عینک آفتابی/ عینک آفتابی مناسب

دو رنگ شیک و مناسب عینک آفتابی برای افراد لاکچری و سخت پسند + عکس

11:11 - 1401/11/20
برای انتخاب یک عینک آفتابی مناسب علاوه بر این که باید تمام معیارها و استانداردهای مناسب یک عینک را داشته باشد باید رنگ استاندارد و مناسبی نیز داشته باشد در ادامه ما قصد داریم مناسب ترین رنگ عینک آفتابی را برایتان به اشتراک بگذاریم

مهم نیست در چه فصلی از سال هستید، بلکه باید همواره همانند کرم ضد آفتاب از عینک آفتابی نیز استفاده کنید، اما آیا رنگ عینک آفتابی هم جزو معیارهای انتخاب یک عینک آفتابی استاندارد است؟

رنگ عینک آفتابی

یک متخصص چشم گفت: عینک آفتابی استاندارد توانایی جذب اشعه ماوراءبنفش در طول موج ۴۰۰ نانومتر و پایین‌تر را دارد.

دکتر محمودرضا پناهی‌بزاز در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خوزستان، اظهار کرد: استفاده از عینک آفتابی برای همه افراد جهت محافظت از چشم در تمام فصول سال توصیه می‌شود، اما در فصول گرم با توجه به افزایش شدت تابش نور خورشید، استفاده از عینک آفتابی اهمیت بیشتری می‌یابد.

وی ادامه داد: مارک عینک آفتابی اهمیت چندانی ندارد، بلکه عینک آفتابی استاندارد باید اشعه ماوراءبنفش را در طول موج ۴۰۰ نانومتر و پایین‌تر کاملا جذب کند.

دو رنگ شیک و مناسب عینک آفتابی برای افراد لاکچری و سخت پسند + عکس16عینک آفتابی باید استاندارد باشد

پناهی‌بزاز افزود: عینک‌های آفتابی که قاب بزرگ‌تر و دسته پهن‌تری دارند به جهت این که تمامی کره چشم را می‌پوشانند و از ورود اشعه به چشم جلوگیری می‌کنند، از استاندارد بالاتری برخوردارند.

وی گفت: جهت تشخیص استاندارد بودن عینک در جذب اشعه نور خورشید، می‌توان عینک را با دستگاه ویژه که در عینک‌فروشی‌ها موجود است، تست و از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کرد. پناهی‌بزاز با اشاره به رنگ مطلوب شیشه عینک آفتابی بیان کرد: بهتر است رنگ شیشه عینک آفتابی خاکستری یا قهوه‌ای باشد.