شخصیت شناسی/ شخصیت شناسی انواع پیتزا

شخصیت شناسی: بگو پیتزا با طعم چی دوست داری تا شخصیتت را بازگو کنم

13:25 - 1401/03/14
اگر به شخصیت شناسی علاقمند هستید جالب است بدانید که با توجه به نوع پیتزا موردعلاقه فرد می توان به بخشی از شخصیت وی پی برد در این مطلب به موضوع شخصیت شناسی از پیتزا پرداخته ایم.

در روانشناسی روش های مختلفی برای شخصیت شناسی وجود دارد یکی از جالب ترین آن ها شخصیت شناسی براساسی انتخاب نوع پیتزا می باشد در ادامه همراه با ما شوید تا درباره شخصیت شناسی از پیتزا بیشتر بخوانید.

شخصیت شناسی از پیتزا

اگر تنها حق انتخاب یک نوع پیتزا را داشته باشید کدام را انتخاب می کنید؟ پیتزاخورها افرادی خوشبین و کمی شکمو هستند و آنچنان با علاقه بر سر میز غذا می نشینند که دیگران را به اشتها می اندازند. جالب اینکه بعضی ها می گویند نوع پیتزای انتخابی شما می تواند بیانگر ویژگی های شخصیتی تان باشد و رازهای درونتان را افشا کند! البته بعضی ها می گویند این موضوع جنبه علمی ندارد و بیشتر سرگرم کننده است.

پیتزا مارگاریتا؛ آرام و صبور

پنیر، گوجه و ریحان؛ به همین سادگی! این انتخاب ساده می تواند نشانه شخصیت آرام و صبور شما باشد. افرادی که از طعم پیتزای مارگاریتا لذت می برند دنبال حاشیه نیستند، حسابگرند و احتمالا دست به ولخرجی نمی زنند، گاهی رفتارهای وسواس گونه دارند، دوستدار طبیعتند، خیلی دیر عصبانی می شوند و هنگام عصبانیت قادر به کنترل رفتارهایشان هستند.

پیتزا کالزونه؛ راحت طلب

بعضی ها با پیتزا مشکل دارند و کش آمدن پنیر، سرازیر شدن مواد از روی نان و… برایشان دردسرساز است. به همین دلیل پیتزاهای نیمه لقمه ای و لقمه ای انتخاب اولشان است چون خودرنشان سخت نیست! این افراد احتمالا در گروه تنبل ها و راحت طلب ها قرار می گیرند و ترجیح می دهند بدون زحمت به خواسته هایشان برسند. همچنین در تصمیم های مهم و انجام کارهایشان عجولانه رفتار می کنند، دوستان زیادی دارند اما تعداد دوستان صمیمی شان بسیار کم است، دنبال میانبرها هستند و اگر قرار باشد چیزی را با تلاش زیاد به دست بیاورند معمولا بی خیال آن می شوند.

پیتزا هاوایی؛ اهل ماجراجویی

افرادی که اهل امتحان کردن طعم های مختلف هستند روحیه ماجراجویی دارند. برای مثال سفارش پیتزایی که آناناس دارد، فقط ای یک فرد خطرپذیر برمی آید! این افراد احتمالا خیلی زود احساساتی می شوند، عاشق کارهای هیجان انگیز هستند، از سفر لذت می برند، در هر شرایطی مستقل رفتار می کنند، تحمل نصیحت را ندارندو خیلی زود خوشان را با شرایط سخت وفق می دهند.

شخصیت شناسی: بگو پیتزا با طعم چی دوست داری تا شخصیتت را بازگو کنم 2شخصیت شناسی با پیتزا

پیتزا پولو؛ کم حرف

افرادی که از طعم مرغ کبابی در پیتزا لذت می برند به احتمال زیاد خونگرم و تودارند به احتمال زیاد خونگرم و تودارند، کم حرف و محتاطند، به سلامت اهمیت می دهند و چکاپ های پزشکی منظم برایشان اهمیت دارد، شخصیت آرامی دارند اما عصبانیت شان غیرقابل کنترل است.

پیتزافونگی؛ اهل تفریح

ویژگی های شخصیتی افرادی که طرفدار پیتزای فونگی هستند مشابه دوستداران پیتزای مارگاریتاست؛ با این تفاوت که رفتارهای وسواسی آنها احتمالا کمتر است. آنها احتمالا عاشق بیرون رفتن و پیک نیک هستند، از هر فرصتی برای تفریح استفاده می کنند و رابطه خوبی با تجمل گرایی ندارند، سخت گیر نیستند اما با بدقولی کنار نمی آیند.

