اشپزی / کمپوت / کمپوت گوجه سبز

تا حالا کمپوت گوجه سبز درست کردی ؟ کمپوت گوجه سبز رو اینجوری درست که طعمش محشره

16:47 - 1402/03/17
 یکی از کمپوت هایی خوشمزه که طعم و مزه عالی داره کمپوت گوجه سبزه که مزه ترش و شیرین دارد و میشه از آن به عنوان دسر یا تزیین هم استفاده کرد. در ضمن این کمپوت برای کسانی که معده حساس دارن بسیار مناسب است.
 کمپوت گوجه سبز

کمپوت آلوچه یکی از کمپوت هایی است که مزه ترش و شیرین دارد و می توانید از آن به عنوان دسر یا تزیین استفاده کنید. این کمپوت برای افرادی که معده حساس به مواد خام دارند بسیار مناسب و قابل استفاده است.

در آلوچه املاحی چون آهن، کلسیم، فسفر، منیزیم، پتاسیم، سدیم و منگنز می باشد از خواص دیگر آلوچه نرم کنندگی آن می باشد این میوه اثرات قابل‌توجهی در جلوگیری از بیماری‌هایی مانند چربی خون بالا، پیری سلول وسرطان دارد همچنین آلوچه خاصیت ضدقارچی و ضدباکتریایی نیز دارد. امروزبا ما همراه باشید تا طرز تهیه کمپوت آلوچه را به شما آموزش بدهیم داد

مواد لازم برای طرز تهیه کمپوت آلوچه

آلوچه به مقدار دلخواه
شکر ۲ ق غذاخوری
آب جوشیده به مقدار لازم

طرز تهیه کمپوت آلوچه

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

در کتری آب جوش ریخته و بزارید روی گاز تا آب جوش بیاید و بزارید آب جوش سرد شود. آلوچه ها را با آب بشویید و با یک دستمال رطوبت آن را بگیرید. در یک شیشه تمیز که می خواهید کمپوت را در آن نگه داری کنید بریزید. شکر را به آلوچه ها اضافه کرده سپس آب جوش سرد شده را اضافه کنید. درب شیشه را به طور کامل ببندید.

تا حالا کمپوت گوجه سبز درست کردی ؟ کمپوت گوجه سبز رو اینجوری درست که طعمش محشره 5

مرحله دوم: گذاشتن شیشه در آب

در یک قابلمه آب ریخته و شیشه کمپوت را در قابلمه قرار داده و به مدت نیم ساعت تا یک ساعت روی حرارت ملایم جوش بخورد. بعد از مدت گفته شده با یک دستمال شیشه ها را از قابلمه خارج کنید اما حواستان باشد که دستتان به درب شیشه نخورد. شیشه را برعکس کرده و روی یک حوله یا دستمال قرار دهید. این کمپوت سال ها ماندگاری دارد در واقع شما با این کار انگار کمپوت کنسرو شده تهیه کردید که تاریخ انقضای زیادی دارد.

تا حالا کمپوت گوجه سبز درست کردی ؟ کمپوت گوجه سبز رو اینجوری درست که طعمش محشره 2تا حالا کمپوت گوجه سبز درست کردی ؟ کمپوت گوجه سبز رو اینجوری درست که طعمش محشره 3

فوت و فن های طرز تهیه کمپوت آلوچه

  1. برای تهیه آلوچه بهتر است آلوچه های شما نسبتا سفت باشد و هسته آن خیلی تلخ نباشد که طعم کمپوت را خراب کند.
  2. مقدار شکر بسته به سلیقه شما قابل تغییر است و می توانید میزان آن را تغییر دهید.
  3. توجه داشته باشید از شیشه ای که استفاده می کنید حتما در آن به خوبی و محکم بسته شود و هم درب آن فلزی باشد.
  4. در زمان جوش خوردن کمپوت حواستان باشد اگر کمپوت خیلی جوش بخورد آلوچه ها خیلی نرم می شوند.