خبر خوب برای سهام عدالتی ها + جزئیات

13:15 - 1400/12/20
پیگیری‌ها نشان می‌دهد واریز سود سهام عدالت از فردا (شنبه) آغاز می‌شود.

طبق آخرین خبر ها به نظر می رسد سود سهام عدالت همه سهامداران واریز شود. سود سهام عدالت هر سال در دو مرتبه به حساب سهامداران پرداخت می شود. باقی مانده، حواشی واریز سود سهام عدالت سال ۹۸ همچنان ادامه دارد و سهامداران را از اینکه این پول به حسابشان واریز نشود نگران کرده است. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، در حال پیگیری موضوع عدم پرداخت سود سهام عدالت توسط برخی شرکت ها است. در ادامه آخرین خبر ها را از واریز سود سهام عدالت می خوانیم

خبر خوب برای سهام عدالتی ها + جزئیات3

پیگیری‌ها درباره زمان واریز سود سهام عدالت حاکی از این است که روز پنجشنبه اطلاعات مشمولان سهام عدالت به بانک ها ارسال شده و از فردا واریز سود به حساب دارندگان سهام انجام می‌شود.

فردا (شنبه) سود سهام عدالت بیش از ۴۹ میلیون نفر پرداخت خواهد شد و افرادی که دارای سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی هستند، مبلغی معادل ۵۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان سود به حسابشان وازیر می‌شود.

همچنین رقم های اعلام شده برای پرداخت سود سهام عدالت حاکی از افزایش ۲ برابری سود سهام عدالت سال ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

در روزهای اخیر، وزیر امور اقتصادی و داریی و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از واریز سود سهام عدالت تا پایان امسال خبر داده بودند.

خبر خوب برای سهام عدالتی ها + جزئیات4

محسن انصاری با بیان اینکه ۳۶ شرکت سرمایه پذیر سهام عدالت وجود دارد، اظهار کرد: از این تعداد ۳۲ شرکت سودده بودند که حدود ۲۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پول باید وصول می شد که ۲۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وصول شده است.

مدیر ناشران سازمان بورس از پرداخت سود سهام عدالت در روزهای نخستین هفته آینده خبر داد و گفت: مشمولانی که ارزش اولیه سهام آن ها ۵۳۲ هزار تومان است بالغ بر ۶۰۰ هزار تومان سود دریافت می کنند.

وی با بیان اینکه ۶۱۶ میلیارد تومان به حساب افزایش سرمایه ها رفته است، گفت: دو ناشر مخابرات و سیمان دشتستان به تعهد واریز سود خود عمل نکرده اند که سازمان بورس پرونده حقوقی این شرکت ها را به مراجع قضایی ارسال کرده است.

مدیر ناشران سازمان بورس بیان کرد: بر این اساس سود سهام عدالت ۴۹ میلیون و ۱۸۸ هزار مشمول سهام عدالت ظرف سه تا چهار روز آینده واریز خواهد شد.

انصاری در مورد باقی مانده سود سهام عدالت سال ۹۸ نیز توضیح داد: مقدار باقی مانده سود سال ۹۸ نیز هم زمان با سود سال ۹۹ واریز خواهد شد. البته یکی از شرکت هایی که سود سهام عدالت سال ۹۸ را واریز نکرده بود مخابرات بود که پرونده سال قبل این شرکت به مراجع قضایی ارسال شده است.

ارزش سبد سهام عدالت یک میلیونی در حال حاضر ۲۴ میلیون و ۱۶۲ هزار تومان است و نسبت به شنبه که برابر با ۲۳ میلیون و ۱۲ هزار تومان بود، ۴.۹۹ درصد اُفت داشته است.

شنبه (۱۴ اسفند) در پایان معاملات شاخص کل بورس با رشد ۲۳ هزار و ۸۳۵ واحدی، در تراز یک میلیون و ۳۲۲ هزار و ۶۱۷ واحد ایستاد. چهارشنبه (۱۸ اسفند) شاخص کل بورس با رشد ۱۱ هزار واحدی روی پله یک میلیون و ۳۴۸ هزار واحدی قرار گرفت.

ارزش کل سبد ۵۳۲ هزار تومانی و یک میلیون تومانی سهام عدالت روز شنبه به ترتیب ۱۲ میلیون و ۲۱۶هزار تومان، ۲۳ میلیون و ۱۲هزار تومان رسید.

