دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس

23:12 - 1399/10/11
الهام پاوه نژاد با انتشار عکس و متنی در اینستگرام خود از بغض و دلتنگی و سختی های سال میلادی 2020 با هوادارانش صحبت کرد
الهام پاوه نژاد

با چشم‌هایت حرف دارم ‏‎می‌خواهم ناگفته‌های بسیاری را برایت بگویم ‏‎از بهار، ‏‎از بغض‌های نبودنت، ‏‎از نامه‌های چشمانم که همیشه بی‌جواب ماند ‏‎باور نمی‌کنی؟!... ‏‎

تمام این روزها ‏‎با لبخندت آفتابی بود ‏‎اما ‏‎دلتنگی آغوشت... رهایم نمی‌کند، ‏‎به راستی ‏‎عشق بزرگترین آرامش جهان است.» #سیدعلی_صالحی. پی‌نوشت: در زندگی و روزگاری که سرنوشت تمام جهان همه جوره به هم متصل شده، وقتی همه‌ی عزیزان ما در همه‌جای کره زمین زندگی می‌کنند، ملیت، مذهب، شمسی، میلادی تفکیک ندارد...

خداراشکر سال ۲۰۲۰ تمام شد و آرزو می‌کنم سال ۲۰۲۱ بتونه از خجالت سال قبل دربیاد و جامعه‌ی جهانی حال بهتری داشته باشه.... . با امید به سال جدید میلادی خوش آمد بگیم شاید مهربانی انرژی جمعی گره بگشاید... . ساکنین عزیز تهران لطفاً به جز #کرونامواظب آلودگی سنگین هم باشید !!!!! . عکس از مهتاب میر عزیزم از روزهایی که بهتر بود

بیوگرافی الهام پاوه نژاد

 • نام:الهام
 • نام خانوادگی:پاوه نژاد
 • تاریخ تولد:1350
 • محل تولد:تهران
 • تحصیلات:دیپلم تجربی
 • تاهل:متاهل

الهام پاوه نژاد در سال 1351 در تهران متولد شد. او دیپلم تجربی از دبیرستان نوشیروان، فوق دیپلم بازیگری و کارگردانی از دانشگاه نیاوران دانشکده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سال 1371 میباشد.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس16

کودکی الهام پاوه نژاد

گفت و گو با الهام پاوه نژاد و دخترش کردیا

کردیا کنار مادر احساس امنیت می کند ولی دختر مستقلی است. او برای اینکه مادرش را خوشحال کند، تمرین پیانو را با همه سختی اش جدی می گیرد و مادر هم سعی می کند به پاس تلاش کردیا وقت بیشتری را با او بگذراند. کردیا وابسته نیست مثل خودش فکر می کند و دوست دارد یک طراح دکور داخلی شود تا بتواند برای مادرش خانه ای را طبق علایقش طراحی کند.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس9

الهام پاوه نژاد و دخترش

کردیا خیلی بزرگ تر از سنش رفتار می کند، این به خاطر تربیت شماست یا...؟

برخی شرایط دست به دست هم می دهد و کودکانی که در یک چنین خانواده هایی بزرگ می شوند به خاطر نوع زندگی شان قائم به ذات بودن را فرامی گیرند، البته در کردیا می تواند ذاتی هم باشد به دلیل اینکه پدرم همیشه سعی کرده من و خواهرم را مستقل بار بیاورد، ما از 17 سالگی کار کردیم و درس خواندیم و در اجتماع حضور داشتیم. یک زمان هایی هم من نیستم و همیشه سعی کرده ام دخترم را آنقدر مستقل بار بیاورم که در نبود من هم بتواند از پس کارهایش بربیاید. اصلا به نظر من موفقیت یک مادر این است که بتواند در تربیت فرزندی مستقل و البته سرشار از عاطفه و مهر سربلند باشد. عده ای فکر می کنند مستقل بار آوردن بچه یعنی محبت نکردن به بچه و او را در معرض سختی ها و فشارهای بی خود قرار دادن. این تفکر اشتباه است.

