تصویر جنجالی مراسم تولد کتایون ریاحی

12:27 - 1399/10/14
در این مطلب تصویری از مراسم جشن تولد کتایون ریاحی در ۵۹ سالگی در کنار پسرش را مشاهده میکنید
کتایون ریاحی

جشن تولد کتایون ریاحی در ۵۹ سالگی در کنار پسرش

تصویر جنجالی مراسم تولد کتایون ریاحی4

کتایون ریاحی بازیگر قدیمی و دوست داشتنی سینمای ایران است که با بازی در سریال یوسف پیامبر کارنامه هنری اش را تکمیل کرد و پس از آن دیگر بازی نکرد. او ازدواج کرده و یک پسر دارد.

عکسی از جشن تولد کتایون ریاحیرا در کنار پسرش

جشن تولد کتایون ریاحی بازیگر

در این تصویر کتایون ریاحی را در کنار پسرش در جشن تولدش می بینید

تصویر جنجالی مراسم تولد کتایون ریاحی0

جشن تولد کتایون ریاحی

بد نیست درباره کتایون ریاحی بیشتر بدانید

ریاحی با نویسندگی برای کودکان آغاز و با فیلم «خبرچین» به سینما آمد.

اما فیلم در نیمه راه متوقف شد و او برای بازی در فیلم «پاییزان» انتخاب شد. در آن زمان در سینما چندان موفق نبود اما با بازی در مجموعه «پدرسالار» توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه‌های «روزهای زندگی» و به‌ویژه مجموعهٔ تلویزیونی «پس از باران» از او چهره‌ای شناخته‌شده ساخت.

بازی ریاحی در مجموعه‌های «پس از باران» و «شب دهم» نیز چشمگیر بود.

تصویر جنجالی مراسم تولد کتایون ریاحی10

کتایون ریاحی

او پس از پنج سال دوری از سینما با بازی در «شام آخر» مهم‌ترین بازی دوران بازیگری خود را به معرض نمایش گذاشت و برای بازی در همین فیلم نامزد جایزهٔ بهترین بازی نقش اول زن از بیستمین جشنواره فیلم فجر شد.

تصویر جنجالی مراسم تولد کتایون ریاحی6

«این زن حرف نمی‌زند» دیگر فیلمی بود که توانایی‌های کتایون ریاحی را نشان داد. ریاحی برای بازی در این فیلم هم نامزد جایزهٔ از هفتمین جشن خانه سینما شد. به بهانه تولد کتایون ریاحی درباره این بازیگر بیشتر صحبت می کنیم

کناره‌گیری از بازیگری

آخرین بازی او در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا بود. کتایون ریاحی در خرداد ۱۳۸۸ طی یادداشتی به سایت سیمافیلم، کناره‌گیری خود از دنیای بازیگری را اعلام کرد

تصویر جنجالی مراسم تولد کتایون ریاحی10

بازیگر یوسف پیامبر

فرج‌الله سلحشور کارگردان سریال یوسف پیامبر در گفتگویی در این مورد گفت: خانم ریاحی پس از سریال یوسف پیامبر گفت دیگر نمی‌توانم فضاهای موجود سینما را تحمل کنم و از حرفه بازیگری کناره‌گیری کرد. چون در فیلم حضرت یوسف مسائل معنوی، آرامش، احترام، حیا و حجاب مطرح بود و وی نمی‌توانست صحنه‌های دیگر را تحمل کند، گفت: دیگر نمی‌خواهم کار کنم و می‌خواهم شیرینی سریال یوسف پیامبر در ذائقه من بماند.