سالاد هندوانه مدیترانه‌ای

تا حالا سالاد خوشمزه و خنک هندوانه مدیترانه‌ای درست کردی ؟/ این سالاد لاکچری و خوشمزه را در فصل تایستان اینجوری درست کن و در کنار عزیزانتان میل کنید

16:01 - 1402/03/23
سالاد هندوانه همانطور که از اسمش مشخص است یک پیش‌غذای جذاب با میوه‌های تابستانی است که می‌توان از آن به عنوان عصرانه یا میان‌ وعده نیز استفاده کرد.
 سالاد هندوانه مدیترانه‌ای

سالاد هندوانه همانطور که از اسمش مشخص است یک پیش‌غذای جذاب با میوه‌های تابستانی است که می‌توان از آن به عنوان عصرانه یا میان‌ وعده نیز استفاده کرد. ترکیب هندوانه با سبزی‌هایی مثل نعناع، اسفناج و میوه‌های دیگر مثل گوجه‌فرنگی، گوجه گیلاسی، انواع بری و … می‌تواند طعم‌های دل‌انگیزی را پدید بیاورد. در ضمن کنجد، گردو، پرک بادام و … هم برای تزیین روی این سالاد خوشمزه بسیار مناسب هستند. در اینجا ما طرز تهیه سالاد هندوانه به ۲ روش را به شما آموزش خواهیم داد و فوت و فن‌های تهیه آن را به شما می‌گوییم.

طرز تهیه سالاد هندوانه با خیار

تا حالا سالاد خوشمزه و خنک هندوانه مدیترانه‌ای درست کردی ؟/  این سالاد لاکچری و خوشمزه را در فصل تایستان اینجوری درست کن و در کنار عزیزانتان میل کنید16

زمان آماده سازی و تهیه سالاد هندوانه و خیار: ۱۵ دقیقه

مواد لازم برای تهیه سالاد هندوانه

• هندوانه: ۱ عدد • خیار: ۲ عدد متوسط • گوجه فرنگی: ۱ عدد متوسط • زیتون سیاه: ۱/۳ لیوان دسته‌دار فرانسوی • پنیر فتا: ۱/۳ لیوان دسته‌دار فرانسوی • نعنا خشک یا تازه: ۲ قاشق غذاخوری • جعفری خشک یا تازه: ۱ قاشق غذاخوری

مواد لازم برای سس سالاد هندوانه

• روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری • سرکه قرمز یا سرکه بالزامیک: ۱ قاشق غذاخوری • نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم

مراحل تهیه سالاد هندوانه با پنیر و خیار

برای درست کردن سالاد هندوانه، کافی است میوه‌های به کار رفته در سالاد را خرد کرده و با هم ترکیب کنید. سپس سبزی‌ها و سس سالاد را اضافه و آن را سرو کنید. سالاد هندوانه به عنوان یک پیش غذا یا میان وعده، به زمان کمی برای درست شدن نیاز دارد و بهتر است به صورت خنک سرو شود. برای مشاهده روش درست کردن سالاد هندوانه، مراحل تهیه آن را بخوانید.

مرحله اول: هندوانه و خیار را خرد کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه سالاد هندوانه، ابتدا هندوانه را بشویید و پوست آن را جدا کنید. گوشت هندوانه را به شکل مکعبی برش بزنید و تخمه‌ها را بیرون بیاورید. تکه‌های هندوانه را در یک ظرف بریزید. خیار را کاملا تمیز بشویید و آن را به صورت حلقه‌ای یا مکعبی خرد کنید. بهتر است پوست خیار را نگیرید تا رنگ سالاد متنوع‌تر شود.

مرحله دوم: گوجه، پنیر و سبزی‌های خشک را اضافه کنید

گوجه فرنگی را بشویید و آن را مکعبی یا خلالی برش بزنید. می‌توانید به جای گوجه فرنگی از گوجه‌های گیلاسی، یا از ترکیب هر دو در سالاد استفاده کنید. سپس پنیر را به صورت مکعبی برش بزنید و به مواد سالاد بیفزایید. در آخر، نعناع و جعفری خشک را روی سالاد بریزید.