کردیا برای روز مادر و مناسبت هایی که به شما مربوط است غافلگیرتان می کند؟

خیلی زیاد به سورپرایز کردن من علاقه دارد، وقتی بچه تر بود متوجه می شدم از چند روز قبل از مناسبت هایی که به من مربوط می شود با خواهرم برنامه می چیند تا مرا غافلگیر کند، از یک نقاشی گرفته تا هر چیزی که بخواهد به من هدیه دهد حتما قبلا فکرش را مشغول می کند.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس17

الهام پاوه نژاد و دخترش

اگر بخواهیم از کار فاصله بگیریم خودتان برای روز مادر برای مادرتان چه کردید؟

هر سال سعی می کنم به دیدنش بروم و به او بگویم چقدر برایم مهم است و این روزها بهانه ای است برای اینکه به او بگویم که برایم ارزشمند و مهم است.

شما برای کردیا الگوی موفقی هستید؟

راستش خیلی سعی می کنم از خودم جدایش کنم تا مستقل باشد و دارم تلاش می کنم فکر نکند هر کاری من می کنم درست است و از او نظر و سلیقه اش را می پرسم و برایم خیلی مهم است. موفق بودن من همین است که بتوانم این تفکر ذهنی ام را به او بفهمانم.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس3

الهام پاوه نژاد و همسرش

الهام پاوه نژاد با نمایش بازیگری را تجربه کرد و با بازی در مجموعه همسران به شهرت رسید. امادر مجموعه تلویزیونی مدرسه مادربزرگها توانایی های خود را بروز داد.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس3

مهرانه مهین ترابی و الهام پاوه نژاد در همسران

الهام پاوه نژاد در سال 1386 در سریال بیداری ساخته بهرام عظیم پور و تهیه کنندگی حسین آقاهرندی و علی پورکیانی به ایفای نقش پرداخت. داستان سریال بیداری درباره دختری به نام تُرَنگ است که در گیلان زندگی می کند و در سفر به تهران بدشانسی های زیادی می آورد...

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس6

بیوگرافی الهام پاوه نژاد

الهام پاوه نژاد در سال 1391 در سریال یلدا با گویش خاصی به ایفای نقش پرداخت. در خلاصه داستان «یلدا» آمده است:حاج محمد علی زاهدی مشهور به ممدلی که سالهاست سنت تعزیه خانی را در شهرستان بسطام حفظ کرده است با نزدیک شدن زمان مرگش احساس می کند که خطا یا گناهی در گذشته باعث تنهایی و آشفتگی امروز او و دور افتادن فرزندانش از اصالت هاست.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس1

سریال یلدا با بازی الهام پاوه نژاد

در سال 1392 در سریال شاهگوش داوود میرباقری در نقش یک دکتر روانشناس به ایفای نقش پرداخت. شاهگوش یک مجموعه ویدئویی در 28 قسمت 61 دقیقه ای به نویسندگی و کارگردانی سید داود میرباقری و تهیه کنندگی سید محمد امامی و مهران برومند تولید شده در سال 1392 است.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس1

الهام پاوه نژاد در مجموعه شاهگوش

آثار هنری الهام پاوه نژاد

سینمایی

 • زندگی با چشمان بسته (1389)
 • دیشب باباتو دیدم آیدا (1383)

تلویزیون

 • هفت سنگ (1393)
 • یلدا (1391)
 • تله فیلم «همه افتادگان» (1389)
 • گارد ساحلی (1388)
 • گاوصندوق (1387)
 • ترانه مادری (1387)
 • بیداری (1386)
 • نیمکت (1384)
 • روز ایپریت (1379)
 • آژانس دوستی (1378 بازیگر میهمان)
 • به سوی افتخار (1377)
 • تصویر یک رؤیا (1377–1375)
 • مدرسه مادربزرگ ها (1375)
 • گریز (1375)
 • همسران (1373)

خدای کشتار شن (نمایش) دورهمی

شبکه نمایش خانگی

 • آسه آسه قصه قصه (1394)
 • شاهگوش (1393)