روز چهارشنبه هم ارزش کل سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت و یک میلیون تومانی سهام عدالت به ترتیب به ۱۲ میلیون و ۸۲۷هزار تومان، ۲۴ میلیون و ۱۶۲هزار تومان رسید؛ بنابراین سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت، ۶۱۱ هزار تومان و سبد یک میلیون تومانی سهام عدالت یک میلیون ۱۵ هزار تومان در این هفته رشد کرد.

به این ترتیب ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی که هم اکنون ۱۲ میلیون و ۸۲۷ هزار تومان است، نسبت به شنبه که برابر با ۱۲ میلیون و ۲۱۶ هزار تومان بود، ۵ درصد رشد داشته است.

همچنین ارزش سبد سهام عدالت یک میلیون تومانی که حالا ۲۴ میلیون و ۱۶۲ هزار تومان است، نسبت به شنبه ابتدای هفته که برابر با ۲۳ میلیون و ۱۲ هزار تومان بود ۴.۹۹ درصد شد داشته است.

خبر خوب برای سهام عدالتی ها + جزئیات19

محسن انصاری مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار درباره واریز سود سهام عدالت متوفیان هم گفت: برنامه‌های تدارک دیده شده که ظرف یک ماه آینده از سوی شرکت سپرده گذاری تسویه وجوه مرکزی این برنامه‌ها اعلام عمومی خواهد شد.

انصاری افزود: حدود 28 هزار و 500 میلیارد تومان از 31 شرکت سرمایه پذیر سود ده سهام عدالت وصول شده و امیدوارم ظرف چند روز آینده بین 550 تا 600 هزار تومان به ازای هر سهامدار به حساب شان واریز می‌شود.

براساس اعلام روابط عمومی سازمان بورس تاکنون 96 درصد از سود سهام عدالت از سوی شرکت‌های سرمایه پذیر وصول شده است و از فردا اطلاعات پرداخت سود به بانک‌ها برای پرداخت به دارندگان سهام عدالت ارسال می‌شود.

قرار است سود سهام عدالت در نیمه اول هفته آینده به حساب سهامداران واریز شود. آخرین هشدار به دارندگان سهام عدالت این است برای دریافت سود اطلاعات خود را در سامانه سجام ثبت کنند.

مبلغ سود سهام عدالت حدود ۵۵۰ هزار تومان برای دارندگان برگه سهام ۵۳۲ هزار تومان است. طبیعتاً برای سهامدارانی که مبلغ یک میلیون تومان سهام خود را در موقع مقرر تکمیل کرده باشند، رقم سود تقریبا به دو برابر این میزان است.

آن دسته از دارندگان سهام عدالت که هنوز سجامی نشده‌اند. یعنی در سامانه سجام ثبت‌نام نکرده‌اند، سودی دریافت نمی‌کنند.

این افراد طی امروز و فردا فرصت دارند که اطلاعات خود را در سامانه سجام به آدرس https://www.sejam.ir/ ثبت کنند.

مراحل ثبت‌نام سجام برای

۱- مراجعه به بخش «ثبت نام در سامانه سجام»

۲- وارد کردن شماره تلفن همراه تحت مالکیت شخص

۳- ارسال کد تایید از طریق پپامک به مشتری

۴- وارد کردن کد تایید، کد ملی و نوع شخصیت

۵- انتخاب اصیل یا نماینده قانونی

۶- نمایش هزینه ثبت نام در سامانه

۷- پرداخت هزینه از درگاه بانکی

۸- تکمیل فرم‌های ثبت نام

۹- استعلام اطلاعات وارد شده

۱۰- ارسال نتیجه استعلام از طریق پیامک(استعلام موفق: ارسال کد رهگیری/ استعلام ناموفق: ارسال مشکل موجود)

۱۱- مراجعه به بخش احراز هویت در سایت سجام و مشاهده شعبه، آدرس و اطلاعات مرکز یا انتخاب احراز هویت غیرحضوری

۱۲- مراجعه حضوری به مراکز یا احراز هویت الکترونیکی از طریق وب و موبایل

۱۳- ثبت تصویر چهره و امضا و ذخیره نهایی اطلاعات مشتری و دریافت کد بورسی