گوگل حساب‌های کم‌کار را غیرفعال می‌کند

17:57 - 1399/09/29
در صورتی‌ که حساب کاربریتان از یکم ژوئن ۲۰۲۱ به مدت ۲ سال غیرفعال باشد، گوگل حسابتان را به‌صورت خودکار حذف خواهد کرد.
گوگل

از زمان عرضه نسخه بتا جیمیل در سال ۲۰۰۴ با یک فضای ذخیره‌سازی همزمان یک گیگابایتی، شرکت گوگل در ارائه فضای ذخیره سازی آنلاین خوب عمل نکرده است.

گوگل روند ذخیره سازی رایگان خود را با محصولاتی مانند Google Drive که ۱۵ گیگابایت فضای هارد دیسک رایگان و Google Photos ارائه می‌دهد و بارگذاری نامحدود تصاویر با وضوح بالا را برای مدتی رایگان کرده بود. این محصولات از بین نمی‌روند، اما Google به زودی روند پاکسازی جدیدی را شروع می‌کند.

حذف حساب‌ها

سرویس Google Photos نه تنها اجازه ذخیره نامحدود تصاویر جدید را نمی‌دهد، بلکه حذف محتوا را از هر حسابی که به مدت دو سال غیرفعال بوده شروع خواهد کرد. همچنین گوگل محتوای حساب‌هایی که بیش از حد ذخیره سازی داده انجام داده اند را نیز حذف می‌کند.

خط مشی جدید از ژوئن ۲۰۲۱ آغاز می‌شود، به این معنی که محتوا در اولین فرصت تا ماه اول سال ۲۰۲۳ حذف نمی‌شود. یعنی اگر حساب کاربریتان از یکم ژوئن ۲۰۲۱ به مدت ۲ سال غیرفعال باشد، گوگل حسابتان را به‌صورت خودکار حذف خواهد کرد. Google اظهار داشت که یادآوری‌ها و اعلان‌های ایمیل قبل از حذف هرگونه محتوا برای کاربران ارسال می‌شود.

کاربران علاوه بر اطمینان از اینکه حسابشان به مدت دو سال بلا استفاده نمی‌شود، می‌توانند مبلغی را به Google پرداخت کنند تا از حذف حسابشان جلوگیری شود.

در اعلانی که درباره تغییرات خط مشی ارسال شده، Google ذکر کرده که مشترک شدن در Google One به این معنی است که قانون عدم فعالیت در مورد مشترکان اعمال نخواهد شد. حساب‌های Google Workspace، همراه با حساب‌های متصل به G Suite for Education و G Suite برای سازمان‌های غیرانتفاعی نیز تحت تأثیر این قانون قرار نخواهند گرفت.