با مانیکور وکس پارافین آشنا شوید

13:30 - 1399/10/10
استفاده از مانیکور پارافین تاثبر بسزایی در زیبایی ناخن ها دارد و باعث نرم تر شدن پوست نیز می شود
مانیکور

روش انجام مانیکور با پارافین در خانه و فواید آن

آیا دست های زبر و خشکی دارید؟ خوب، این ظاهر خوبی نیست، درست است؟ خوب چه کار می توانید کنید؟ باید به اسپا رفت و درمان های گران قیمتی را انجام داد و یا شاید یک مانیکور شگفت انگیز که بتوانید درست در خانه خود انجامش دهید!

وکس پارافین دارای بوهای گوناگونی است و برند هایی وجود دارند که حتی روغن هایی را به آن اضافه می کنند تا شما از مزایای درمانی فوق العاده ای بهره مند شوید. برخی از روغن های گیاهی اضافه شده به وکس پارافین، اسطو خودوس، وانیل، رزماری، نعناع، چای، نعناع فلفلی، گریپ فروت و هلو هستند و همچنین می توانید این روغن ها را به وکس خود نیز اضافه کنید و وکس رنگی هم درست کنید.

با مانیکور وکس پارافین آشنا شوید0

چگونه می توان در خانه مانیکور وکس پارافین انجام داد؟

انجام مراحل برای مانیکور وکس پارافین خانگی بسیار ساده است که در این قسمت برای شما ارائه خواهد شد و باعث می شود تا پوست نرم و زیبایی داشته باشید:

1. اول وکس را در یک کاسه بزرگ درون مایکروویو قرار دهید و اجازه دهید 10 ثانیه گرم شود و دقت کنید که وکس کاملاً مایع است.

2. برای خنک شدن موم صبر کنید و در حالی که این کار را می کنید، دست خود را با یک کرم و یا لوسیون غلیظ ماساژ دهید و آن را به خوبی مالش دهید تا دستانتان بسیار مرطوب شوند.

3. بررسی کنید که آیا موم سرد شده است یا خیر و دستتان را در آن فرو کنید و سپس دستتان را بلند کنید و حدود 5 ثانیه صبر کنید و دوباره آن را فرو کنید.

این کار را انجام دهید تا زمانی که دستتان کاملاً با موم پوشانده شود و در حدود 5 تا 7 لایه از آن روی دستانتان باشد.

4. زمانی که وکس به طور کامل دست شما را پوشاند، می توانید تا زمانی که می خواهید صبر کنید و در حالی که منتظر هستید می توانید یک فیلم تماشا کنید و دقت کنید که دست شما پوشیده از موم باشد .

5. برای رسیدن به نتایج عالی باید وکس را به مدت 30 دقیقه روی دست خود نگه دارید و زمانی که زمانتان به پایان برسد، کنار سطل آشغال بروید و وکس را از روی دستتان بکنید و سپس دست خود را با کرم یا لوسیون ماساژ دهید و با یک دستکش و یا جوراب بپوشانید.

6. با دست دیگرتان تکرار کنید.

خودش است! هنگامی که این کار را انجام دادید، خواهید دید که دست شما نرم شده و خشکی و زبری اش به طور کامل از بین رفته است و نکته شگفت انگیز در مورد وکس پارافین این است که ناخن ها را نیز تقویت می کند.

با مانیکور وکس پارافین آشنا شوید11

نکاتی برای مانیکور با پارافین در خانه

دنیای مد نمناک توصیه می کند که وقتی می خواهید در خانه مانیکور وکس پارافین انجام دهید باید موارد زیر را در ذهن داشته باشید:

1. شما باید برای مدت طولانی تری در بین فرو بردن دست ها در وکس پارافین صبر کنید تا مطمئن شوید که پوشش روی دستانتان به اندازه کافی ضخیم است.

2. از تکان دادن انگشتان خود خودداری کنید چون روکش موم را می شکند و کل درمان را بی اثر می کند.

3. وکس را تا جایی که می توانید گرم نگه دارید و زمانی که منتظر هستید، دست خود را با یک پارچه نرم بپوشانید و زمانی که وکس پارافین به مدت طولانی گرم بماند، درمانی موثرتر و بهتر را ارائه می دهد.

