شخصیت شناسی : با فلز ماه تولد شما

18:37 - 1401/02/01
در این بخش شما می توانید با تشخیص فلز ماه تولد تان به شخصیت درونی خود پی ببرید. هر فردی با توجه به ماهی که در آن متولد شده است فلز مخصوص به خود را دارد و این فلز بیانگر نوع شخصیت و توانمندی‌های اوست.

متولدین هر ماه ویژگی و خصوصیات اخلاقی ویژه‌ای دارند . یکی از راه های شناختن ویژگی اخلاقی متولدین ماه‌ها ، دانستن فلز ماه تولد افراد است. شما می‌توانید با شناخت فلز ماه تولد اطرافیانتان از رازهای درونی آنها باخبر شوید. اگرعلاقه مند به فال و طالع بینی هستید با ما همراه باشید تا با دانستن فلز ماه تولدتان ، خصوصیت شخصیتتان که در وجود خود نهفته است را بشناسید.

متولدین فروردین: آهن

فلز زندگی متولدین فروردین آهن است که ۹ برابر دیگران به آن‌ها قدرت می‌دهد و شانس و موفقیت آن‌ها را در زندگی ۹ برابر می‌کند. انرژی و اشتیاق روانی ان‌ها می‌تواند همچون مشعل فروزانی ٬ راه را برای دستیابی به آرمان‌های بزرگی که در سر می‌پرورانند روشن نماید. آن‌ها پیشگامانی هستند که همواره دیگران را به سمت هدفی نایافتنی هدایت می‌نمایند.

متولدین فروردین کمتر به دنبال اندوختن ثروت هستند. ولی اگر شروع به مال اندوزی کنند با چنان سرعتی پیش می‌روند که وقت نمی‌کنند بایستند و پول‌ها را بشمرند. در زمینه پول ٬ زمان و حتی لباس خود بسیار دست و دلبازانه عمل می‌کنند و هر قدر هم فقیر باشند همیشه چیزی برای بخشیدن دارند. آن‌ها اعتقاد دارند که وقتی به دیگران کمک می‌کنند نه فقط خرسند می‌شوند بلکه این عمل آن‌ها باعث می‌شود که دیگران هم متقابلاً کاری برای آن‌ها انجام دهند.

متولدین اردیبهشت: مس

فلز ماه اردیبهشت مس است که رسانای برق و گرماست و بعد از گذشت سال‌ها همچنان درخشان باقی می‌ماند. در زندگی خانوادگی حاکم و رئیس است و هیچکس جرأت ندارد آرامش او را بر هم زند. او مانند زمان صبور است و مانند جنگل عمیق٬ و از چنان قدرتی برخوردار است که قادر است کوه را جابجا کند، ولی آدمی لجوج و یکدنده است. این افراد معمولا از چیز‌های کوچک خوششان نمی‌آید و از همین رو دلبستگی خاصی به عشق پایدار و ثروت دارند.

متولدین خرداد: جیوه

فلز سرد جیوه در متولدین خرداد تمایلات دوگانه‌ای را به وجود می‌آورد مگر آنکه خودش جلوی این کار‌ها را بگیرد و به ندای قلب خود گوش کند. هنگامی که عمیقاً به دنبال علت بی حوصلگی متولد خرداد بگردید در می‌یابید که او همیشه در پی هدفی است، ولی مشکل اساسی او این است که هدف را نمی‌شناسد. متولد خرداد از تخیل بسیار قدرتمندی برخوردار است و به همین خاطر اهداف زیادی را در سر می‌پروراند. ذهن متولدین خرداد همیشه به کاری مشغول است و به همین دلیل بیش از دیگران به استراحت نیاز دارد. آن‌ها با آنکه نسبت به بی خوابی حساس هستند، ولی هیچگاه به اندازه کافی نمی‌خوابند.

