با 7 نوع از گیاهان مقاوم آپارتمانی آشنا شوید

10:44 - 1399/10/13
در آپارتمان گیاهان مختلفی نگهداری می شود که هرکدام اصول و شرایط نگهداری خاص خود را دارند و در این مطلب با انواع مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی آشنا می شوید.
گیاهان آپارتمانی

مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی

آیا شما از گیاهان آپارتمانی در منزل یا محل کار خود نگهداری می کنید؟ آیا خرید گل و گیاه را مانند سایر نیازهای زندگی بااهمیت می دانید؟

گیاهان آپارتمانی به محل زندگی ما طراوت و سرسبزی بخشیده و علاوه بر جنبه تزیینی پس از مدتی مانند یکی از اعضای خانواده محبوبیت و اهمیت می یابند. یک گل آپارتمانی زیبا می تواند حتی بیشتر از گران ترین وسایل دکوراتیو به خانه یا محل کار زیبایی می بخشد و این امر موجب می شود که شادابی آنها اهمیت زیادی داشته باشد. حتما تا بحال برایتان پیش آمده است که بخواهید چند روزی از خانه خارج شوید و نگران گل ها و گیاهان خود هستید. در این شرایط ناچار هستید کلید آپارتمان خود را به فردی داده تا گیاهان شما را آبیاری کند. اما اگر گیاهانی مقاوم تهیه کنید دغدغه شما در زمان هایی که دور از محل نگهداری گیاهان خود هستید کمتر است. گیاهان آپارتمانی مقاوم دارای ویژگی های زیر هستند :

  • به آبیاری منظم و نزدیک به هم نیاز ندارند
  • نور بسیار زیاد و یا مستقیم نیاز ندارند و سایه دوست هستند
  • بدون نیاز به کود دهی مداوم زنده می مانند
  • در تغییرات ناگهانی هوا و فصول مختلف سال آسیب نمی بینند

با 7 نوع از گیاهان مقاوم آپارتمانی آشنا شوید5

بونسای فیکوس

انتخاب گیاهان آپارتمانی بر اساس سلیقه افراد، شرایط نگهداری و مواردی از این قبیل انجام می شود. کسانی که گیاهان با ابعاد کوچک را به گیاهان برگ پهن و ابعاد بزرگ ترجیح می دهند، می توانند بونسای فیکوس را خریداری کنند. بونسای فیکوس درختچه آپارتمانی کوچک و مینیاتوری است که دارای ابعاد کوچک و مقاومت زیاد است. این گیاه دوست داشتنی که در شکل های مختلف یافت می شود به رسیدگی کمی نیاز دارد. این درختچه نیازمند نور است ولی آبیاری آن چندان حساس نیست.

پوتوس

پوتوس یکی از پرطرفدارترین گیاهان همیشه سبز آپارتمانی است که می توانید آن را در بلندی گذاشته و شاهد رشد سریع شاخ و برگ آن و آویزان شدن آنها از گلدان باشید. این گیاه زیبا با هر شرایطی خود را وفق داده و از جمله مقاوم ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می رود. این گیاه سایه دوست، بدون وجود نور و آب نیز تا مدت ها می تواند به زندگی خود ادامه دهد و باعث تصفیه هوا نیز می شود.

کاکتوس

کاکتوس ها و ساکولنت ها گیاهان بسیار زیبا و بامزه ای هستند که از نظر ظاهری بسیار متنوع می باشند. تنوع این گیاهان، آبیاری هفته ای ، عدم نیاز به نور زیاد و رشد آرام آنها موجب شده محبوبیت فراوانی داشته باشند. کاکتوس ها با هر نوع دکوراسیونی همخوانی داشته و از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار هستند.

بامبو

یکی از گیاهان آپارتمانی که داستان های زیادی درباره آن هست و افراد زیادی در خانه نگهداری می کنند بامبو می باشد. بسیاری از افراد بر این باورند که نگهداری از این گیاه خوش یمن است و برای آنها خوش شانسی می آورد. بهرحال بامبوها یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی هستند که به فضای کمی نیاز دارند. این گیاه به نور زیادی نیاز ندارد و می توانید آن را به صورت مستقیم داخل آب قرار دهید و هفته ای یک مرتبه آب آن را تعویض کنید. گیاه بامبو رشد خوبی داشته و بسیار مقاوم است.

برگ قاشقی

گیاه برگ قاشقی دارای برگ های کوچک و تودرتویی است که نگهداری از آن آسان است و ماندگاری بالایی دارد. هنگامی که در فصل بهار به گلدهی می رسد جلوه زیبایی به محیط می دهد. این گیاه نیاز به نور و آبیاری زیادی ندارد و به راحتی تکثیر می شود. گل قاشقی با هر نوع شرایط جوی سازگار بوده و به راحتی می توانید آن را در منزل یا محل کارتان نگهداری کنید.

با 7 نوع از گیاهان مقاوم آپارتمانی آشنا شوید1

برگ عبایی

اگر محیط زندگی شما به گونه ای است که نیاز به گیاهان با سایز بزرگ و برگ های درشت دارید یکی از گزینه های پیش روی شما گیاه برگ عبایی است. این گیاه با هر نوع خاک و شرایط آب و هوایی همواره سبز مانده و برگ های براق آن جلوه ای بی نظیر به خانه می دهد. این گیاه به دلیل عدم نیاز به آبیاری و نور زیاد در هر نقطه از خانه می تواند قرار گیرد.

برگ انجیری

یکی دیگر از گیاهانی که دارای جثه نسبتا بزرگی است گیاه برگ انجیری می باشد. معمولا در محیط های اداری از این گیاه استفاده زیادی می شود. رشد طولی این گیاه زیاد بوده ولی جای زیادی را در ساختمان اشغال نمی کند و تنها کافیست که سقف خانه بلند باشد تا به راحتی رشد کند. این گیاه آبیاری و نور زیادی نیاز ندارد و شرایط نگهداری آن آسان است.