رنگ مو آمبره، سامبره و بالیاژ چیست؟ + نکات

12:33 - 1399/10/13
در این مطلب با رنگ مو های آمبره، سامبره و بالیاژ آشنا می شوید که این 3 مدل رنگ مو بیشتر در بانوان کم سن و سال و جوان استفاده می شود.
رنگ مو آمبره

فرق رنگ مو آمبره و سامبره و بالیاژ

امروزه روش های زیادی برای رنگ کردن موها وجود دارد که یکی از جدید ترین روش ها رنگ مو آمبره است که تنها قسمت پایینی موها آمبره شده و هیچ آسیبی به ریشه موها وارد نمی شود. با این روش در رنگ موهایتان تنوع ایجاد نمایید و به سادگی ظاهر خود را تغییر دهید

آمبره :

از محبوب ترین متد های رنگ که طرفداران بسیاری دارد رنگ مو آمبره است . دکلره کردن موها در رنگ مو آمبره یکی از اصلی ترین مراحل است. موها را به این دلیل که رنگ قبلی از بین برود دکلره می کنند اما باید مراقب باشید موهایتان خیلی دکلره نشود و ریشه ی اصلی موهایتان پیدا باشد .

روش رنگ کردن موها به روش آمبره این چنین است که ریشه موهایتان باید تیره تر باشد و رنگ موها هر چه به ساقه می رود به رنگ روشن در می آید.

رنگ مو آمبره، سامبره و بالیاژ چیست؟ + نکات3

مدل رنگ مو آمبره

بالیاژ :

بالیاژ در واقع تکنیک رنگ کردن موها بصورت آزادانه و با دست است. بالیاژ یک لغت فرانسوی می باشد و حالت پیشرفته روش سنتی یعنی فویل می باشد بدین معنی که در این روش از فویل استفاده نمی شود .

آرایشگران فرانسوی این روش را در دهه 60 ابداع کردند. مزیت این مدل رنگ نسبت به دیگر روش ها این است که تغییری با رشد مو و بیرون زدن ریشه ها در ظاهر شما ایجاد نمی شود و نیازی به ریشه گیری نیست . از تکنیک بالیاژ می توان برای آمبره و سامبره نیز استفاده نمود.

رنگ مو آمبره، سامبره و بالیاژ چیست؟ + نکات8

تکنیک رنگ کردن موی بالیاژ

سامبره :

رنگ موی سامبره نسبت به آمبره جدید تر میباشد و ترکیبی از آمبره و بالیاژ است . در روش آمبره رنگ تیره از ریشه ها شروع و با نزدیکی به ساقه ، رنگ مو روشن تر می شود اما در سامبره این تغییر روشنایی ملایم تر صورت می پذیرد.

رنگ مو آمبره، سامبره و بالیاژ چیست؟ + نکات6

رنگ مو سامبره چیست؟

نکته هایی درباره آمبره و سامبره کردن مو:

  • خانمهایی که از دکلره کردن کل مو هراس دارند، با اطمینان خاطر می توانند از این تکنیک استفاده نمایند.
  • آمبره و سامبره از ترکیب 3 رنگ یا بیشتر تشکیل می گردد.
  • در این روش باید ریشه روشن ترین درجه را داشته باشد و ساقه مو تیره ترین درجه رنگ را دارا باشد.
  • زیبایی آمبره و سامبره به همخوانی رنگهای ترکیبی بستگی دارد.
  • در تکنیک آمبره و سامبره شما می توانید همزمان چندین رنگ مختلف از سرد و گرم را روی موهای خود بگذارید .
  • این رنگ مو برای خانم هایی که می خواهند تغییری در نیمه ی دوم مو ایجاد کنند، مناسب است.