تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 10 دی + تصاویر

09:21 - 1399/10/10
امروز 10 دی همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.
کتایون ریاحی

سالروز تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانیدر 10 دی

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به دهمین روز از دی ماه رسیدیم. امروز 10 دی همزمان با سالروز تولد و درگذشت افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی بیوگرافی کوتاهی از این چهره های مشهور ایرانی می پردازیم.

این چهره های مشهور ایرانی متولد 10 دی هستند

کتایون ریاحی

کتایون ریاحی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 10 دی 1340 در تهران متولد شد.

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 10 دی + تصاویر15

کتایون ریاحی یکی از چهره های نام آشنا در سینما و تلویزیون است که بازی های موفق او در سریال پدرسالار، روزهای زندگی، پس از باران، شب دهم مورد توجه قرار گرفت و بازی در نقش زلیخا در سریال یوسف پیامبر یکی از به یادماندنی ترین نقش های او بود.

محمود پاک نیت

محمود پاک نیت بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان 10 دی 1331 در کازرون متولد شد.

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 10 دی + تصاویر4

محمود پاک نیت بازی در تئاتر را از سال 1348 آغاز کرد و بازی در سریال هایی چون روزی روزگاری، پدرسالار، کهنه سوار، شب دهم، پس از باران و خانه ای در تاریکی از او چهره محبوبی در میان مردم ساخت اما با بازی در نقش یعقوب نبی در سریال یوسف پیامبر این محبوبیت دوچندان شد.

ناصر عبداللهی

ناصر عبداللهی خواننده موسیقی پاپ کشورمان 10 دی 1349 در بندرعباس متولد شد.

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 10 دی + تصاویر5

ناصر عبداللهی از خواننده های مشهور موسیقی پاپ کشورمان بود که با ترانه ناصریا به شهرت رسید و یکی از خواننده های محبوبی بود که از سال 74 فعالیت رسمی در دنیای موسیقی را آغاز کرد اما متاسفانه اجل فرصت ادامه راه را از او گرفت.

این چهره مشهور ایرانی درگذشته 10 دی است

رقیه چهره آزاد

رقیه چهره آزاد بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان سال 1286 متولد شد و 10 دی 1373 در تهران درگذشت.

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 10 دی + تصاویر8

رقیه چهره آزاد بازی در تئاتر را از سال 1310 آغاز کرد و با بازی در نقش مادر در فیلم سینمایی مادر ساخته زنده یاد علی حاتمی به محبوبیت خاصی میان مردم دست یافت. آرایشگاه زیبا و هزاردستان از جمله سریال های رقیه چهره آزاد است.