تئاتر

 • 1395 - فراموش نامه - کارگردان:سعید امیرسلیمانی.
 • 1394 - هیچ کس نبود بیدارمان کند - کارگردان:پیام دهکردی.
 • 1393 - سیستم گرون هلم - کارگردان:علیرضا کوشک جلالی.
 • 1391 - خدای کشتار
 • 1390 - تراس - کارگردان:محمدرضا خاکی.
 • 1390 - شن
 • 1387 - خدای کشتار - کارگردان:علیرضا کوشک جلالی.
 • 1386 - مرغابی وحشی - کارگردان:نادر برهانی مرند
 • 1382 - چیستا - کارگردان:نادر برهانی مرند
 • 1370 - ساحره سوزان - کارگردان:اکبر زنجانپور

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس16

الهام پاوه نژاد

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس16

عکسهای الهام پاوه نژاد

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس0

الهام پاوه نژاد

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس9

الهام پاوه نژاد در سریال یلدا

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس19

سریال یلدا

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس17

الهام پاوه نژاد در یک نمایش

آیا الهام پاوه‌ نژاد کـه درسال‌ های اخیر در حوزه‌ های مختلفی مثل شعر گفتن، داستان نوشتن ، بازی کردن و تدریس فعالیت می کند آدم تنوع طلبی اسـت؟

حوزه هنرمحدود نیست و فقط منحصر بـه یک شاخه نیست. معتقدم کسیکه در حوزه بازیگری فعالیت میکند بدلیل مشغله ذهنی و کاریش با حوزه‌های دیگری مثل ادبیات، نقاشی و عکاسی نیز درارتباط اسـت. تدریس را سال ها اسـت کـه دنبال میکنم. یک دوره چند ساله بدلیل قهرم از حوزه تدریس ازآن فاصله گرفتم زیرا اهداف آموزش و جذب هنرجویان مشخص نبود و هدف اغلب مدیران آموزشگاه‌های بازیگری کسب درآمد بود.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس19

خیلی از هنرجویان با وضعیت مالی نه چندان مناسب بـه این کلاس‌ها می‌آمدند و تعدادی از آن ها هم بچه شهرستان بودند و فکر می کردم بی انصافی اسـت کـه فقط بـه فکر کسب درآمد از این‌ها باشم. چـه آن زمان چـه بعدتر در کلیت تلاش میکنم ارتباطم با هنرجویانم ادامه دار باشد وتا حد توانم بـه انها مشاوره هم میدهم. در حیطه آموزش هم همیشه دوست دارم بـه‌روز باشم و با مطالعه سرکلاس بروم.

بـه چـه دلیل اشعار فروغ فرخزاد را شعرخوانی کردید؟ آیا بدلیل این کـه او شناخته شده ترین بانوی شاعر معاصر اسـت؟

فروغ انتخاب دیروز و امروز مـن نیست. شانزده سال قبل مـن نخستین نفری بعد از انقلاب بودم کـه برای خواندن اشعار فروغ فرخزاد مجوزگرفتم. در دوران تحصیل دانشگاهی کار تحقیقاتی روی شخصیت و شعر فروغ انجام داده بودم. تحقیقاتم مفصل و کامل بود وهنوز هم میشود قرائت و برداشت جدید از افکار و شعر فروغ داشته باشیم.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس20

16 سال قبل برای عرضه شعرخوانی فروغ بـه بازار بـه نتیجه نرسیدم ودر سال‌های بعد دوستان و همکارانی مانند مرحوم شکیبایی و نیکی کریمی نیز بـه سراغ شعر فروغ فرخزاد رفتند. چند سال قبل با پیمان خازنی آهنگساز آشنا شدم و بالاخره درباره تولید این آلبوم بـه نتیجه رسیدیم و آلبوم شعرخوانی فروغ با استقبال خوب مخاطب روبه رو شد.

در انتخاب نام دو کتابی کـه از شـما بـه چاپ رسیده از اعداد استفاده شده اسـت. دلیل این رویکرد چیست؟

این رویکرد در انتخاب نام بیشتراتفاقی بود. البته اعداد نقش مهمی در خاطره‌نگاری مـا دارند و همیشه روز تولدمان را در خاطر داریم و برخی مواقع حتی ساعت رخدادهای مهم زندگیمان را در ذهن می‌سپاریم.

