آموزش و طرز تهیه سالاد والدورف:با طعم متفاوت و بی نظیر

14:42 - 1401/03/04
سالاد والدورف یکی از سالادهای خوشمزه و مشهور بین‌المللی است که از ترکیب میوه سیب با دانه انگور، کرفس، سس مایونز، گردو و چاشنی‌های سالاد تهیه می‌شود.

سالاد‌ها یکی از محبوب‌ترین و متنوع‌ترین ترکیبات غذایی در سراسر جهان هستند که بیش‌تر به عنوان پیش غذا سرو می‌شوند؛ اما خیلی از آن‌ها به دلیل ترکیباتی که دارند، می‌توانند به عنوان غذای اصلی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. سالاد‌ها از ترکیب سبزیجات مختلف همراه با چاشنی‌هایی مثل سرکه، سس، نمک، فلفل، آب‌لیمو، آب‌غوره و... تشکیل می‌شوند که معمولاً به صورت سرد سرو می‌شوند و ممکن است علاوه‌بر سبزیجات مواد غذایی دیگری مانند تخم مرغ، حبوبات پخته، گوشت، پنیر و... نیز به آن‌ها اضافه شود که در این صورت ارزش غذایی‌شان بیش‌تر می‌شود و می‌توان به عنوان غذای اصلی نیز میل کرد.

به گزارش فرارو، سالاد والدورف یکی از سالاد‌های مشهور آمریکایی است که طعم و ظاهری بسیار جذاب دارد. قدمت این سالاد به حدود ۱۰۰ سال قبل باز می‌گردد، زمانی که برای اولین بار این سالاد در هتل والدورف شهر نیویورک و برای پذیرایی در یک همایش خیریه تهیه شد که طرفداران بسیاری پیدا کرد. سالاد والدورف از ترکیب میوه سیب با ساقه کرفس، گردو و سس مایونز تهیه می‌شود. برخی به این سالاد مرغ پخته شده نیز اضافه می‌کنند که به آن چیکن والدورف می‌گویند. ویژگی اصلی سالاد والدورف این است که سالاد را روی برگ‌های تازه و پهن کاهو می‌ریزند و سرو می‌کنند. در ادامه این مطلب با طرز تهیه سالاد جذاب والدورف و نکات مهم مربوط به تهیه آن با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه سالاد والدورف

ساقه کرفس: ۴۰۰ گرم سیب درختی: ۲ عدد

دانه انگور: 1 پیمانه گردوی خرد شده: نصف پیمانه سس مایونز: نصف پیمانه آب لیمو: یک چهارم پیمانه برگ کاهو: به میزان لازم نمک و فلفل سیاه: به میزن لازم

نکات مربوط به مواد اولیه

آموزش و طرز تهیه سالاد والدورف:با طعم متفاوت و بی نظیر 12

نکات مربوط به سیب

یکی از دلایل مهم خوشمزه شدن سالاد والدورف داشتن سیب تازه در ترکیبات این سالاد است که طعم بی‌نظیری به آن می‌دهد. برای تهیه سالاد والدورف می‌توانید از سیب زرد و یا سیب قرمز استفاده کنید؛ همچنین سیب‌های سبز و ترش نیز برای تهیه این سالاد بسیار مناسب هستند.

نکات مربوط به سس مایونز

آموزش و طرز تهیه سالاد والدورف:با طعم متفاوت و بی نظیر 19

همیشه وقتی در تهیه غذا یا سالاد سس مایونز جزو مواد اولیه است، عده‌ای می‌پرسند، آیا می‌شود به جای آن از ماست استفاده کرد؟ این مسئله تا حدودی سلیقه‌ای است. اگر منع مصرف دارید یا اینکه به خاطر کالری بالای سس مایونز تمایلی به استفاده از آن را ندارید، می‌توانید ماست چکیده یا پرچرب را جایگزین کنید؛ اما ماست معمولاً آب می‌اندازد؛ بنابراین توصیه می‌شود برای مهمانی‌ها این کار را انجام ندهید. همچنین می‌توانید میزان سس مایونز را نصف کنید و ماست پر چرب را با آن مخلوط کنید.

طرز تهیه مرحله به مرحله سالاد والدورف

آموزش و طرز تهیه سالاد والدورف:با طعم متفاوت و بی نظیر 7

۱ ـ برای شروع کار کرفس را بشویید و ساقه‌های آن را خرد کنید. ۲ ـ سیب‌ها را پوست کنید؛ سپس به صورت مکعبی خرد کنید و کنار بگذارید. دانه‌های انگور را از وسط به دو قسمت تقسیم کنید. ۳ ـ کرفس، سیب و انگور خرد شده را داخل یک کاسه مناسب بریزید و گردوی خرد شده را به آن اضافه کنید. ۴ ـ داخل یک ظرف دیگر سس مایونز، آبلیمو، نمک و فلفل سیاه را با هم مخلوط کنید و خوب هم بزنید. حالا سس آماده را به کاسه محتوی سالاد اضافه کنید و همه مواد را با هم مخلوط کنید تا کاملا به سس آغشته شوند. ۵ ـ در مرحله آخر برگ‌های سبز و پهن کاهو را داخل ظرف سرو قرار بدهید و سالاد والدروف آماده شده را روی برگ کاهو بریزید؛ سپس با برش‌های سیب، انگور و گردو روی آن را تزیین کنید. حالا سالاد جذاب و خوشمزه شما آماده سرو است، نوش جان.