مانتو/ مانتو شیک/ خانم های مانتویی خوش تیپ

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس

00:40 - 1401/06/10
بنفش یه رنگ جذاب و خوشگلِ که از ترکیب قرمز و آبی به دست می‌یاد؛ بسته به این که چه درصدی از قرمز یا آبی با یکدیگر ترکیب بشن تنالیته‌ها و طیف‌های مختلفی از این رنگ حاصل میشه. در زبان انگلیسی تنالیته‌های بنفش مایل به آبی رو Violet و بنفش ارغوانی یا تنالیته‌های بنفش مایل به قرمزُ Purple می‌نامند. بنفش ویولت به آبی و بنفش ارغوانی یا purple به قرمز نزدیکترن. یاسی به بنفش متمایل به آبی روشن یا ویولت روشن گفته میشه که رنگش برگرفته از نام گل ماگنولیا و گل یاس بنفش است. اگه با دقت به طبیعت اطرافتون نگاه کنید تنالیته های مختلفی از بنفش می بینید. از نیلی که ما را به یاد آسمان نیلی رنگ در غروب میندازه تا رنگ زیبای بنفش آبی که گل‌های بنفشه رو در ذهنمون تداعی میکنه.

تا همین چند سال پیش استفاده از رنگ های شادی مثل بنفش در جامعه ما چندان مرسوم نبود اما اخیرا با افزایش سواد فشن به تدریج این رنگ ها به شکلی ایرانیزه شده وارد پوشش بانوان ایرانی شده پس لازمِ که روش های خوشگل ست کردنشُ یاد بگیرید.

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس2

اگه میخواین با مانتوی بنفش یه استایل خیلی شیک و خوشگل واسه خودتون بسازید باید نکاتی رو به شرح ذیل رعایت کنید:

1- بنفش طیف گسترده ای از رنگ ها از بادمجانی تا یاسی روشن رو شامل میشه. هر چه در این طیف به سمت تناژ تیره پیش بریم، مکمل های این رنگ روشن‌تر میشه به طوری که رنگ زرد رو معمولا به عنوان مچ اصلی بادمجانی می‌بینیم که ترکیب فوق العاده ای در کنار یکدیگر می‌سازند.

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس8

2- اگه یه مانتوی بنفش دارید و میخواین بقیه آیتم ها رو باهاش ست کنید اصلا نگران نباشید چون ست کردن لباس بنفش با توجه به طیف رنگی گسترده ای که داره خیلی سخت نیست. علاوه بر سفید و مشکی بنفش با رنگ هایی مثل زرد، صورتی، طوسی، آبی، سبز و قرمز هارمونی جذابی رو ایجاد میکنه.

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس12

3 از اون جایی که بنفش در چرخه‌ رنگ، نقطه‌ تلاقی رنگ‌های گرم و سرد محسوب میشه می‌توان این رنگُ به عنوان رنگی چهار فصل در نظر گرفت. رنگی که در تمامی فصول سال میشه پوشیدش و استایل زیبایی باهاش داشت. اما به طور کلی تنالیته‌های سرد‌تر بنفش که بیشتر به سمت آبی تمایل دارن برای فصول گرم سال مناسبن و بنفش‌های گرم که به سمت قرمز میرن برای فصل‌های سرد سال ترکیب ایده آلی است.

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس14

4- اگه میخواین با بنفش اسپرت تیپ بزنید مانتو یا شومیز بنفشتون با شلوار جین آبی ست کنید. ترکیب رنگ بنفش در کنار جین یه استایل چشم نواز و فوق العاده شیک بهتون میده.

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس0

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس9

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس12

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس20

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس0

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس7

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس12

با مانتوی رنگ بنفش خوش رنگ و جذاب چه تیپی بزنیم +عکس6

اگر