گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا رو تو تابستون چند روز یه بار آب بدم که برگاش زرد نشه؟ | نحوه آبیاری صحیح گیاه آپارتمانی سانسوریا

19:54 - 1402/03/22
گیاه سانسوریا رو چند بار در هفته آب بدهیم که برگ هاش زرد نشه؟ اگه تو خونه گیاه آپارتمانی سانسوریا داری باید این مطلب رو تا آخر بخونی تا نحوه مراقبت از گیاهت رو بدونی.
گیاه سانسوریا

چطور و چگونه سانسوریا را آبیاری کنیم؟ اگر سانسوریا رو خریدید بدونید که یک گیاه مقاوم از همه نظر رو توی خونه یا محل کار دارید و با فراهم کردن شرایط معمول میتونید ازش مراقبت کنید و شاهد رشد اون باشید ولی در زمان آبیاری باید نکات خیلی ریزی رو توجه داشته باشید تا گیاه شما دچار مشکل نشه، آبیاری کم در این گیاه خیلی خیلی بهتر از آبیاری زیاد هست که باید همین اول کاری این رو بدونید.

حتما برای آبیاری از آب بدون املاح و هم دمای محیط استفاده کنید تا مشکلی برای گیاه شما پیش نیاد. در ادامه با من همراه باشید تا هرآنچه که در خصوص آبیاری سانسوریا ها باید بدونید رو بهتون بگم.

چطور سانسوریا رو آبیاری کنم؟

این گیاه بخاطر داشتن برگهای گوشتی نیاز به آبیاری کمی داره و با توجه به اندازه گلدان باید آبیاری رو انجام بدید.

هر چند روز یکبار آبیاری سانسوریا را انجام بدیم؟

این یکی از اشتباه ترین سوالاتی است که در خصوص آبیاری همه گیاهان آپارتمانی پرسیده میشه است، هر وقت دیدید فروشنده به شما زمانی برای آبیاری میده بدانید و آگاه باشید که فقط و فقط دوست داره گیاه رو به شما بفروشه! حالا پس چطوری زمان دقیق آبیاری رو مشخص کنیم؟ خیلی راحته خاک گیاه رو کنار بزنید و هر زمان خاک تا عمق ۲ الی ۳ سانتی متری در گلدان های با عمق ۱۵ الی ۲۰ سانتی متر و ۳ الی ۴ سانتی متری در گلدان های بزرگتر خشک شده بود باید آبیاری رو انجام بدید.

سانسوریا به آبیاری زیاد حساس هست و موجب پوسیدگی ساقه و ریشه اون میشه که اگر روند آبیای به همین روال پیش بره گیاه شما از بین خواهد رفت.

نشانه های آبیاری زیاد در سانسوریا چیست؟

زمانی که مشاهده کردید که روی برگها زخم های قهوه ای ظاهر شده بدونید که گیاه شما از آبیاری زیاد دچا بیماری قارچی شده و باید حتما از قارچ کش هایی مانند مانکوزب استفاده کنید.

نشانه آبیاری کم در سانسوریا چیست؟

اگر دیدید که برگهای گیاه شما چروک میشه یعنی تعداد دفعات آبیاری کم است و حتما باید میزان ابیاری را افزایش دهید.

نحوه آبیاری صحیح سانسوریا چگونه است؟

نه این گیاه، بلکه تمامی گیاهان آپارتمانی را باید به گونه ای آبیاری کنید که آب از زیر گلدان خارج بشه، این کار باعث میشه که ریشه گیاه شما کاملا سیراب بشه و رشد اون به خوبی انجام بگیره

گیاه سانسوریا رو تو تابستون چند روز یه بار آب بدم که برگاش زرد نشه؟ | نحوه آبیاری صحیح گیاه آپارتمانی سانسوریا6 آبیاری ساسنوریا در فصول مختلف

میزان آبیاری سانسوریا در تابستان و بهار چقدره؟

هر گیاهی در فصل رشد خود نیاز به تغذیه و آبیاری زیادتری به نسبت فصل استراحت دارد، علاوه بر این، در فصل گرم سال بخاطر تبخیر سریع آب از سطح خاک شما باید سریعتر گیاه را آبیاری کنید، برای این کار همان فرمول گفته شده در بالا یعنی کنار زدن خاک را انجام بدید تا بهترین زمان برای آبیاری گیاهان رو داشته باشید.

نحوه آبیاری سانسوریا در زمستان چطوره؟

در این فصل چون رشد گیاه تا حدودی متوقف شده باید میزان ابیاری کاهش پیدا کند، بهتر است ۱ سانتی متر بیشتر از فرمول گفته شده عمل کنید، مثلا بجای ۲ الی ۳ ساتی متر ۳ الی ۴ سانتی متر را مد نظر قرار دهید.

آب مناسب سانسوریا باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

آبی که برای آبیاری سانسوریا ها و یا هر گیاه دیگری استفاده میکنید باید بدون املاح و هم دمای محیط باشه، اگر در خانه تصفیه کننده آب دارید از آن آب برای آبیاری گیاهان ساتفاده کنید و در غیر این صورت بهتر است آب را به مدت ۲۴ ساعت داخل ظرفی ریخته و اجازه بدید فلور، کلر و مواد اضافی از آب خارج شود و همچنین آب هم دما با محیط شود و سپس از آن برای آبیاری گیاهان خود استفاده کنید.

در زمان آبیاری بهتر است که آب را اطراف سانسوریا بریزد و تا حد امکان به مرکز گلدان آب نریزید چون به مرور باعث پوسیدگی ساقه خواهد شد. همچنین بیماری های قارچی را افزایش میدهد.

آب اضافی خارج شده را چیکار کنیم؟

حتما حتما آب خارج شده از زیر گلدان را دور بریزد چون تجمع آب در زیر گلدان به مرور باعث پوسیدگی ریشه خواهد شد.

آبیاری سانسوریا پاکوتاه و سایر گونه ها چگونه است؟

آبیاری انواع سانسوریا (تمامی گونه ها مثل مهتابی، نیزه ای و…) است و نیاز به آبیاری متوسط و کم دارند تا رشد خوبی داشته باشند، توجه داشته باشید که بهتر است در فصل رشد که از بهار تا اواخر تابستان است از کودهای پتاس بالا محلول در آب استفاده کنید تا رشد گیاهان شما بالا بره.

گیاه سانسوریا رو تو تابستون چند روز یه بار آب بدم که برگاش زرد نشه؟ | نحوه آبیاری صحیح گیاه آپارتمانی سانسوریا8 آبیاری گونه های مختلف سانسوریا

خاک در آبیاری مهم است؟

بله حتما هرچقدر خاک شما سبک باشه آب را به راحتی از خود عبور میدهد و تعداد دفعات آبیاری بیشتر میکند. بهتر است از ترکیب خاک کمپوست و یا خاک کاکتوس برای این گیاه استفاده کنید، در مطلبی جدا کاملا در خصوص نحوه انتخاب خاک مناسب سانسوریا صحبت کردیم که حتما مطالعه کنید. البته در خانه میتوانید خودتون ترکیبی از خاک برگ+ خاک باغچه + ماسه + پرلیت استفاده کنید.