ملکه الیزابت دوم/ مرگ ملکه انگلیس

اتفاق عجیب شاه جدید انگلیس به وسایل ملکه دست نمیزنه + فیلم و عکس

13:14 - 1401/06/21
اتفاق عجیب اینکه شاه جدید انگلیس اصلا رغبتی به دست زدن به وسایل ملکه رو نداره + فیلم و عکس

ملکه الیزابت دوم که بود؟

ملکه الیزابت دوم در 6 فوریه 1952 ملکه شد و در 2 ژوئن 1953 تاجگذاری کرد. او مادر شاهزاده چارلز، وارث تاج و تخت و همچنین مادربزرگ پرنس ویلیام و هری بود. او به‌عنوان طولانی‌ترین پادشاه در تاریخ بریتانیا، سعی کرد سلطنت خود را مدرن‌تر و حساس‌تر کند و در عین حال سنت‌های مرتبط با پادشاهی را حفظ کند.

الیزابت الکساندرا مری متولد ۲۱ آوریل ۱۹۲۶ ملکه انگلیس بود که در ۸ سپتامبر ۲۰۲۲ در سن 96 سالگ درگذشت.

ملکه الیزابت دوم بریتانیا طولانی ترین پادشاه تاریخ بریتانیا بود. او در ژوئن 2022 با جشن پلاتینیوم خود 70 سال بر تخت سلطنت را جشن گرفت.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by (@gandom_journal)

اوایل زندگی

ملکه الیزابت دوم پرنسس الیزابت الکساندرا مری در 21 آوریل 1926 در لندن از پرنس آلبرت، دوک یورک (که بعداً به عنوان پادشاه جورج ششم شناخته شد) و الیزابت بووز-لیون متولد شد.

ر زمان تولد او، اکثر مردم نمی دانستند که الیزابت روزی ملکه بریتانیا خواهد شد. الیزابت، ملقب به لیلیبت، از دهه اول زندگی خود با تمام امتیازات سلطنتی بودن بدون فشارهای وارث بودن لذت برد.

پدر و مادر الیزابت عمر خود را در خانه ای در لندن و رویال لج صرف کردند.

الیزابت و خواهر کوچکترش مارگارت در خانه توسط معلمان آموزش دیدند. دوره های آکادمیک شامل فرانسه، ریاضیات و تاریخ، همراه با رقص، آواز و دروس هنر بود.

با شروع جنگ جهانی دوم در سال 1939، الیزابت و خواهرش تا حد زیادی از لندن خارج شدند و به قلعه ویندزور نقل مکان کردند. از آنجا او اولین برنامه رادیویی معروف خود را در سال 1940 انجام داد، با سخنرانی خاص به کودکان بریتانیایی که از خانه ها و خانواده هایشان تخلیه شده بودند، اطمینان خاطر میداد.

شاهزاده خانم 14 ساله با نشان دادن شخصیت آرام و محکم خود به آنها گفت: “در نهایت همه چیز خوب خواهد بود، زیرا خداوند به ما توجه خواهد کرد و به ما پیروزی و آرامش خواهد داد.”

عکس جوانی و قدیمی ملکه الیزابت دوم ملکه انگلیس

فرماندهی جنگ

الیزابت خیلی زود شروع به انجام سایر وظایف عمومی کرد. الیزابت که توسط پدرش به عنوان فرمانده کل گاردهای گرنادیر منصوب شد.

اولین حضور عمومی خود را در بازرسی از سربازان در سال 1942 انجام داد. او همچنین شروع به همراهی والدین خود در بازدیدهای رسمی در داخل بریتانیا کرد.

در سال 1945، الیزابت به خدمات منطقه ای کمکی پیوست تا در تلاش جنگ کمک کند. او دوش به دوش دیگر زنان بریتانیایی آموزش دید تا یک راننده و مکانیک خبره باشد.

اتفاق عجیب شاه جدید انگلیس به وسایل ملکه دست نمیزنه + فیلم و عکس 6

در حالی که کار داوطلبانه او فقط چند ماه به طول انجامید، به الیزابت نگاهی اجمالی به دنیایی متفاوت و غیر سلطنتی داد. زمانی که او و مارگارت در روز پیروزی در اروپا به طور ناشناس در میان شهروندان شرکت کنند، او تجربه واضح دیگری در خارج از سلطنت داشت.

ملکه شدن

هنگامی که پدربزرگ الیزابت جورج پنجم در سال 1936 درگذشت، پسر بزرگ او (عموی الیزابت) پادشاه ادوارد هشتم شد.

ادوارد اما عاشق والیس سیمپسون مطلقه آمریکایی بود و مجبور بود بین پادشاهی و عشق اش یکی را انتخاب کند. در

نهایت ادوارد سیمپسون را انتخاب کرد و تاج را کنار گذاشت.

این رویداد مسیر زندگی او را تغییر داد و او را به عنوان وارث احتمالی تاج و تخت بریتانیا تبدیل کرد.

پدرش در سال 1937 به عنوان پادشاه جورج ششم تاجگذاری کرد و نام جورج را برای تأکید بر تداوم با پدرش برگزید. مادرش ملکه الیزابت شد. پس از مرگ پادشاه جورج در سال 1952، او ملکه مادر شد و دخترش ملکه الیزابت دوم شد.

شوهر شاهزاده فیلیپ

الیزابت در 20 نوامبر 1947 در کلیسای وست مینستر لندن با پسر عموی خود فیلیپ مونت باتن (نام خانوادگی که از طرف مادرش اقتباس شده است) ازدواج کرد.

الیزابت اولین بار فیلیپ، پسر شاهزاده اندرو یونان را در زمانی که تنها 13 سال داشت ملاقات کرد. این دو در طول سال ها ارتباط خود را حفظ کردند و در نهایت عاشق یکدیگر شدند.

آنها یک جفت غیر معمول درست کردند. الیزابت ساکت و محتاط بود در حالی که فیلیپ پرهیاهو و صریح بود. پدرش، پادشاه جورج ششم، در مورد این مسابقه مردد بود، زیرا در حالی که مانت باتن با خانواده سلطنتی دانمارک و یونان ارتباط داشت، ثروت زیادی نداشت و از نظر برخی شخصیت خشن داشت.

در زمان عروسی آنها، بریتانیای کبیر هنوز در حال نقاهت از ویرانی های جنگ جهانی دوم بود و الیزابت کوپن های لباس جمع آوری کرد تا پارچه لباس خود را تهیه کند.

الیزابت و فیلیپ هیچ وقتی را برای به دنیا آوردن یک وارث تلف نکردند: پسر چارلز در سال 1948، یک سال پس از ازدواج آنها به دنیا آمد و دختر آن در سال 1950 به دنیا آمد. الیزابت دو فرزند دیگر – پسران اندرو و ادوارد – به ترتیب در سال‌های 1960 و 1964 داشت.

اتفاق عجیب شاه جدید انگلیس به وسایل ملکه دست نمیزنه + فیلم و عکس 11

در سال 1969، او با اعطای عنوان شاهزاده ولز، چارلز را رسما جانشین خود کرد. صدها میلیون نفر برای دیدن این مراسم از تلویزیون شرکت کردند.