روانشناسی | روانشناسی خانواده | تست روانشناسی

تا چه اندازه می توان با همسرمان نرمش و مدارا کنیم؟

15:37 - 1401/04/10
پس از ازدواج است که اختلاف عقاید و نظرات زن و مرد بسیار حس می شود برای مدیریت این اختلافات باید با همسر خود سازش نمود در این مطلب به موضوع مدارا با همسر پرداخته ایم.

پاتوق آنلاین : در زندگی مشترک اختلاف عقاید و افکار بسیار مشهود است و به همین دلیل زوجین باید برای مدیریت اختلاف نظرات خود روش های مدارا و سازش با همسر را بدانند و به کار ببرند در این مطلب همراه شوید تا درباره مدارا با همسر بیشتر بخوانید.

مدارا با همسر

مدارا و نرمش با همسر تا چه حدی جایز است تغییر دادن الگوهای رفتاری یک فرد، نیازمند زمان طولانی و تدبیرهای فراوان است. در مورد همسر نیز موضوع از همین قرار است؛ از این رو بایستی در عین مدارا، نسبت به مواضع صحیح و اصولی اخلاقی و معیارهای دینی حساس بود و با زبان نرم و روش مناسب طرف مقابل را به خیر دعوت کرد. در هر صورت باید احترام حفظ شود؛ زیرا در صورتی که احترام از بین رود، زمینه‏ های تربیتی کلاً از بین خواهد رفت.

تا چه اندازه می توان با همسرمان نرمش و مدارا کنیم؟14

رفتار با همسر

درباره نکات طلایی در زندگی مشترک بیشتر بدانید

نکات طلایی:

مطالعات تجربی بین فرهنگی دکتر خجسته مهر در ایران و کانادا نشان داد که همسران مداراگر به‌هنگام اختلاف با همسر خود از این ویژگی‌ها برخوردارند:

۱- خود را به جای همدیگر میگذارند.

۲-به نظرات همسر خود توجه دارند.

۳- توانایی‌های همسر خود را در نظر دارند.

۴- به‌هنگام ناراحتی از همسر خشم خود را فرو می‌برند.

۵-بدون اطلاع و آگاهی از علت رفتار همسر، به وی واکنش نشان نمی‌دهند. همسران مداراگر در برابر تفاوت‌ها و کج خلقی‌های همسر خود، کنترل گر، صبور و بر خشم خود غلبه می‌کنند.

۶- همسران مداراگر عذر همسر خود را می‌پذیرند و زمینه تغییر و رشد و پیشرفت همسر خود می‌شوند. پذیرفتن عذر همسر، زمینه ساز سعادت و پیشرفت و تغییر همسر کج خلق می‌شود.

۷- همسر مداراگر نسبت به همسر خود اهل احسان و گذشت است؛ همسر مداراگر، کینه توز نیست، خوش گمانست و از عیوب همسر خود چشم پوشی می‌کند.