مکان های مخوف و ترسناک در ایران که قبل از مرگ باید ببینید + عکس

11:41 - 1401/06/05
اگر از اهالی تهران هستید، برای اینکه یک سفر ماجراجویی هیجان انگیز و کمی ترسناک را تجربه کنید، نیازی نیست که از شهر خیلی دور شوید. در همین نزدیکی ها جاذبه هایی وجود دارند که شما با پای گذاشتن در آن ها حس واقعی ترس را تجربه می کنید و آدرنالین خونتان بالا می رود!

پاتوق آنلاین: اگر از اهالی تهران هستید، برای اینکه یک سفر ماجراجویی هیجان انگیز و کمی ترسناک را تجربه کنید، نیازی نیست که از شهر خیلی دور شوید. در همین نزدیکی ها جاذبه هایی وجود دارند که شما با پای گذاشتن در آن ها حس واقعی ترس را تجربه می کنید و آدرنالین خونتان بالا می رود! امروز چند مورد از این مکان ها را معرفی خواهیم کرد. بنابراین، با مجله ما همراه باشید تا سری به جاذبه های ترسناک اطراف تهران بزنیم.

گورستان جن ها در ایران

مکان های مخوف و ترسناک در ایران که قبل از مرگ باید ببینید + عکس6

گورستان جن ها از مکانهای ترسناک ایران

در روستای تیس در نزدیک چابهار، یک قبرستان قدیمی وجود دارد که با سنگ قبر های عجیب مزین شده اند. مردم محلی بلوچ به اینجا جن سنط یا همان قبرستان جن ها میگویند . همه این قبرها در یک ردیف و بر روی سطح صخره ای بصورت مستقیم کنده شده اند! همان طور که متوجه شدید شکل این قبرها با تمامی قبرهایی که تابحال دیده اید، متمایز است. ساکنان این شهر معتقد هستند که این جا گورستان جن هاست و مخصوصا در حین شب نباید از این مکان گذر کرد و در غیر اینصورت عذاب سختی درانتظار شخص خاطی است.

غار پَراو در ایران

مکان های مخوف و ترسناک در ایران که قبل از مرگ باید ببینید + عکس9

غار پَراو در ۱۲ کیلومتری شمال شرقی کرمانشاه قرار گرفته است. این غار که سکوت مطلق و ترسناکی در آن جاری است از عمق دار ترین و صعب العبورترین غارهای دنیاست که ورود به آن برای گردشگران و حتی غار نوردان بدون داشتن تجربه و اموزش های کافی می شود میتوان گفت که تا حدی ناممکن است. این غار همیشه هوایی سرد دارد و دیوارهایش از نوع ریزشی هستند.

مثلث برمودای ایران

مکان های مخوف و ترسناک در ایران که قبل از مرگ باید ببینید + عکس3

کویر به خودی خود مملو از رمز و راز است. ریگ زار ترسناک و خارق العاده ای به اسم« ریگ جن» در منطقه کویری سمنان در ۱۷۰ کیلومتری تهران قرار گرفته که هر موجود زنده ای که به آن سفر میکند را به کام مرگ می کشاند. این منطقه که یکی از داغ ترین نقاط روی زمین است، پوشیده از تپه های شنی و باتلاق های نمک است که آنرا به یکی از صعب العبورترین ناحیه ها دنیا تبدیل نموده است . در طول قرن ها، هیچوقت کسی موفق به گذر از این ناحیه نشده و هیچ جانوری نیز در آن زندگی نمی کند. به علت وقوع حوادث بی پاسخ و بدون منطق زیاد در این منطقه، عنوان« مثلث برمودای ایران» را به آن داده اند.

مکان های مخوف و ترسناک در ایران که قبل از مرگ باید ببینید + عکس14

ماجراجویی در دره زمان

دره زمان یک منطقه خوش آب و هوا در نزدیکی تهران است که اخیرا بسیاری از گردشگران برای ماجراجویی در آن راهی منطقه پلور دماوند می شوند. این منطقه تا سال ۹۵ بسیار بکر و دست نخورده بود، ولی با گسترش تورهای یکروزه به این مقصد، دگر از بکر بودن خبری نیست. اگر از خیس شدن، سرما و در آب ماندن به مدت طولانی می ترسید، اینجا مکان مناسبی برای شما نیست! دسترسی به دره زمان از جاده هراز امکان پذیر است. هنگامی که به منطقه پلور رسیدید، وارد جاده فرعی سد لار شوید، در ابتدای این مسیر فرعی پلی بزرگ قرار دارد که باید ماشین خود را در مجاورت آن پارک کنید. ماجراجویی در دره زمان از اینجا آغاز می شود.

خب! از همان ابتدا باید پای خود را درون آب یخ رودخانه پلور بگذارید. خیلی ها همین جا از ادامه مسیر منصرف می شوند! اما بهتر است طاقت بیاورید، چرا که ارزشش را دارد. کمی که پایتان را در آب نگه دارید، رفته رفته پایتان سر می شود و دیگر چیزی احساس نمی کنید! هرچه که جلوتر بروید، مسیر زیباتر، ولی سخت تر خواهد شد. در برخی نقاط تا نزدیکی های گردن درون آب خواهید رفت. همچنین در بعضی از نقاط نیز شدت آب به حدی تند می شود که اگر طناب به همراه نداشته باشید و یا دستان هم را نگیرید، آب شما را خواهد برد. اگر شجاع باشید و تا انتهای مسیر پیش بروید، به آبشاری منحصر به فرد خواهید رسید که بدون هیچ مقدمه ای از دورن کوه بیرون می ریزد! بسیاری از گردشگران تن خود را به این آبشار می سپارند و خستگی این مسیر را از تنشان بیرون می کنند.

