جدیدترین رنگ مبل های امسال

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر

21:55 - 1402/01/04
در سال ۲۰۲۳ رنگ‌های پررنگ به عنوان رنگ‌های مبل مُد سال در نظر گرفته شده‌اند؛ رنگ‌های زیبا و تندی که عمیقا ریشه در طبیعت دارند و در کنار الگو‌هایی که به فضا کاراکتر می‌بخشند، می‌توانند باعث ایجاد آرامش و راحتی شما در منزل یا محل کارتان شوند. البته در کنار رنگ‌های تند، طیفی از رنگ‌های خنثی، از قارچی گرفته تا کرم و بژ نیز به چشم می‌خورند.

در سال ۲۰۲۳ رنگ‌های پررنگ به عنوان رنگ‌های مبل مُد سال در نظر گرفته شده‌اند؛ رنگ‌های زیبا و تندی که عمیقا ریشه در طبیعت دارند و در کنار الگو‌هایی که به فضا کاراکتر می‌بخشند می‌توانند باعث ایجاد آرامش و راحتی شما در منزل یا محل کارتان شوند. البته در کنار رنگ‌های تند، طیفی از رنگ‌های خنثی، از قارچی گرفته تا کرم و بژ نیز به چشم می‌خورند.

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر16

اما برای سرمایه گذاری بزرگی مثل خرید مبل در سال پیش رو باید دقیقا به دنبال چه رنگ‌هایی باشیم؟ کارشناسان طراحی داخلی این ۱۰ رنگ را به عنوان رنگ مد سال ۲۰۲۳ برای مبلمان در نظر گرفته‌اند.

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر18

۱. آبی

وقتی نوبت به مبل می‌رسد، آبی از دیرباز رنگ محبوب بسیاری از افراد بوده، اما در سال‌های اخیر سبز تیره که حس طبیعت و شکوه بیشتری به فضا می‌بخشد جای آن را گرفته است. حالا با آنکه می‌توان گفت چشمگیری آبی از سبزِ محبوب کمتر است، یک بار دیگر شاهد افزایش مبلمان با ته رنگ خاکستری تا آبی هستیم.

رنگ آبی باعث می‌شود افراد احساس آرامش‌کنند، به خصوص زمانی که در پس‌زمینه سفید ظاهر می‌شود؛ رنگی که با آبی همخوانی دارد.

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر2

۲. رنگ‌های متضاد

علاوه بر رنگ، الگو و نحوه استفاده از رنگ‌ها بر ایجاد یک تاثیر کلی بر اتاق نشیمن تاثیرگذار است. در حالی که در گذشته کنتراست‌های ملایم‌تر و ظریف‌تر مورد استفاده قرار می‌گرفتند، اکنون طراحان برای اجرای این الگو‌های جذاب به کنتراست‌های جسورانه‌تر روی آورده‌اند؛ مثل نوار‌های سیاه و سفید ضخیم که کنتراست واقعی ایجاد می‌کنند.

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر0

۳. زرد خردلی

شاید شما هم موافق باشید که یک چیز فوق العاده لوکس در مورد رنگ خردلی وجود دارد؛ رنگی که به فضا عمق و گرما می‌بخشد و حتی شاید بتوان گفت شادی‌بخش است.

کارشناسان بر این باورند که رنگ‌های پررنگ‌تر و چشمگیرتر مانند خردلی در سال ۲۰۲۳ به شیوه‌ای جدید بازخواهند گشت. رنگ‌های آرام خاکی همان‌طور که ما را به زمین متصل کرده و سلامت جسم و روح را به جان ما می‌دمند، رنگ‌ها و خاطرات کودکی‌مان را به شیوه‌ای نو القا می‌کنند و ما را به آن لحظات متصل می‌سازند.

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر1

۴. سبز روشن

رنگ سبز به دلیل خاصیت آرامبخش خود بسیار مورد علاقه است. از زیتونی تا سبز کاجی و سبز نعنایی، تمامی رنگ‌های این طیف بر بازار مبل چیره شده و با ورود به سال ۲۰۲۳ هیچ نشانه‌ای از کاهش این علاقه به چشم نمی‌خورد، اما در این میان رنگ سبز روشن که کمی شادی به یک طرح می‌بخشد، مُد خواهد بود.

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر20

۵. قهوه‌ای مایل به قرمز

این رنگ گرما و عمقی واقعی به فضا می‌بخشد و برای یک اتاق نشیمن لوکس با تم خاکی ایده‌آل است. برای بسیاری از ما قهوه‌ای مایل به قرمز یادآور پاییز است و می‌توان در تابستان فضا را با رنگ‌های مکمل آن نظیر آبی یا سبز کمی خنک کرد.

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر4

۶. کِرِمی

مبل‌های مدرن کرمی (رنگ خامه و سرشیر) با ترند سال ۲۰۲۲ یعنی مبل‌های بوکله محبوبیت خود را ثابت کردند؛ مبل‌های پشمی و عمدتا کرم یا سفیدرنگ که نشان دهنده تمایل به استقبال از مواد و رنگ‌های طبیعی در دنیای داخلی است. متخصصان این صنعت معتقدند که امسال شاهد گزینه‌های کرم و بژ بیشتری خواهیم بود.

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر14

۷. قهوه‌ای روشن

هیچ نشانه‌ای از کاسته شدن محبوبیت رنگ قهوه‌ای برای مبلمان منزل به چشم نمی‌خورد. یک اتاق نشیمن قهوه‌ای روشن، گرمابخش بوده و برای یک طراحی مینمالیسم به زیبایی جوابگوست. مبلمان تک رنگ با رنگ‌های طبیعی نظیر شتری، ماسه‌ای و همچنین کاراملی سال گذشته محبوبیت زیادی داشتند و به نظر می‌رسد در سال ۲۰۲۳ هم همینطور باشد.

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر14

۸. سرخابی کمرنگ

سرخابی که تازگی از سوی کمپانی Pantone به نام رنگ سال معرفی شده، یک رنگ قوی و پررنگ است که در حال حاضر مورد استقبال کمی قرار دارد. این رنگ که ریشه در خانواده قرمز دارد وقتی از سوی طراحان و صاحبان خانه‌ها به عنوان رنگ مبل انتخاب می‌شود، به آن‌ها احاس جرأت می‌بخشد.

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر4

۹. سبز خزه‌ای

همانند سبز روشن، طیف تیره تری از این رنگ یعنی سبز خزه‌ای نیز با ورود به سال ۲۰۲۳ در حال جولان دادن است. رنگی گرم که یادآور فضای خارجی است و وقتی در مواد مخملی و نرم و قابل لمس به کار می‌رود، غرق شدن در آن احساس فوق العاده‌ای به شما می‌بخشد. پیش بینی می‌شود در سال جدید رنگ سبز خزه‌ای بیشتری را در مبلمان ببینیم.

جدیدترین رنگ مبل های عید ۲۰۲۳ بسیار شیک و با کلاس برای پذیرایی +تصاویر20

۱۰. قارچی

رنگ قارچی، نه خاکستری است و نه قهوه ای؛ بلکه یک رنگ میانی است که در نور‌های مختلف تغییر می‌کند. در سال جدید انتظارات زیادی از رنگ قارچی داریم. این رنگ مد روز است و مردم همچنان به سمت رنگ‌های خنثی و گرم برای قطعات بزرگ منزل خود هستند که به محیط آرامش و در عین حال گرما می‌بخشند.