4. ناخن های خود را پس از این مانیکور کوتاه نکنید چون باید روغن را از سطح ناخن هایتان تمیز کنید. اگر این کار را کردید، تمام روغن های طبیعی که وکس به ناخن ها داده را پاک می کنید و این درمان را به میزان قابل توجهی کم تر خواهد کرد.

5. همیشه از مقدار سخاوتمندانه ای کرم و یا لوسیون استفاده بکنید چون توسط موم خیلی جذب خواهد شد و همچنین باید مطمئن شوید که از کرم یا لوسیون که غنی است استفاده کنید.

6. برای اطمینان از اینکه ناخن هایتان خیلی هیدراته هستند، ناخن های خود را با کرم یا روغن بپوشانید و محصول را به خوبی بر روی ناخن خود بمالید و تمیز کنید.

7. لازم به گفتن نیست که قبل از این که دست هایتان را در آب فرو کنید، درجه حرارت موم را به دقت چک کنید تا موم آب شده بیش از حد داغ نباشد و دستتان را نسوزند .

با مانیکور وکس پارافین آشنا شوید14

فواید وکس پارافین

همانطور که قبلاً ذکر شد، موم پارافین تنها برای درمان زیبایی عالی نیست بلکه برای تسکین پزشکی نیز مفید است و هم اکنون می دانید که این کار به طور موثری درد را تسکین می دهد و گردش خون را بهبود می بخشد و با این موم می توانید دستان خسته، پاها و قسمت های دیگر بدن تان را آرام و ریلکس کنید و این نوعی از گرما درمانی است که برای درمان بیماری های مختلف بسیار مفید است.

در این قسمت نگاهی اجمالی به برخی از فواید درمان های مانیکور وکس پارافین یا مانیکور با پارافین تراپی می اندازیم:

1. تسکین درد:

به تسکین درد ناشی از ورم مفاصل، فیبرومیالژیا، آرتروز، آرتروز استئوآرتریت، تاندونیت، بورسیت، استرس عضلانی و کشش و غیره کمک می کند و حرارت ناشی از موم دارای خواص درمانی است که در درمان این اختلالات بسیار موثر است و تسکین درد و ماهیچه های فشرده را فراهم می کند.

2. پوست را نرم نگه می دارد:

به نرم کردن پوست سخت و سفت شده توسط اسکلرودرما کمک می کند، که یک بیماری ناشی از تجمع بیش از حد کلاژندر پوست و دیگر اندام ها است و این وضعیت اگر به سرعت درمان نشود، می تواند در نهایت منجر به مشکلات جدی شود .

با مانیکور وکس پارافین آشنا شوید10

3. تقویت الاستسیته پوست:

کشش پوست را افزایش می دهد ، به ویژه روی پوستی که دست ها را پوشانده است. وکس پارافین می تواند به جلوگیری از گرفتگی عضلات و انقباض ماهیچه ها و عضلات انگشتان کمک کند.

4. پاکسازی بدن:

به سم زدایی بدن کمک می کند زیرا به باز کردن منافذ مسدود شده کمک می کند و به نوبه خود خروج کثیفی و سموم را تحریک می کند و وقتی این اتفاق می افتد، دیگر ارگان ها به نفع بدن کار می کنند و می توانند به طور عادی کار کنند. سم زدایی بدن با وکس پارافین نیز بسیاری از بیماری ها و مشکلات را از شما دور می کنند .

همانطور که می بینید، مانیکور وکس پارافین در خانه می تواند فواید متعددی به شما بدهد .

مجبور نیستید در مورد پوست خشک، ترک خورده و زبر شده ناشی از فشار بیش از حد نگران باشید و با این مانیکور می توانید کشش پوست خود را افزایش دهید و آن را نرم و صاف کنید و هم چنین سفتی ماهیچه ها را کم می کند و به دست و پا های خسته کمک می کند .

می توانید از این موم مفید با روغن های گیاهی برای داشتن یک مانیکور لوکس در خانه استفاده کنید، بدون این که مجبور باشید مبلغ گزافی خرج کنید .