واتساپ | ترفندهای واتساپ | ذخیره شماره در واتساپ

واتساپ با این ویژگی جدید مردم را خوشحال کرد + عکس

19:52 - 1401/04/26
واتساپ در حال کار بر روی ویژگی جدید پیش نمایش لینک‌های به اشتراک گذاشته توسط کاربران می‌باشد. کاربران با استفاده از این ویژگی می‌توانند علاوه بر لینک مربوطه، به تصویر و اطلاعات بیشتری از آن لینک دسترسی پیدا کنند.
واتساپ

پاتوق آنلاین: آپدیت اخیر واتساپ قابلیت‌های جدیدی به تنظیمات حریم خصوصی این پیام‌رسان اضافه می‌کند. واتساپ سال گذشته اعلام کرد روی تنظیمات جدیدی برای بخش حریم خصوصی کار می‌کند که امکان مخفی کردن عکس پروفایل، آخرین بازدید و اطلاعات بخش about را از مخاطبان خاص فراهم می‌کند. این تغییرات جدید در قالب نسخه بتا واتساپ ارائه شد و در دسترس افراد زیادی قرار نگرفت.

واتساپ با این ویژگی جدید مردم را خوشحال کرد + عکس19

تا پیش از انتشار به‌روزرسانی جدید به سه گزینه Everyone (همه)، My contacts (مخاطبان من) و Nobody (هیچ‌کس) در تنظیمات حریم خصوصی تصویر پروفایل و آخرین بازدید دسترسی داشتید. از این پس، گزینه My Contacts Except (مخاطبان من به جز) را نیز مشاهده خواهید کرد؛ این گزینه جدید در تنظیمات بخش Status هم قابل رؤیت است.

تنظیمات جدید واتساپ به کاربران این امکان را می‌دهد که تصویر پروفایل، آخرین بازدید و اطلاعات بخش About را از برخی مخاطبان خود پنهان کنند؛ البته درصورتی‌که آخرین بازدید خود را از بقیه پنهان کنید، شما نیز نمی‌توانید آخرین بازدید آن‌ها را ببینید. این موضوع درمورد تیک آبی Read Receipt (خوانده شدن پیام توسط طرف مقابل) نیز صدق می‌کند، البته حتی در صورت غیرفعال کردن این قابلیت در گروه‌های چت فعال باقی می‌ماند.

واتساپ علاوه بر گزینه‌های جدید، تغییرات دیگری برای تماس‌های گروهی معرفی کرده است؛ به طوری که کاربران از این به بعد می‌توانند در تماس‌های گروهی صدای بقیه را قطع کنند. همچنین اگر فردی به تماس گروهی ملحق شود نوتیفیکیشنی مشاهده خواهید کرد.

تا کنون اگر کاربران واتساپ لینکی از یک وب سایت را برای یکدیگر ارسال می‌کردند، کاربران اطلاعات زیادی به غیر از URL آن سایت مشاهده نمی‌کردند. طبق آخرین گزارش WABetaInfo، واتساپ در حال کار بر روی ویژگی جدید پیش نمایش لینک‌های به اشتراک گذاشته توسط کاربران می‌باشد...

با استفاده از این ویژگی کاربران می‌توانند علاوه بر لینک مربوطه، به تصویر و اطلاعات مختصری از آن لینک نیز دسترسی پیدا کنند. اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده در نسخه iOS نشان می‌دهد که کاربران ابتدا URL را به تنهایی مشاهده می‌کنند. کاربران با انتخاب لینک می‌توانند اطلاعات بیشتری مانند تصویر، نام وب سایت و اطلاعات مربوط به وب سایت را مشاهده کنند.

واتساپ با این ویژگی جدید مردم را خوشحال کرد + عکس14

این ویژگی در نسخه دسکتاپ نیز تقریبا مشابه نسخه iOS است. نسخه اندروید واتساپ پیش از این نیز نوعی پیش‌نمایش برای لینک‌ها ارائه می‌داد، اما نه با جزئیاتی که اکنون ارائه شده است. تا کنون در نسخه اندروید واتساپ ۳ یا ۴ خط توضیح درباره URL به همراه تصویری از لینک مورد نظر به کاربران نمایش داده می‌شد. به روز رسانی جدید تصویر بزرگ‌تر و فضای بیشتری برای بروزرسانی متن در رابطه با URL‌ها در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

واتساپ با این ویژگی جدید مردم را خوشحال کرد + عکس20

این ویژگی در حال حاضر در نسخه iOS این اپلیکیشن در حال آزمایش است و در آینده برای اندروید و دسکتاپ نیز در دسترس خواهد بود. این پیام رسان محبوب در حال آزمایش چندین ویژگی دیگر نیز می‌باشد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آینده این اپلیکیشن، Companion Device است که به کاربران اجازه می‌دهد از یک حساب واتساپ در بیش از یک گوشی هوشمند استفاده کنند. واتساپ همچنین در حال کار بر روی ویژگی‌های دیگری مانند تایمر‌های دانلود، نظرسنجی، ابزار طراحی بهبود یافته و واکنش سریع از طریق ایموجی‌ها می‌باشد.