شخصیت شناسی/طالع بینی/ فال

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند

16:19 - 1401/07/11
شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: با توجه به علم روانشناسی اجتماعی و شخصیت شناسی، تند راه رفتن با آهسته راه رفتن یکسان نیست، و فقط با آن می توان ویژگی های شخصیتی را کشف کرد.

وقتی صحبت از زبان بدن به میان می آید، سرعت، سبک یا سرعتی که در نوع راه رفتن نیز می تواند منعکس کننده حالات، احساسات و حتی شخصیت ما باشد. به این ترتیب حتی راه رفتن شما می تواند جنبه هایی از زندگی شما را آشکار کند. اگر می خواهید بیشتر در مورد خود بدانید، ببینید که در مطلب شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن، راه رفتن شما کدام یکی است؟

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

در این تصویر یا شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن می توانید انواع مختلف راه رفتن افراد را ببینید. انتخاب کنید سبک راه رفتن کدام یک شبیه به شماست.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند3

تصحیح کننده

این تصویر فردی را نشان می دهد که با گام های کوچک با پشت خمیده به جلو راه می رود. این تیپ شخصیتی است که به دلیل خجالتی بودن و درونگرا بودن از تماس چشمی با اطرافیان خود اجتناب می کند. آنها قبل از اعتماد به یک غریبه زیاد فکر می کنند و همه چیز را تجزیه و تحلیل می کنند.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند10

قدم های محکم و بافشار در شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

نقاشی، تصویر زنی را نشان می دهد (با لباس و کفش آبی روشن) که محکم راه می رود و پا های خود را محکم بر زمین می زند. این معمولاً نشانه عصبانیت، ناامیدی یا پشتکار است. اما همچنین می تواند به معنای سیگنالی باشد که بدن شما به مغز شما ارسال می کند. حتی می تواند ناشی از عدم احساس در اندام ها باشد.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند11

مجری

این نقاشی مرکزی مربوط به کسی است که خیلی سریع و قاطعانه راه می رود. آنها افرادی با عزت نفس بالا هستند که به خود اعتماد دارند و به همین دلیل به بالا نگاه می کنند. اما آنها همچنین می توانند با تمرکز روی افکار خود، به خود مشغول باشند. همین مسئله آنها را از توجه دیگران باز می دارد و باعث می شود آنها غیر دوستانه به نظر برسند.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند1

اهل خودنمایی

اگر اهل خودنمایی هستید، تمایل دارید بسیار مطمئن و قاطعانه راه بروید. شما دستان خود را با اغراق تکان می دهید و از جلب توجه همه لذت می برید. اگر فکر می کنید جزو این گروه هستید، معمولا با سر بالا و شانه ها به عقب راه می روید و بیشتر روی خودتان تمرکز می کنید. پرمدعایی به همراه ویژگی های شخصیتی فرمانده و کاریزماتیک ، می تواند شما را خودخواه و غیرقابل اعتماد به نظر برساند.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند13

سیاستمدار در شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

این سیاستمدار با راه رفتن با سینه به جلو، شانه های باز و سر بالا به دنبال شناخت دیگران است. آنها افرادی هستند که مایلند با چالش ها و ماجراهای جدید روبرو شوند، اما به راحتی خسته می شوند. بسیار اجتماعی هستند، از معاشرت لذت می برند و می دانند چگونه در جمع ابراز وجود کنند.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند1

چند وظیفه ای

آنها در حین راه رفتن کارهای دیگری انجام می دهند تا «زمان را هدر ندهند»: با تلفن همراه صحبت کنند، به فهرست کارها فکر کنند و غیره. آنها به جاده توجهی ندارند، بلکه به فکر خود هستند. آنها دوست دارند مشکلات را به جای شکایت از آنها حل کنند و برای هر موقعیتی راه های خلاقانه ای دارند. آنها بی قرار و کنجکاو هستند.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند11

بازوهای ضربدری در شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

هر کس با دستانش روی هم راه می رود فردی تنها و خودمختار است، اما نشان دهنده آسیب پذیری خاصی است. این نوع راه رفتن خطرناک است، زیرا سرعت واکنش و تعادل را از بین می برد و برای جنایتکاران و دزدان خیابانی طعمه خوبی هستند.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند10

نگران

تصویر نوع اغراق آمیز از نحوه راه رفتن فردی است که دچار مشکلات سر است، اما به وضوح نشان می دهد که آهسته تر و با احتیاط حرکت می کند. آنها قدم های کوچک برمی دارند و اغلب حتی پاهای خود را می کشند. آنها درونگرا و متفکر هستند، اما بسیار مضطرب و تا حدودی ترسناک هستند. آنها چشم خود را به افراد دیگر یا به منظره خیره نمی کنند: آنها به زمین نگاه می کنند.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند14

آرام در شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

آنها با بی حوصلگی، با سرعت متوسط ​​و به آرامی بازوهای خود را تکان می دهند و راه می روند. آنها توجه زیادی به محیط ندارند، بنابراین می توانند با خودشان صحبت کنند. در برخی موارد به نظر می رسد که آنها گم شده اند، بی هدف و سرگردان هستند، اما از پیاده روی بیشتر از بقیه لذت می برند. آنها بسیار تأثیرپذیر و تا حدودی تنبل هستند.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند12

قدم کوتاه

آنها یک پا را از پای دیگر دور نمی کنند و این معنایش آن است که آنها خود محور هستند. این نوع راه رفتن در زنان شایع است، نه به عنوان یک ویژگی شخصیتی، بلکه به دلیل کفش های پاشنه بلند که باعث درد پا می شود.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند20

حامی در شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

این افراد با قدم های مطمئن و پیاده روی آرام، حامیان بسیار اجتماعی هستند و از کار گروهی لذت می برند. آنها با سایر رهگذران تماس چشمی برقرار می کنند و مراقب هر کسی هستند که ممکن است به آن نیاز داشته باشد.

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن: آیا میدانستی نوع و مدل راه رفتن شما شخصیت درونی شما را برملا میکند12

چیستی تست های شخصیت شناسی و اعتبار آنها

احتمالاً هر روزه شما با چنین تست هایی روبرو می شوید. تست های تصویری که ادعا می کنند می توانند زوایای پنها شخصیتی شما را منعکس کنند. جدا از درستی یا نادرستی کامل این تست ها، به نظر می رسد که نفس وجود این تست ها می تواننند به ما کمک زیادی کنند. این تست ها امروز بیشتر جنبه تفریح و سرگرمی پیدا کرده اند و همین مسئله کافی است. دغدغه های زندگی جدید در حال فرسوده کردن ماست و بی توجهی ما هر چند اندک به آنها می تواند، خوشی را برای ما به ارمغان آورد.

البته ناگفته نماند که روانشناسان دریافته اند که آدمی ممکن است در قبال بعضی از موقعیت واکنشی متفاوت و یا مشابه از خود نشان دهد. همین مسئله سبب شکل گیری یک معیار شناختی برای آنان شده است. برخی از تصاویر شخصیت شناسی در همین جهت شکل گرفته اند و نتایج آنها تا اندازه ای قابل اتکا است.

نظر شما در مورد شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن چیست؟ آیا انتظارات شما را برآورده کرد؟ خوب، اگر توانستید بیشتر در مورد خودتان و نحوه وجود یا تفکرتان بدانید، به شما تبریک می‌گوییم.