بهترین روش شستن چادر و مانتو مشکی

16:30 - 1399/10/11
مانتو چادر مشکی بعد از شستن معمولا چروک می شوند و چانچه با این مشکل مواجه می شوید، اصلا نگران نباشید چرا که ما در این مطلب روش های برطرف شدن چین و چروک مانتو و چادر سیاه بعد از شستشو را به شما آموزش می دهیم.
چادر

نکاتی برای شستن چادر مشکی مجلسی و مدل دار

بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند برای از حجاب کامل یعنی چادر برای پوشش خود استفاده کنند . امروزه چادر ها در مدل ها و طرح های مختلفی در بازار مانند چادرهای زیپ دار، شال دار، لبنانی و …موجود هستند و تا حدودی گران قیمت می باشند . این گونه چادر ها به دلیل طراحی منحصر به فرد و آستین دار بودنشان، پوشش مناسبی برای کارمندان در محل کار و یا برای مادرانی که کودک خردسال دارند ، می باشند.

شستشو روزمره و مکرر چادر با روش های غلط عمر آنها را کوتاه کرده و آنها را فرسوده می کند پس برای شستشوی این گونه البسه های گرانقیمت بهتر است این چند نکته سادهرا در راستای افزایش عمر و حفظ براقیت و لطافت پارچه را بدانید.

آموزش تکنیکهای شستن چادر مشکی

نحوه شستشوی لباس مشکی و چادر مشکی

چادر خود را با آب سرد بشویید و یادتان باشد هر گونه لباس مشکی را نباید با آبی که درجه حرارتی بیش از 60 درجه داشته باشد، بشویید. آب سرد رنگ لباس را ثابت نگه می دارد و عمر آن را طولانی می کند.

لباس های مشکی و چادر مشکی خود را تا حد الامکان داخل لباسشویی نیاندازید و آنها را با دست بشویید و خیلی چنگ نزنید و یا نچلانید.

بهتر است لباس های مشکی و چادر مشکی خود را با مشکین شوی و یا شامپو بشویید تا بور نشوند و آسیب نبینند زیرا زیرا مواد اسیدی به پارچه این لباس ها آسیب می زند. برای شست و شوی البسه مشکی می توانید از انواع مایعات شستشو مثل شامپو، مایع ظرفشویی و یا مایع دستشویی استفاده نمایید . اگر چادر مشکی رابا مایع ظرفشویی بشویید، خیلی بهتر و براق تر می شود.

در صورت استفاده از شامپو برای شستشو از شامپویی که مواد قلیایی کمتری دارد استفاده کنید.

نکته بسیار مهم : هیچ گاه مایعات شوینده و نرم کننده را مستقیما روی لباس نریزید. ابتدا ماده شوینده را در آب حل نمایید آنگاه چادر را وارد آن کنید.

بهترین روش شستن چادر و مانتو مشکی1

علت استفاده از نرم کننده لباس برای شستشوی چادر

برای کاهش الکتریسیته بعد از شستشو لباس ها و چادر مشکی از نرم کننده لباس استفاده نمایید.

استفاده از نرم کننده سبب می شود چادر در بهره گیری بعدی پرز نگیرد ودر صورتی که نیاز به اتوکشی باشد راحت تر اتو شود.

طریقه آب گیری و خشک کردن لباس و چادر مشکی

 • چادر مشکی را نچلانید. کمی در سبد بفشارید و مدتی صبر کنید تا هر قدر آب که می شود ازآن خارج شود.
 • برای خشک کردن، چادر و مانتو مشکی آنها را در سایه پهن کنید زیرا پهن کردن این گونه البسه در آفتاب باعث تغییر رنگ آنها و بور شدنشان می شود.
 • اگر مجبورید چادر را در آفتاب خشک کنید آنرا از پشت پارچه روی بند بیاویزید.
 • برای خشک کردن چادر مشکی با لباسشویی از دمای بالا استفاده نکنید.

بهترین روش شستن چادر و مانتو مشکی18

طریقه اتو کشی چادر و مانتوی مشکی :

 • برای اینکه پارچه چادر مشکی و مانتوهای مجلسی شما برق نیافتد آن را به صورت وارونه اتو برنید و تا حتی الامکان چروک ها را با بخار صاف نمایید.
 • رازهای خانه داری نمناک توصیه می کند که می توانید برای اتو کشی چادر یا لباس مشکی بین اتو و این البسه یک پارچه نخی مشکی قرار دهید.
 • برای اتوکشی از کمترین دمای مقدور استفاده نمایید زیرا پارچه های چادری از الیاف مصنوعی بافته می شوند.

جلوگیری از چروک شدن لباس ها در حین شستشو :

 • اگر لباس را با دست شسته اید ، لباس ها را کاملاً خیس و دارای آب، روی بند پهن کنید تا کمتر چروک شوند.
 • اگر لباس یا چادر مشکی خود را با ماشین لباسشویی شسته اید ، برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها، آن ها را سریع از ماشین بیرون آورده و تا رطوبت دارند روی بند پهن کنید.
 • آب داغ باعث می شود لباس ها بیشتر چروک شوند پس ماشین لباسشویی خود را با دمای شستشوی خیلی بالاقرار ندهید.
 • لباس های سبک خود را با لباس های سنگین مثل شلوار لی و حوله در ماشین نیاندازید زیرا لباس های سبک تر بیشتر چروک می شوند.

بهترین روش شستن چادر و مانتو مشکی9

جلوگیری از پرز گرفتن چادر مشکی

برای جلوگیری از پرز گرفتن چادر مشکی و چروک نشدن چادرمشکی خود بعد از شستشو و اتو کردن چادر یا مقنعه تان آنها را داخل کیسه فریزر قرار دهید و یک شب تا صبح داخل فریزر بگذارید تا چادر شما پرز نگیرد و کمتر چروک شود. برای جلوگیری از پرز گرفتن چادر آن را با نرم کننده بشویید.

جلوگیری از سفیدک زدن چادر مشکی در حین شستشو

برای جلوگیری از سفیدک زدن لباس و چادر مشکی آن را با پور لباسشویی نشویید . هنگام آبکشیدن لباس آن را بطور کامل و خوب آب بکشید.

اگر لباس های مشکی که شما با ماشین لباسشویی شسته اید ، سفیدک زد. به این دلیل است که ماشین لباسشویی به اندازه ای که شما با آب لباس را می شویید آب نمی کشد در نتیجه لباس مشکی سفیدک می زند بنابراین اگر لباس مشکی را با ماشین لباسشویی شستید یکبار خودتان آن را آب بکشید.

بهترین روش شستن چادر و مانتو مشکی0

تثبیت رنگ چادر و لباس مشکی با راهکارهای زیر

 • شستن لباس و چادر مشکی با سرکه باعث تثبیت رنگ آن می شود. این کار را با سرکه سفید انجام دهید.
 • برای ثابت ماندن رنگ لباس مشکی، درون ظرفی مقداری نمک حل کنید و لباس خود را پنج دقیقه در آن قرار دهید و سپس آن را بشویید.
 • به جای استفاده از پودرها یا صابون های شوینده از شامپو استفاده کنید تا ثبات رنگ لباستان بیشتر کمک کند و از ماندن آثار سفید روی آن نیز جلوگیری شود.
 • در آخر هنگام خرید لباس یا چادر مشکی به جنس آن دقت کنید زیرا تغییر رنگ چادر و یا چروک شدن آن تا حد زیادی به جنسش بستگی دارد.