مرحله سوم: سس سالاد را درست کنید

در این مرحله از طرز تهیه سالاد هندوانه، در یک کاسه، روغن زیتون، سرکه بالزامیک یا سرکه قرمز، نمک و فلفل سیاه را با هم مخلوط کرده و آن را روی سالاد بریزید. برای تزیین می‌توانید مقداری هندوانه را به صورت اسکوپ درآورید و روی سالاد قرار دهید.

مرحله چهارم: سالاد هندوانه را سرو کنید

در‌ آخر، روی ظرف سالاد را با سلفون بپوشانید و آن را در یخچال قرار دهید. ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت صبر کنید تا هم سالاد خنک شود و هم طعم مواد با هم میکس شده و به خورد هم بروند. سپس آن را سرو کنید.

طرز تهیه سالاد هندوانه با آووکادو

تا حالا سالاد خوشمزه و خنک هندوانه مدیترانه‌ای درست کردی ؟/  این سالاد لاکچری و خوشمزه را در فصل تایستان اینجوری درست کن و در کنار عزیزانتان میل کنید8

زمان آماده سازی و تهیه سالاد هندوانه و آووکادو: ۱۵ دقیقه

مواد لازم برای تهیه سالاد هندوانه

• پیاز قرمز: ۱ عدد متوسط • خیار: ۲ عدد متوسط • پنیر فتا یا پنیر محلی: ۳ قاشق غذاخوری (خرد شده) • آووکادو: ۱ یا ۲ عدد متوسط • هندوانه: ۵۰۰ گرم • روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری • لیمو تازه: ۲ عدد یا ۳ قاشق غذاخوری آبلیمو • سیر خرد شده: ۱ حبه • نمک دریا: ۱.۴ قاشق چای‌خوری • نعناع و ریحان تازه: ۱/۳ لیوان دسته‌دار فرانسوی یا به میزان دلخواه

مراحل طرز تهیه سالاد هندوانه

سالاد هندوانه که با عنوان سالاد مدیترانه‌ای شناخته می‌شود، از سالادهای متفاوتی است که به آبرسانی بدن کمک می‌کند چون خود هندوانه از میوه‌های آبدار تابستانی است که کمبود آب بدن را جبران می‌کند و عطش را از بین می‌برد. در این روش، یک لایه از میوه‌ها را خرد می‌کنید و نصف سس را روی آن‌ها را می‌ریزید. دوباره یک لایه دیگر میوه و سس به سالاد اضافه می‌کنید. برای آموزش درست کردن این سالاد، مراحل تهیه آن را بخوانید.

مرحله اول: سس سالاد را درست کنید

در ابتدا، در یک کاسه کوچک، روغن زیتون، آبلیمو، سیر له شده و نمک را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید. میوه‌ها را بشویید و خشک کنید. پوست هندوانه را بگیرید و آن را خرد کنید. هسته‌های هندوانه را جدا کنید. گوشت هندوانه را خرد کنید و در یک ظرف نسبتا بزرگ دیگر بریزید.

مرحله دوم: میوه‌ها را آماده کنید

به همین ترتیب، خیار و پیاز را هم پوست بگیرید و خرد کنید. هر دو را به هندوانه‌ها بیفزایید. نصف سس را روی این مواد بریزید. سپس پنیر فتا را خرد کنید. آووکادو را پوست بگیرید و به صورت نگینی یا خلالی برش بزنید. پنیر و آووکادو خرد شده را روی لایه هندوانه‌ها بریزید. نعناع‌ها را خرد کنید و روی همه مواد سالاد بپاشید.

مرحله سوم: بقیه سس را اضافه و سالاد را سرو کنید

بعد از اینکه همه میوه‌ها و سبزی‌ها را خرد کردید و در ظرف ریختید، نصف باقی‌مانده سس سالاد را روی مواد بریزید. سالاد را در یخچال قرار دهید تا سرد شود. سپس آن را سرو کنید. می‌توانید روی سالاد را مغز تخمه آفتابگردان یا کنجد هم بپاشید.