اینستاگرام

اینستاگرام کاربران ایرانی را تهدید کرد | تهدید بزرگ برای ایرانی ها

12:00 - 1401/07/03
اینستاگرام به حساب و اکانت کاربران ایرانی هشدار داد.
اینستاگرام

​در پی فیلتر اینستاگرام، کاربران ایرانی مجبور به استفاده از نرم افزار های فیلترشکن برای اتصال به آن هستند که این موضوع حساب اینستاگرام آنها را در معرض خطر جدی حذف شدن قرار داده است.

به دنبال برخی ناآرامی ها در کشور، شبکه اجتماعی اینستاگرام چند روزی است در ایران فیلتر شده و کاربران برای اتصال به این اپلیکیشن مجبور به استفاده از فیلترشکن ها شده اند، موضوعی که می تواند حساب کاربری آنها را در معرض حذف دائمی و یا محدودیت های شدید از سمت اینستاگرام قرار دهد.

اینستاگرام کاربران ایرانی را تهدید کرد | تهدید بزرگ برای ایرانی ها3

چرا استفاده از فیلترشکن ممکن است به حذف صفحه اینستاگرام کاربران ختم شود؟

همانطور که میدانید، تمامی فیلتر شکن ها برای دور زدن فیلترینگ از سروری خارج از ایران و در کشور های مختلف استفاده می کنند. این موضوع باعث تغییر آی پی کاربران از ایران به کشور میزبان شده که می‌تواند برای استفاده از اینستاگرام بسیار خطرناک باشد.

اینستاگرام، به منظور حفظ امنیت کاربران خود، به تغییر آی پی کاربران بسیار حساس است. در واقع با این منطق که یک کاربر نمی تواند در لحظه از کشور یا منقطه خاصی به جایی دیگر نقل مکان کند، درصورتی که آی پی کاربران مدام در حال تغییر باشد، حساب مورد نظر را در معرض خطر تشخیص داده و اقدام به محدود سازی آن حساب خواهد کرد.

این محدودیت ها در ابتدا به صورت موقت بوده و به اشکال مختلف روی حساب کاربری اعمال می‌شوند اما نکته مخاطره آمیز برای حساب کاربران اینستاگرام این است که در صورت تدام این روند و استفاده مداوم از نرم افزار های تغییر آی پی، ممکن است اینستاگرام حساب کاربری شخص را به طور کامل از دسترس خارج کند.

لازم به ذکر است درصورتی که فیلترشکن شما داری آی پی ثابت باشد، مشکلی برای پیج اینستاگرام شما پیش نخواهد آمد، اما بخش بزرگی از فیلترشکن های موجود، دارای آپی متغیر بوده و حساب افراد را در معرض خطر قرار می‌دهند.

گجت نیوز