سهامداران عدالت بخوانند - زمان توزیع سود سهام عدالت متوفیان اعلام شد

21:41 - 1401/01/02
سرویس اقتصادی - تجارت نیوز : اسفندماه سود سهام عدالت سال ۹۹ واریز شد اما سود سهام عدالت سه میلیون نفر از سهامدارانی که فوت کرده بودند واریز نشد. اما اکنون زمان واریز سود این گروه اعلام شده است.

مدت هاست که تکلیف سود سهام عدالت متوفیان مشخص نشده است. اما روز گذشته مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی از تعیین تکلیف وضعیت سهام عدالت متوفیان خبر داد.

محمد باغستانی اعلام کرد تا شهریور ماه سال جدید، سهام عدالت متوفیان به وراث آنها منتقل می شود و همزمان سود سهام عدالت سال ۹۹ آنها هم واریز می شود. بر این اساس سهام عدالت متوفیان در نیمه اول سال جاری به وراث آنها منتقل می شود.

سهامداران عدالت بخوانند - زمان توزیع سود سهام عدالت متوفیان اعلام شد14

واریز سود سهام عدالت ۱۵ میلیون سهامدار

به گفته محمد باغستانی بیش از سه میلیون نفر از دارندگان سهام عدالت فوت شده اند. با توجه به وراث این افراد چیزی حدود ۱۵ میلیون نفر مشمول این نوع از سهامداری هستند. در تلاشیم سامانه انتقال سهام عدالت به وراث را تا شهریور ۱۴۰۱ کلید بزنیم.

مدیر شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: با هماهنگی قوه قضائیه و دفاتر پیشخوان دولت می توان زیرساخت های پرداخت سود به وراث را فراهم کنیم. وی تاکید کرد: همزمان با انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث آنها سود سهام عدالت سال ۹۹ آنها واریز می شود.

پیش از این در تاریخ ۲۱ اسفندماه سود سهام عدالت سال ۹۹ واریز شد. اما سود سهام عدالت دو میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت و سه میلیون نفر از متوفیان واریز نشد.

اما حالا گفته شده که سود سهام عدالت وراث متوفیان شهریور ماه واریز می شود.

محسن انصاری مدیر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار هم گفته بود تا یک ماه آینده شرکت سپرده گذاری اطلاعیه رسمی در مورد انتقال سهام عدالت وراث متوفیان صادر می کند. در این اطلاعیه اعلام می شود که وراث باید به چه سایتی مراجعه کرده و برای دریافت این سهام چه مدارکی را کامل کنند.