با این 4 اشتباه زیبایی شما زشت و شبیه جادوگران میشوید+عکس

19:28 - 1401/03/02
بسیاری از خانم ها تلاش می کنند تا ترفندهای خانگی چهره ای زیبا از خود بسازند اما برخی از این ترفندها تنها باعث زشت تر شدن شما می شوند و پوست و زیبایی شما را نابود می کنند.

باورهای غلط درباره زیبایی و مراقبت از سلامتی پوست و مو بزرگترین قاتل زیبایی شما هستند.

در گوشه کنار فضای مجازی و باورهای قدیمی درباره زیبایی هموره حواشی ای وجود دارد که هیچ کدام پایه و اساس علمی ندارند و در برخی مواقع یا بی تاثیر هستند و یا اثر سوء بر روی سلامتی شما باقی می گذارند.

1. خمیر دندان جوش را ازبین می برد: PH موجود در خمیردندان می تواند باعث نابودی پوست شما شود. گذاشتن خمیر دندان بر روی جوش باعث می شود پوستتان خشک شود و دقیقا همان ناحیه لک شود. حتی ممکن است باعث تحریک پوست شده و موجب قرمز شدن پوست شود.

با این 4 اشتباه زیبایی شما زشت و شبیه جادوگران میشوید+عکس2

خمیر دندان

2. تراشیدن مو باعث ضخیم تر شدن و افزایش تعداد مو می شود: از بدو تولد تعداد فولیکول های مو ثابت است و تعداد آن ها تغییر نمی کند. درنتیجه استفاده از تیغ باعث زیاد شدن تعداد مو و یا افزایش سرعت رشد آن ها نمی شود. مو دارای حالت مخروطی است به این معنا که ریشه ضخیم و ساقه نازک است در نتیجه هنگام استفاده از تیغ شما ساقه مو را از بین می برید و ریشه باقی می ماند و رشد از همان ناحیه اتفاق می افتد و به همین علت حس می کنید که مو ضخیم تر شده است.

با این 4 اشتباه زیبایی شما زشت و شبیه جادوگران میشوید+عکس5

لیزر

3.لیزر موهای زائد باعث نازایی و انواع سرطان می شود: طول موج لیزر حدود 3 میلی متر است و به هیچ عنوان به اجزای داخلی بدن نمی رسد. پس نمی تواند باعث نازایی در شما شود.

4. کندن موی سفید باعث بیشتر شدن آن می شود: دلیل سفید شدن یک تار مو نبود رنگدانه در همان فولیکول مو است در نتیجه در رویش دوباره مو از هم سفید رشد خواهد کرد.