عیدانه عید قربان | واریز یارانه عید قربان

عیدانه دولت برای عید قربان صحت دارد؟ + جزئیات

10:30 - 1401/04/14
یارانه جدیدی به عنوان یارانه عید قربان واریز نخواهد شد. اما دو گروه شامل یارانه نقدی ماهانه خواهند شد که برابر با تاریخ عید قربان است. 
عیدانه عید قربان

پاتوق آنلاین: یارانه عید قربان اعلام نشده است. یارانه عید قربان امسال واریز نمی شود. یارانه جدیدی به عنوان یارانه عید قربان واریز نخواهد شد. اما دو گروه شامل یارانه نقدی ماهانه خواهند شد که برابر با تاریخ عید قربان است.

بر اساس شواهد و اظهارات مقامات دولتی قرار نیست در روز عید قربان امسال یارانه جدیدی به حساب مردم واریز شود. اما مردم ممکن است در این تاریخ دو گروه مشمول یارانه شوند.

دو گروه از مشمولان یارانه عید قربان

اولین گروه ۹ دهک درآمدی هستند که در دو ماه گذشته بیستم هر ماه یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی را دریافت کرده اند. یارانه نقدی تیر ماه احتمالا به روال دو ماه گذشته در تاریخ بیستم تیر ماه واریز می شود. عید قربان هم در همین تاریخ قرار دارد.

چند نفر مشمول یارانه جدید می شوند؟

حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به عدم دریافت کمک معیشتی دولت اعتراض کرده اند که از این تعداد، دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر وارد لیست جدید یارانه بگیران شده اند و تنها ۳۰۰ هزار نفر از لیست خط خورده اند.

چند روز قبل روز، سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام کرد «نتیجه بررسی گروه اول ثبت نام کنندگان یارانه ها مشخص شده است. این گروه شامل دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بودند که از این تعداد حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مشمول دریافت یارانه شناخته شدند.»

بر این اساس کلیه افرادی که به عدم دریافت یارانه های جدید اعتراض کرده بودند مشمول این حمایت نقدی دولت می شوند و تنها ۳۰۰ هزار نفر از معترضان از لیست جدید خط می خورند.

حالا بسیاری از معترضان می توانند امیدوار باشند که مشمول حمایت دولت می شوند اما هنوز مشخص نیست زمان دقیق برداشت یارانه ها چه زمانی است.