هالک قلابی ایران: مردم منو تخریب نکنین قدم 186 متره!

13:16 - 1400/12/23
سجاد غریبی با انتشار ویدئویی قد خود را متر کرد و نوشت: تخریب ممنوع!

سجاد غریبی با انتشار ویدئویی قد خود را متر کرد و نوشت: تخریب ممنوع!

این روز‌ها سجاد غریبی ملقب به هالک ایرانی به ترند اول شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است، بدنساز ایرانی که قرار است تا حدود یک ماه دیگر با مارتین فورد ملقب به ترسناک‌ترین مرد جهان، بدنساز و بازیگر بریتانیایی مبارزه کند. در روز‌های اخیر ویدیو‌های متعددی از رویارویی سجاد غریبی و مارتین فورد در دبی منتشر شد که حواشی بسیاری را در پی داشته است. اولین این ویدیو‌ها درگیری این دو بود که با زمین خوردن سجاد غریبی در نتیجه هُل دادن توسط فورد حواشی و اعتراضات بسیاری نسبت به هالک ایرانی را در پی داشت و بسیاری عکس‌های قبلی او را فتوشاپ دانستند. پس از این ماجرا و واکنش‌های تند در شبکه‌های مجازی بود که سجاد غریبی در لایوی اینستاگرامی از مشکلات خود و نداشتن اسپانسر و کاهش وزن و بسیاری چیز‌های دیگر گفت و مدعی شد که جبران کرده و مارتین فورد را در میدان نبرد شکست خواهد داد.

همین دیروز بود که ویدیویی دیگر در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که مربوط به کنفرانس خبری سجاد غریبی و مارتین فورد بوده و در آن سجاد غریبی عصبانی شده و به سمت فورد حمله ور می‌شود. اما تنها چند ساعت بعد ویدیو دیگری منتشر شد که در واقع نسخه کامل‌تر ویدیو کنفرانس خبری غریبی و فورد بوده و نشان می‌داد که تمام ماجرای عصبانیت ساختگی و نمایشی بوده است. بدنبال انتشار این ویدیوها، بسیاری از کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی سجاد غریبی را به نمایش و دروغگویی و تلاش برای جذب فالوور متهم کرده و برخی نیز مدعی شدند که وی از مسابقه‌ای که قرار است روز سیزدهم فروردین ۱۴۰۱ برگزار شود دستکم ۳۰۰ هزار دلار دستمزد خواهد گرفت، حتی اگر ببازد. اکنون شبکه و کانال تی وی پلاس (tv plus) در اینستاگرام مصاحبه‌ای را با ساد غریبی و مدیر برنامه هایش، مصطفی هاشم زایی، ترتیب داده که ظاهراً در همین روز‌های اخیر و پس از بازگشت سجاد غریبی از دبی گرفته شده است.

در این ویدیو‌ها که حدود نیم ساعت مصاحبه با سجاد غریبی بعد از بازگشت به ایران است، مجری به ترند شدن نام سجاد غریبی در یک هفته اخیر اشاره می‌کند و در ادامه مشخص می‌شود که این مصاحبه تنها دو روز بعد از بازگشت سجاد به ایران صورت گرفته است. سجاد غریبی در سوال مجری در مورد چگونگی رویارویی او با مارتین فورد سوال می‌کند که پاسخ سجاد غریبی چنین است: «قضیه مارتین فورد تقریباَ از سال ۹۸ توی لایو که خیلی از ایرانیا ندیدن بودن به من بی احترامی میکنه… این توهین‌ها خیلی زشت بود و به زبان انگلیسی بود». سجاد غریبی می‌گوید که تا پیش از ورود مارتین فورد به لایو اینستاگرامی اش و توهین به او، مارتین فورد را نمیشناخته است. وی می‌گوید که بعد‌ها در سال ۱۴۰۰ مارتین فورد به دایرکت او در اینستاگرام آمده و به او گفته است که ترسوت و نمی‌تواند با وی مبارزه کند.

سجاد غریبی می‌گوید که به مبارزه در رینگ فکر می‌کرده، اما قصد مبارزه با مارتین را نداشته است. غریبی می‌گوید که توهین‌های مارتین فورد شخصاً متوجه خود او بوده و توهینی به ایران و ایرانی در صحبت‌های مارتین فورد نبوده است. هالک ایرانی می‌گوید شاید توهین‌های طرفداران او به مارتین فورد باعث عصبانیت وی شده باشد. غریبی می‌گوید که پیشنهاد مبارزه بدون دستکش را به مارتین داده که وی قبول نکرده و فقط با مبارزه بوکس موافقت کرده است. غریبی می‌گوید علیرغم اینکه که هیچ تجربه‌ای در بوکس ندارد، پیشنهادم مبارزه بوکس با مارتین فورد را پذیرفته است.

در مورد رویارویی با مارتین در دبی نیز غریبی می‌گوید که حریف بریتانیایی او با اسپانسرهایش در بهترین هتل دبی ساکن شده، ولی وی با هزینه شخصی اش به دبی سفر کرده بود و تنها برای دو روز توانسته هزینه هتل را بپردازد. غریبی به هزینه‌های بالا در دبی اشاره کرده و می‌گوید که در طی سه چهار روز در این شهر تنها روزی یک بار غذا خورده است. وی می‌گوید که در این سفر نه اسپانسری او را همراهی می‌کرده و نه هیچ مربی و حتی آنجا مریض هم شده است. سجاد غریبی در مورد روز رویارویی با غریی هم می‌گوید که شرایط خوبی نداشته و پس از خوردن دو عدد تخم مرغ به عنوان صبحانه با مارتین روبرو شده است.

به گفته غریبی، ترتیب دهندگان این مبارزه به او گفته بودند که قرار نیست هیچ درگیری خاصی در این رویارویی اتفاق افتاده و قرار بوده این دو تنها به هم زل زده و از آن‌ها عکس و فیلم گرفته شود. هالک ایرانی می‌گوید، اما ظاهراً چیز‌های دیگری به مارتین فورد گفته شده و او می‌دانسته که باید به سجاد غریبی ضربه بزند. وی می‌گوید که او اصلاً آمادگی درگیری فیزیکی با مارتین را نداشته و همه چیز از قبل برای به زمین زدن او برنامه ریزی شده بود. همچنین سجاد غریبی مدعی می‌شود که او تنها به رویارویی با مارتین رفته و هیچکس همراه او نبوده است. غریبی می‌گوید که بعد از زمین خوردن تلاش کرده به مارتین فورد حمله کند، ولی چندین نفر او را از پشت می‌گیرند که البته در فیلم‌ها نیست. هالک ایرانی می‌گوید که پا‌های مارتین بسیار ضعیف بوده و او می‌توانست با حمله به پا‌های مارتین او را به زمین بزند، اما همراهانش او را گرفته و مانع از این کار می‌شوند.