متولدین تیر: نقره

فلز وجودی متولدین تیر٬ نقره است که علیرغم تشابه با سایر فلزات از خصوصیات ویژه گرانبهایی برخوردار است. آن‌ها قلب مهربانی دارند و نیاز دیگران را به خوبی حس می‌کنند و به آن اهمیت می‌دهند و می‌خواهند به دیگران کمک کنند، اما در ابتدا منتظر می‌شوند تا ببینند کسی دیگری پیدا می‌شود که پیش قدم شود، چون دوست ندارند پول و وقت خود را صرف چیزی کنند که نیازی به آن نیست. اما اگر دریابند که کس دیگری آستین خود را بالا نزده است آنگاه در آخرین لحظه دست به کار می‌شوند. او می‌گذارد که دو بار زیر آب فرو روید، ولی بار سوم شما را نجات می‌دهد. او خیلی رئوف است و نمی‌گذارد غرق شوید.

متولدین مرداد: طلا

متولد مرداد در دوستی بسیار وفادار است و در موقع دشمنی آدم منصف و قدرتمندی است. او چه ساکت باشد ٬ چه خودنما ٬ فردی خلاق ٬ مبتکر و قدرتمند است. چون او از طلای خالص است به همین دلیل ما ٬ گاهی خودخواهی ٬ تکبر و تنبلی او را نادیده می‌گیریم. متولدین مرداد در مورد پول هیچگونه احتیاطی به خرج نمی‌دهند ٬ بسیار ولخرج هستند و حتی اگر پول زیادی نداشته باشند شیک می‌پوشند و زندگی شان لوکس است و برای تفریح و سرگرمی خود زیاد خرج می‌کنند. اگر کسی از آن‌ها پول بخواهد به او می‌دهند و اگر نداشته باشند از دیگری قرض می‌کنند و به او می‌دهند.

متولدین شهریور: فولاد

اگر درجه حرارت محیط مناسب باشد٬ متولدین شهریور علیرغم اینکه ظاهراً ترکیبی از فولاد و یخ به نظر می‌رسند ٬ در اثر عواطف اطرافیان ذوب خواهند شد. آن‌ها بدون تردید انسان‌هایی صادق و قابل اعتمادی هستند، ولی زمانی که نخواهند به جایی بروند و یا کار خاصی را انجام دهند ٬ به راحتی می‌توانند خود را به مریضی بزنند. در چنین مواقعی استعداد نمایی آن‌ها در زمینه هنرپیشگی هویدا می‌شود. متولدین شهریور از عکس‌های خود ایراد می‌گیرند و در مورد سر و وضع خود وسواس شدیدی دارند ٬ همیشه سر و وضعی مرتب و پاکیزه دارند و در مورد لباس بسیار سخت گیر هستند.

متولدین مهر: مس

متولدین مهر سودمندی فلز مس را که فلز هم آهنگی آنهاست بازتاب می‌دهند. از هر گونه بی ادبی و بی نزاکتی تنفر دارند، ولی با وجود این اگر تابلویی روی دیوار خانه تان کج باشد آنرا صاف می‌کنند و اگر صدای تلویزیون تان زیاد باشد آن را کم می‌کنند. آن‌ها عاشق مردم هستند، ولی از اجتماعات بزرگ بدشان می‌آید. مانند کبوتران صلح دائم این طرف و آنطرف میروند؛ و به میانجیگری می‌پردازند و صلح و صفا برقرار می‌کنند. انسان‌هایی بامحبت و دلپذیر هستند، ولی گاهی اوقات بداخلاق و اخمو می‌شوند و از دستور دادن به دیگران خوششان می‌آید.

متولدین آبان: آهن

در بین متولدین آبان آدم عصبی و بی قرارخیلی کم دیده می‌شود و این در اثر فلز درونی شخصیت آنهاست ٬ با وجود این آن‌ها خیلی رقیق القلب بوده و نسبت به افراد ناتوان و درمانده خیلی دلسوز هستند. متولدین آبان هرگز هدیه یا محبت کسی را فراموش نمی‌کنند و فوراً در جستجوی جبران آن برمی‌ایند. از طرف دیگر ظلم و بی عدالتی را نیز فراموش نمی‌کنند و در مقابل آن واکنش‌های متفاوتی را از خود بروز می‌دهند. به خانواده و روابط خانوادگی اهمیت زیادی می‌دهندو رفتارشان با کودکان ملایم و عطوفت آمیز است.