مکان های مخوف و ترسناک در ایران که قبل از مرگ باید ببینید + عکس0

در کنار خفاش های غار رودافشان

خفاش های رودافشان در اعماق این غار و در تاریکی محض آن زندگی می کنند. اگر از این حیوان عجیب و غریب نمی ترسید، ماجراجویی در این غار اوقات خوشی را برایتان رقم خواهد زد. برای رسیدن به این غار باید وارد جاده فیروزکوه شوید. ۲۵ کیلومتر قبل از فیروزکوه و در منطقه سید آباد، تابلوی غار رودافشان را خواهید دید. هنگامی که به روستای رود افشان رسیدید، خودروی خود را پارک کنید، هدلایت های خود را آماده کنید و آماده ماجراجویی در یکی از پر رمز و راز ترین غارهای ایران شوید.

مکان های مخوف و ترسناک در ایران که قبل از مرگ باید ببینید + عکس13

دهانه غار رودافشان، یکی از بزرگترین دهانه های غار در کشور است. کمی که از دهانه پائین بروید، هم هوا سرد تر می شود و فضا تاریک و وهم انگیز خواهد شد. هرچه که جلوتر بروید، سر و صداهای عجیبی را خواهید شنید. صدایی شبیه به جیغ انسان ها! خفاش ها موجودات بد بو و پر سر و صدایی هستند. بنابراین، اگر تمایل دارید که آن ها را در محل زندگی اصلیشان از نزدیک تماشا کنید، کافیست این صداها را دنبال کنید. غار رودافشان فقط به خاطر وجود خفاش ها ترسناک نیست، کف این غار در بسیاری از نقاط بسیار لیز است و در برخی مکان ها هم باید دست به سنگ شوید، پس حسابی مراقب باشید تا بلایی سر خودتان نیاورید!

در طول مسیر، یک نخ و چند فلش بر روی دیوارها، مسیر اصلی را به شما نشان خواهند داد. بنابراین، بهتر است وارد مسیرهای فرعی و نامشخص نشوید. تالار انتهایی غار هم به افرادی که مشکلات تنفسی یا حساسیت به بوی بد دارند، پیشنهاد نمی شود. چرا که در و دیوار این تالار، از فضولات خفاش ها پوشیده شده و هوای بسیار مسمومی دارد. در این مکان که یکی از جاذبه های ترسناک اطراف تهران است، مراقب خودتان باشید.

مکان های مخوف و ترسناک در ایران که قبل از مرگ باید ببینید + عکس3

جنگل مه آلود پاسند

مناطق مه گرفته همیشه پر از رمز و راز بوده و به دلیل اینکه چشم های ما در مه به خوبی قادر به تشخیص اشیا نیست، می تواند بسیار ترسناک باشد. اگر قصد سفر به جنگل های شمال و مازندران را دارید و به دنبال مکان های مرموز و جاذبه های ترسناک اطراف تهران هستید، سری به شهرستان بهشهر بزنید. در مسیر دسترسی به روستای پاسند و جنگل پر از مه آن، در جاده بهشهر بعد از ۳ کیلومتر رانندگی به سمت شرق بروید. جنگل پاسند یکی از نقاط دست نخورده و بکر شمال ایران است.

مکان های مخوف و ترسناک در ایران که قبل از مرگ باید ببینید + عکس19

قلعه رودخان

اگر چه قلعه رودخان یکی از زیباترین و بزرگترین قلعه آجری در ایران است اما تنها کافیست که در یک روز مه آلود برای دیدن آن رهسپار شوید. این قلعه در روزهایی به جز روزهای اوج گردشگری بسیار خلوت بوده و اگر هوا مه آلود و سرد باشد و شما هم تنها در آن قلعه باشید می تواند به یکی از جاذبه های ترسناک اطراف تهران تبدیل شود. از تاریخچه قلعه که به زمان ساسانیان بر می گردد و بعد ها در آن جنگ های فراوانی اتفاق می افتد اگر بدانید شاید با تصویرسازی آن ها و ارواح مرده در آن بیشتر از این مکان واهمه پیدا کنید.

مکان های مخوف و ترسناک در ایران که قبل از مرگ باید ببینید + عکس6

دریاچه ارواح

در 12 کیلومتری شهر نوشهر قرار دارد و بخاطر گذشته های دور نام عجیب و غریب و شاید اندکی ترسناکی را بخود اختصاص داده است. این دریاچه بیش تر وقت ها مه گرفته است که بین درخت های جنگل خودش را مخفی نموده و راه دسترسی به اون هم سخته و هم پرخطر. اگرچه که در مسیر رسیدن به دریاچه خطر گذر از جنگل و احتمال مواجه با حیوانات وحشی وجود دارد، ولی افراد بسیاری به اینجا آمدند. ترکیب درختان مرده و مه ای که بیش تر وقت ها روی دریاچه را گرفته با صدای حیوانات وحشی منطقه، همگی سبب شده تا لقب دریاچه ارواح را بخود اختصاص دهد.

مکان های مخوف و ترسناک در ایران که قبل از مرگ باید ببینید + عکس20