پیتزا پپرونی و سالامی؛ نامنظم و کم اراده

متخصصان تغذیه همیشه درباره ضررهای سوسیس و کالباس هشدار می دهند. بنابراین افرادی که بدون توجه به هشدارها سراغ این محصولات غذایی مضر می روند ممکن است افراد کم اراده و گاهی بی اراده ای باشندکه قدرت نه گفتن را ندارند، خیلی زود عصبانی می شوند، رفتارهای پرخاشگرانه دارند، برخلاف ظاهرشان از اعتماد به نفس پایینی برخوردارند.

پیتزای چهارفصل؛ تنوع طلب

سفارش پیتزایی که چهار طعم متفاوت دارد نشان دهنده شخصیت تنوع طلبی افراد است. پس احتمالا طرفداران پیتزا چهار فصل اهل شغل های ثابت؛ مانند کارمند بانک یا اداره های دولتی نیستند، همیشه چند فعالیت را همزمان انجام می دهند، خلاق، مهربان، عجول، خوشبین و البته دمدمی مزاجند و در تصمیم گیری ها با تردید عمل می کنند.

پیتزا مارینارا؛ واقع بین

افرادی که طعم ماهی و میگو را در پیتزا می پسندند احتمالا اجتماعی، واقع بین و مسئولیت پذیرند، انرژی بالایی دارند، از پس مشکلات برمی آیند، مهربان و فداکارند، رفتارشان سنجیده و منطقی است، معمولا ریسک پذیری پایینی دارند، پیش از انجام هر کاری خوب به آن فکر کرده و تحت هر شرایطی به قولشان عمل می کنند.

پیتزا گوشت؛ جاه طلب

علاقمندان به گوشت قرمز، پیتزای گوشت را ترجیح می دهند، مغرور و جاه طلبند و دوست دارند صاحب باتلاترین مقام ها و موقعیت ها در زندگی باشند. آنها همچنین از اضافه وزن رنج می برند، از اعتماد به نفس زیادی برخوردارند، از بودن در جمع لذت می برند، تحمل زورگویی را ندارند و هنگام عصبانیت پرخاشگر می شوند.

پیتزا سبزیجات: قابل اعتماد

فقط افرادی که قصد کاهش وزن دارند، پیتزای سبزیجات سفارش می دهند. شاید اما عاشقان این پیتزا شخصیتی آرام، مهربان و دوست داشتنی داشته باشند، اگرچه ممکن است با گذشت، درونگرا و کم حرف باشند و گاهی بسیار مرموز رفتار کنند اما مهمترین ویژگی آنها آینده نگری است.

شخصیت شناسی: بگو پیتزا با طعم چی دوست داری تا شخصیتت را بازگو کنم 3روانشناسی از پیتزا

درباره شخصیت شناسی از پیتزا بیشتر بدانید

“پاتی وود” کارشناس رفتارهای انسانی است که در زمینه “بادی لنگویج”(زبان بدن) در دانشگاه “اموری”(آتلانتا) تحقیق می کند.

او در تحقیقات خود به بررسی تیپ های شخصیتی افراد که شامل گرداننده،تاثیر گذار ،حامی و… می پردازد و در بررسی جدید خود به کشف رابطه میان نحوه خوردن پیتزا و تیپ شخصیتی افراد پرداخته است.

تیپ یک: کسانی که تکه پیتزای خود را تا کرده و میل می کنند شخصیتی گرداننده و اداره کننده دارند.آنها قادر به انجام چندین کار بوده و همان کسانی هستند که در حین رانندگی با تلفن همراه نیز صحبت می کنند.این افراد می خواهند سریع پیتزای خود را خورده و کار دیگری را آغاز کنند.آنها اهل ریسک ،خطر کردن و تغییر هستند.

تیپ دو: کسانی که برای خوردن برش پیتزای خود از عقب و قسمت برشته تر شروع به خوردن می کنند دارای شخصیت هایی تاثیرگذار بوده و دوست دارند که متفاوت باشند.آنها اهل بلند صحبت کردن برای جلب توجه بوده و اجتماعی و خوشبین هستند.

تیپ سه: افرادی که برای خوردن پیتزا از کارد و چنگال استفاده می کنند در دسته حامی قرار می گیرند.آنها وقتی با شما در یک تیم قرار می گیرند ،افرادی گرم با رابطه ای دوستانه هستند.این افراد همان هایی هستند که اول بررسی می کنند تا به همه پیتزا رسیده باشد و بعد خودشان شروع به خوردن می کنند.

تیپ چهار: این افراد کسانی هستند که برش خود را با دست برداشته و فقط گاز می زنند که بر اساس این تحقیق آنها همیشه در حال تنظیم کردن برنامه هستند تا همه چیز طبق توقع آنها پیش برود.این افراد همیشه دارای انتخاب ثابت در طعم و مخلفات هستند.