آیا آدم خاطره‌ بازی هستید؟

خیلی زیاد خاطره باز هستم و بـه نظرم اعداد از مـا جدایی ناپذیرند و گاهی مواقع ازیاد رفتن این اعداد مثل روز تولد و سال روز ازدواج و غیره در روابط آدمها دلخوری بـه وجود می‌آورد.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس6

اسم اول کتاب «هشت صبح هشت اسفند»، «واگویه‌ها» بود. در چینش آخرین مطالب، کتاب با شعر«هشت صبح هشت اسفند» تمام میشد و احساس کردم، این نام، نام مناسب‌تری اسـت.

با داوود میرباقری درسال‌های اخیر همکاری‌های موفقی داشته‌اید. این همکاری‌ها را چگونه محاسبه میکنید؟

داوود میرباقری درکارش نگاه کارگردانی‌ دقیقی دارد وبا حساسیت و وسواس کار میکند و از معدود کارگردان‌هایی هست کـه درکارش نگاه کمال گرایانه‌ای دیده میشود وازهیچ چیبه سادگی عبور نمیکند.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس4

درسریال «شاهگوش» توضیحات مسبوطی در باره نقش «زوزنی» ارائه کردند؛ زنی بسیار موفق کـه یک مشکل بسیار بحرانی درزندگی شخصی‌اش دارد. زنی روان شناس کـه برای همه ی نسخه تجویز می کند و ناگهان احساس میکند خودش هم بـه درمان و مشاوره احتیاج دارد.

رابطه الهام پاوه نژاد با دخترش کردیا چطور است؟

بـه رابطه دوستانه صرف اعتقاد ندارم. تصور می کنم رابطه‌ای موفق اسـت کـه شامل همه ی عواطف و چارچوب‌ها باشد. یک جاهایی لازم اسـت با فرزند رفیق باشیم و یک جاهایی باید رابطه مادر-فرزندی حاکم باشد.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس2

دراین بین رابطه مادر- فرزندی برای ثبات و سالم ماندنش نیاز بـه مدیریت کردن دارد و اگر این مدیریت نباشد ممکن اسـت با فرزند بـه تناقض برسیم.

آیا تابه حال با دخترتان بـه چالش رسیده‌اید؟

نه، خدا را شکر دختر آرام و محجوبی دارم و رابطه‌مان بی دردسر اسـت.

«کردیا» عصیانگری نسل جدید را ندارد؟

نه، عصیانگر نیست. البته اختلاف نظرهایی داریم کـه همیشه با حرف زدن حل میشود و مـن همیشه دراین موارد بـه دخترم می‌گویم اگر مـن جای تـو بودم در فلان موقعیت اینکار را انجام نمی‌دادم، اما حالا تصمیم با خودتت اسـت.

چقدر برای درکنار دخترتان بودن وقت صرف می کنید؟

با دخترم خیلی سفر می رویم و تابستان هم آخرین سفرمان بود.

بـه سرزمین مادریتان کردستان نمیروید؟

چند سال قبل نوروز را در کردستان بودیم و بـه یک عروسی هم دعوت شدیم و برای دخترم حضور دریک مراسم عروسی بومی خیلی جذاب بود.

در فضای مجازی هم طبق معمولً حضور پررنگی دارید. چقد از این حضور برآمده از جذابیت‌ های آن اسـت؟

فضای مجازی فرصتی را برای ارتباط با مخاطبانم برایم فراهم می کند. اگر با فرهنگ سازی درست بـه سراغ استفاده از این پدیده برویم بـه نفعمان اسـت.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس1

متاسفانه در کشورما اول تکنولوژی می آید و بعد فرهنگ استفاده ازآن و فضای مجازی هم تابع چنین تعریفی اسـت. بـه نظرم باید فرآیند درست ابراز نظر را در فضای مجازی بیاموزیم، تا باعث رنجش کسی و البته باعث دردسر خودمان نشویم. در یکی دو سال اخیر حضور در فضای مجازی حتی درگیریهایی بین بازیگران و هنرمندان هم بـه وجود آمد.

