حیرت زده شوید / عجیب‌ترین درخت‌های جهان + تصاویر

07:16 - 1399/10/12
در سراسر جهان درختان عجیبی وجود دارد که گاهی به صورت طبیعی و یا در اثر دخالت‌های انسانی به وجودآمده اند.

میتوان گفت که درختان خسته کننده هستند. تمام کاری که انجام می‌دهند، ایستادن است و در زمان‌های خاصی مثل زمستان و یا ریزش برگ‌ها در پاییز زیبا به نظر برسند. اما درختان استثنائی نیز وجود دارند.

در اینجا قصد داریم این درختان غیر معمولی را معرفی کنیم که ممکن است به دلایل زیستی و یا به خاطر عوامل انسانی تغییر شکل داده باشند.

درختان مجسمه سازی شده

 حیرت زده شوید / عجیب‌ترین درخت‌های جهان + تصاویر19

Arborsculpture، به اصلاحی گفته می‌شود که در آن با استفاده از شیوه‌هایی به درختان زنده، شکل و ساختار دلخواه داده می‌شود. اکسل ارلاندسون یکی از برگترین افراد در این سبک است که بسیاری از درختان او به جاذبه‌های محبوبی تبدیل شده اند. علاوه بر هدایت درخت در زمان رشد، می‌توان در هنگام اتمام شکل گیری هم تراش‌هایی را روی درخت‌ها ایجاد کرد تا اشکال منحصر به فردی خلق شوند.

درخت فیل پا

 حیرت زده شوید / عجیب‌ترین درخت‌های جهان + تصاویر8

خارج از شهر دربی، در استرالیای غربی، درخت عجیبی وجود دارد این درخت به عنوان درخت زندان شناخته می‌شود و دلیل نامگذاری این است که یک محیط ۱۴ متری در آن وجود دارد و گاهی از آن به عنوان زندان و سلول استفاده می‌شود. گاهی پلیس زندانیان خود را پیش از آنکه به مقصد اصلی ببرند در این درخت تقریبا ۱۵۰۰ ساله نگه داری می‌کنند.

درخت خون اژد‌ها

 حیرت زده شوید / عجیب‌ترین درخت‌های جهان + تصاویر14

این نوع درخت بومی در جزایر سقطری یمن واقع در اقیانوس هند قرار دارد و این نام را به خاطر شیره سرخ‌رنگی که از آن می‌تراود به آن داده‌اند. این درخت به دلایل مختلفی غیر عادی است. بدنه این درخت کاملا بدون شاخه است و تمامی شاخه‌ها در بالای آن قرار دارند که به برگ‌هایی تیز و خوشه‌ای تقسیم می‌شود. از شیره این درخت گاهی برای مقاصد درمانی استفاده می‌شود و گاهی در غرب به عنوان جلا دهنده برای ساز ویالون.

انگور برزیلی

 حیرت زده شوید / عجیب‌ترین درخت‌های جهان + تصاویر2

جابوتیکابا، یک درخت میوه بومی در برزیل است. میوه این درخت بر خلاف دیگر درخت‌ها روی بدنه رشد می‌شکند که به همین خاطر شبیه درختی به نظر می‌رسد که قطره‌های نفت از آن بیرون زده است. میوه‌های کوچک و سیاه این درخت با انگور مقایسه شده و از آن برای ساخت آبمیوه استفاده می‌شود. اگر شرایط مهیا باشد، این درخت در طول سال چندین بار شکوفه میزند و میوه می‌دهد.

درخت کائوری

 حیرت زده شوید / عجیب‌ترین درخت‌های جهان + تصاویر8

خیلی‌ها در مورد درختان چوب قرمز (درخت سکویا) به خاطر اندازه بزرگشان، شنیده اند، اما درخت کائوری در شمال نیوزیلند ازنظر حجم یکی از بزرگترین درختان جهان است. این نوع درخت بسته به شرایط می‌تواند ارتفاعی ۱۵ الی ۵۰ متری داشته است. تراکم این درختان اجازه می‌دهد که حتی در صورت دفن شدن هم همچنان استحکام داشته باشند. گفته می‌شود در صورت مدفون شدن ۵۰ هزار سال طول خواهد کشید تا نابود شوند.

درخت رنگین کمان

 حیرت زده شوید / عجیب‌ترین درخت‌های جهان + تصاویر15

اوکالیپتوس رنگین‌کمان، نوعی درخت است که روی بدنه آن رنگ‌های روشنی وجود دارد و باور این موضوع که انسان در آن دخالتی نداشته سخت است. این نوع درختان بومی فیلیپین هستند و هر چند وقت یک بار ریزش پوسته دارند. این پوسته در ابتدا سبز و در طول زمان به رنگ‌های دیگری مثل آبی، بنفش، نارنجی و نهایتا قهوه‌ای تبدیل می‌شود. از جایی که ریزش پوسته‌ها همزمان صورت نمی‌گیرد می‌توان تمامی این رنگ هارا در کنار هم دید.

پل ریشه‌ای

 حیرت زده شوید / عجیب‌ترین درخت‌های جهان + تصاویر11

پل‌های ریشه‌ای گونه از همان مجمسمه سازی درختان هستند که در شمال هند وجود دارد. این پل‌ها در طی قرن‌ها توسط مردم بومی برای عبور از رودخانه‌ها ساخته شدند. آن‌ها ریشه رختان را گونه‌ای هدایت می‌کردند که این پل‌ها شکل بگیرد. بعد از آنکه شکل پل کامل شد، از چوب، سنگ و یا خاک در کف آن استفاده می‌شد تا مردم از آن عبور کنند.