متولدین آذر: قلع

در میان متولدین آذر به ندرت می‌توان کسی را پیدا کرد که شوخ طبع و بذله گو باشد و همین تعداد اندک نیز که در گفتن لطیفه چنان خام هستندکه هیچ کس به آن‌ها نمی‌خندد. اگر چه متولدین آذر حافظه‌ای بسیار قوی دارند، ولی گاهی فراموش می‌کنند که کت خود را کجا گذاشته اند آن‌ها هرگز نمی‌توانند دروغگوی ماهری باشند هیچ کس حتی برای یک لحظه نمی‌تواند دروغ آن‌ها را باور کند. ریا کاری و دروغ گویی اصلا با مزاج آن‌ها سازگار نیست و هر وقت سعی به انجام این کار نمایند به زودی دستشان رو می‌شود. متولدین آذر ٬ چه کم رو چه پررو ٬ در زمینه عشق همیشه آماده اند که شانس خود را امتحان کنند و خود را به آب و آتش بزنند.

متولدین دی: سرب

اگر چه فلز درونی متولد دی او را به فردی بسیار محکم تبدیل ساخته است، اما او فردی خجالتی است که روحیه‌ای لطیف و حساس دارد. متولد دی همه کسانی را که باعث صعود آن‌ها شده اند بسیار ستایش می‌کنند. آن‌ها خواستار پیروزی و موفقیت هستند و به سنت‌ها و آداب و رسوم احترام می‌گذارند. در شخصیت متولد دی همیشه اندکی افسردگی و غم همراه با جدیت وجود دارد. اما هیچ یک از این دو خصوصیت باعث نمی‌شود که او از انضباط جدی دست بر دارد. متولد دی به حدی لایق و کارآمد است که به راحتی می‌توانید زمام امور را به دستش بسپارید.

متولدین بهمن: اورانیوم

فلز درونی متولدین بهمن یک فلز حقیقی نیست و یک ماده رادیواکتیو است که فقط در ترکیبات یافت می‌شود. اورانیوم می‌تواند موجب انفجارات عظیم و زنجیره‌ای گردد از همین رو تلاش برای محدود کردن آن‌ها و مجبور ساختن شان به انجام کاری مثل کوشش برای به دام انداختن طوفان زمستانی در یک بطری است. متولد بهمن عقیده خود را خیلی رک و بی پرده به زبان می‌آورد، ولی هرگز سعی نمی‌کند عقیده اش را به شما تحمیل کند. یک بهمنی برای احساس امنیت دور و اطراف خود را شلوغ می‌کند و دوستان زیادی دارد، ولی گاهی اوقات به یکباره در پیله تنهایی خود فرو می‌رود و دلش می‌خواهد تنها باشد.

متولدین اسفند: قلع

فلز متولد اسفند ٬ آهن ٬ جیوه ٬ طلا و یا سرب نیست بلکه آلیاژی از فلزهاست که نشانگر غیر واقعی و توهم آمیز بودن این افراد است. آن‌ها قوی‌تر از آن هستند که می‌پندارید و عاقل‌تر ازآن که می‌شناسید، ولی تا زمانی که خودشان راز وجود شان را کشف نکنند ٬ راز آن‌ها همواره پوشیده و مخفی باقی خواهد ماند. یک متولد اسفند تمایل چندانی به آرزو‌های دنیوی ندارد٬ همچنین برای مقام ٬ قدرت و یا رهبری ارزشی قائل نیست و ثروت و مال دنیا برای او جذابیتی ندارد. او به آینده هیچ اشتیاقی ندارد و نسبت به آن بی خیال است. در مورد گذشته نیز دانشی شهودی دارد و در مورد امروز شکیبا و مقاوم است.