهنمایی می دهد. مثلا می گوید فلان سوال را می پرسند، تو چه بگو یا چطور مصاحبه کن.

تا حالا از پدرت کتک خورده ای؟

- در مورد فوتبال تا حالا از پدرم کتک نخوردم اما مگر می شود بچه ها از پدرشان کتک نخورده باشند ولی یادم نیست سر چه مسئله ای بوده است اما یک چیز همیشه مرا ناراحت می کند و آن زمانی است که پدرم از بازی من ناراحت باشد؛ واقعا به اندازه یک کتک خوردن برایم سخت است.