آیا شـما اهل ورود بـه درگیری‌ ها و اظهار نظر در باره عملکرد طرفین دعوا هستید؟

بستگی بـه شرایط دارد. اما تلاش میکنم تا حد امکان ورودی بـه این جدال‌ها نداشته باشم.

پس احتمالاً آدم محافظه کاری هستید

ربطی بـه محافظه کاری ندارد. وقتی جزئیات اختلاف و موقعیتی کـه بین دونفر وجوددارد را نمی دانم بنابر این نمیتوانم قضاوت منصفانه‌ای داشته باشم.

در آخر نیز مروری داریم بر صفحه اینستاگرام خانم الهام پاوه نژاد و پربازدیدترین پست های اینستاگرامی وی را بـه همراه هم مرور می کنیم.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس16

او درباره این عکس نوشته: پی نوشت: سپاس از مهربانی تک تک شـما برای تبریک روز بازیگر… دلایل زیادی دارم برای نگذاشتن پستی دراین زمینه کـه بماند…

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس16

او درباره این عکس نوشته: مثلِ عدو سبب خیر حکایت دندان درد بی‌موقع شب عیدِ مـن بود کـه باعث آشنایی و دوستی با زوجی دوست داشتنی و متخصص شد. هیچ چیز بـه اندازه‌ی دیدن زوج‌هایی کـه با شور و تلاش می‌سازن و جلو می‌رن نمی‌تونه امید‌بخش باشه و حال آدم را خوب کنه…

ممنونم کـه در اوج شلوغی‌هاتون برای مـن وقت گذاشتین و با آرزوی درخشندگی و موفقیت‌های بیشتر کـه عالی هستین.سپاس از مانیا جانِ دل کـه معرف این آشنایی شد. پی‌نوشت: مانیا خانوم مـا همگی‌مون دلمون برات تنگ شده?♥️

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس13

او درباره این عکس نوشته: پی‌نوشت: آخر هفته و‌تعطیلات آرام‌باشد و پرخنده… بخندیم کـه بیش از پیش نمی‌دونیم چـه در راه اسـت! یا رب بلا بگردان…

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس12

او درباره این عکس نوشته: نمیدانم از چند سالگی، اما از زمانی کـه بـه یاد دارم کنارت بازی و خط‌خطی میکردم و شـما پای تخته‌سیاه «بابا آب داد» یاد می‌دادین. مادرم نخستین معلم زندگی مـن… هنوز هم‌از شـما می‌آموزم شرافت، صداقت و عشق بکار را… تاجِ سر سایه‌ت مستدام…

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس7

او درباره این عکس نوشته: اردیبهشت برای مـن یعنی این پیچِ پُر غمزه و ناز کـه در کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر می بینم… هر شعری فاقد زیبایی آن اسـت کـه خود بـه تمامی شعر اسـت… عکس عصر امروز و بی‌فیلتر… امیدوارم هرجای میهن کـه هستید بـه آرامش برسین و زیبا ببینید… خسته نباشید از روز کاری، بـه‌خصوص اگر مثل مـن در ترافیک اساسی مانده‌اید!

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس13

او درباره این عکس نوشته: آلبومی بـه یادگار از دو شب کنار شـما با عشق بودن و خواندن بـه نفع #سیل_زدگان میهن، بزودی آمار مبلغ جمع شده و چگونه هزینه شدنش رابه اطلاع می رسانم.

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس11

او درباره این عکس نوشته: ممنون از حضور مهربان‌تان. ممنون از دوستان فرهیخته و هنرمندانی کـه کنارمان‌بودند« همایون ارشادی، مهتاب کرامتی، فرزاد حسنی و…»

دلتنگی و بغض الهام پاوه نژاد+عکس16

او درباره این عکس نوشته: همین الآن مـا #معرکه_گیر ها در آخرین تمرین… باهمّت عالی شـما، معرکه‌یی با عشق برپا میکنیم…