آشنایی با کاربرد های بالم لب

00:28 - 1399/10/10
افرادی که لب های خشک دارند، به آنها توصیه می شود که از بالم لب استفاده کنند و این محصول به نرم تر شدن لب ها نیز کمک می کند.
بالم لب

کاربردهای جالب و مفید بالم لب

استفاده از بالم لب به عنوان یک نرم کننده عالی در طول زمستان رایج است. بالم لب، تنها مختص استفاده برای لب نیست بلکه کاربردهای جالب و شگفت انگیز دیگری هم دارد که احتمالا از آنها بی خبرید

تمیز کردن شیشه عینک:

مقداری بالم را روی عینک یا عینک آفتابی خود بزنید و سپس با یک پارچه نرم روی آن بکشید، با این کار نه تنها می توانید لکه های عینک را پاک کنید بلکه از لک شدن مجدد آن و جذب گرد و غبار در روزهای آینده جلوگیری می کنید.

آشنایی با کاربرد های بالم لب14

روان سازی زیپ گیر کرده:

اگر زیپ لباستان به راحتی حرکت نمی کند، مقداری بالم لب را به محلی که زیپ در آن گیر کرده است بمالید. همچنین می توانید با استفاده از خلال دندان بالم لب را روی شیارهای زیپ بکشید، به این ترتیب زیپ به راحتی حرکت می کند.

مرتب کردن موها:

اگر جز آن دسته افرادی هستید که موهای خشک و وزی دارید و با امتحان کردن روشهای مختلف برای مرتب کردن موها، نتیجه دلخواه را نگرفته اید ما در این بخش از نمناک استفاده از بالم را به شما پیشنهاد می کنیم.

برای مرتب کردن مو، بالم را روی کف دست بزنید و سپس دست را روی موها یا ابرو بکشید تا مرتب و صاف شوند.

آشنایی با کاربرد های بالم لب10

مرطوب کردن بینی:

معمولا در فصل زمستان به دلیل آبریزش بینی ناشی از سرماخوردگی و آنفولانزا دچار زخم و خشکی بینیمی شوید، بنابراین در صورت نداشتن لوسیون می توانید از بالم لب برای نرم کردن اطراف بینی استفاده کنید.

محافظت از پاشنه پا در برابر تاول:

به جای خرید باند برای جلوگیری از تاول پا، مقداری بالم لب را روی پاشنه پا بمالید. پوشش مومی بالم باعث می شود کفش های سفت و سخت شما به راحتی روی پوست بلغزنند و از ایجاد تاول جلوگیری کند.

آشنایی با کاربرد های بالم لب4

توقف خون ریزی های کوچک:

به نظر برخی افراد بالم لب برای بهبود هر نوع بریدگی و زخم مناسب است زیرا به نظر می رسد که بریدگی های ناشی از اصلاح به وسیله ژیلت و تیغ که سطحی هستند کاملاً با استفاده از بالم لب رفع می شود و خونریزی را متوقف می کند.

از بین بردن لکه ریمل:

آیا سیاه شدن اطراف چشم هنگام استفاده از ریمل را تجربه کرده اید؟ یک گوش پاک کن را آغشته به بالم کرده و با دقت لک ریمل را پاک کنید، همچنین می توانید بطور مستقیم بالم لب را روی لک بزنید و با دستمال پاک کنید.

آشنایی با کاربرد های بالم لب7

تعمیر سی دی خراشیده شده:

آیا از فواید بالم در رفع خراش سی دی چیزی شنیده اید؟ بالم خراش های سطح سی دی را پر کرده و امکان استفاده مجدد از آن ها را فراهم می کند.

از بین بردن برچسب های چسبناک:

اگر برای از بین بردن برچسب های سرسخت از بطری یا سطح دیگر، صبر و حوصله چندانی ندارید، مقداری بالم را روی باقی مانده برچسب بزنید و اجازه دهید کمی بماند، پس از خیساندن، باقیمانده چسب و بالم به راحتی پاک می شود.