بهترین عیدی و هدیه متناسب با شخصیت افراد مختلف

11:29 - 1400/12/01
عیدی دادن سنتی است که از قدیم در میان ما ایرانیان باب بوده است، گاهی اوقات انتخاب یک هدیه مناسب کمی مشکل می شود و سوال که بهترین عیدی برای دوست ، همسرم و... چه می تواند باشد.
بهترین-عیدی-هدیه متناسب-شخصیت-افراد-مختلف-

عیدی دادن سنتی است که از قدیم در میان ما ایرانیان باب بوده است، گاهی اوقات انتخاب یک هدیه مناسب کمی مشکل می شود و سوال که بهترین عیدی برای دوست ، همسرم و... چه می تواند باشد.

بهترین عیدی براساس شخصیت افراد

انسان ها دارای شخصیت های متفاوتی هستند که ویژگی های شخصیتی آنها بر تمام ابعاد زندگیشان اثر می گذارد .هدیه دادن به دوستان و اطرافیان ممکن است کارساده و بی دغدغه به نظر برسد اما این کار بسیار سخت و پیچیده است زیرا هنگام دادن هدیه به طرف مقابلمان باید شخصیت او را نیز در نظر بگیریم تا بدانیم کدام هدیه مورد پسند اوست. اگر قصد دارید به عنوان عیدی هدیه ای را برای عزیزانتان تهیه کنید و نمی دانید چه هدیه ای مناسب آنهاست ، این مطلب را از دست ندهید تا بدانید چه هدیه ای مناسب کدام شخصیت است.

هدیه مناسب برای افراد ساده و بی ریا

افراد ساده و بی ریا ، خوش بین و مثبت اندیش ، صادق ، زودباور هستند که زندگی را ساده و شاد گرفته اند و این شادی را به دیگران منتقل می کنند. آنها حساسیت زیاد در رفتارشان ندارند و در صحبت های شان از واژه های اغواکننده و فریبنده استفاده نمی کنند و همه چیز را با جزئیات بیان می کنند. آنها خوشبختی و شادی را در درون خود و در چیزهای ساده می جویند. هدایایی مناسب این افراد عبارتند از :

هر چیزی که مطابق سلیقه آنها باشد مثلا :انواع لباس ، لوازم کار ، لوازم دکوری و...

لازم نیست سراغ هدایای خیلی خاص و جذاب بروید ، آنها از هدایای شما خوشحال شده و این حس مثبت و خوشایند را به شما انتقال می دهند.

بهترین عیدی و هدیه متناسب با شخصیت افراد مختلف4

هدیه مناسب برای افراد سختگیر و جدی

شخصیت های سختگیر و جدی در زندگی قانون ثابتی دارند و از این شاخه به آن شاخه نمی پرند. آنها بسیار مسئولیت پذیرند و اگر مسئولیتی به آنها سپرده شود ، از عهده آن بر می آیند. این افراد بسیار متعهد ، متفکر، تحلیلگر و ارزیاب هستند و قبل از هر اقدامی آن را در ذهن خود می پرورانند. به اطرافیان احترام می گذارند اما احساسات خود را به آنها نشان نمی دهند. بهترین هدایا برای این افراد عبارتند از :

کتاب هایی مطابق با سلیقه ، ابزار آلات کارآمد ، وسیله ورزشی ، یک اثری هنری ، یک وسیله دیجیتالی

یک کارت هدیه نیز برای این افراد مناسب است اما پس از هدیه دادن به او بگویید:نمی دانستیم از چه چیزی خوشتان می آید، این هدیه را برایتان در نظر گرفتم.

این افراد پوشیدنی ها، زیورآلات و لوازم تزیینی منزل را نمی پسندند.

بهترین عیدی و هدیه متناسب با شخصیت افراد مختلف11

هدیه مناسب برای جسورها

افراد جسور بسیار ، سختکوش و باانگیزه و رک و صریح هستند و در بیان احساساتشان توانایی لازم را دارند و می توانند صادقانه آن را بیان کنند.

این افراد هیچگاه تا رسیدن به اهداف خود دست از تلاش برنمی دارند و هنگام انجام کارهای اشتباه مسوولیت آن را می پذیرند. آنها با شناسایی احساسات خودشان هیجانات شان را حل و فصل می کنند. آنها بیشتر وسایل کاربردی بسیار موردپسند شان است.

برای افراد جسور، وسیله ای کاربردی مثل گوشی، لپ تاپ، فلش، کتاب و. . . بخرید.

اگر به ورزش یا هنر خاصی علاقه دارد می توانید برای او هدیه ای مناسب با علاقمندیش تهیه نمایید.

هدیه دادن ابزاری که به کارش بیاید، بسیار او را خوشحال می کند.

افراد جسور گرچه بسیار رک هستند اما نگران نباشید ، آنها اگر از هدیه ای خوششان نیز نیاید ، بهترین و مناسب ترین رفتار را از خودشان نشان می دهندزیرا می توانند عواطف و احساسات خود را مدیریت کنند.

هدیه مناسب برای خودشیفته ها

افراد خودشیفته بسیار خودپسند هستند و خود را فردی خاص، قوی، فوق العاده شایسته و دانا می دانند . آنها نمی توانند انتقاد را تحمل کنند . هدیه برای خودشیفته ها سخت است زیرا تنها هدیه ای را می پسندند که کاملا مطابق با سلیقه آنها و در شأنشان باشد.

طلا، جواهر و ساعت اصل ، لباس هایی با برندها و مارک های خاص و گران ، لباس هایی با جنس های خاص مثل حریر و ابریشم ، یک عطر اورجینال با بسته بندی بسیار شیک هدایای مناسبی برای خود شیفته ها است . هنگام هدیه خریدن در نظر داشته باشید که

خودشیفته ها دوست ندارند شخص دیگری شبیه آن چه برای او خریده اید را داشته باشند.

هدیه مناسب برای حسابگرها

افراد حسابگر و خسیس با زیاد پول خرج کردن دچار اضطراب و نگرانی می شوند و داشتن امنیت مالی را به هیجان خریدن کردن ترجیح می دهند. بهترین هدایا برای ابین افراد عبارتند از :

کارت هدیه نیز یکی از بهترین هدایا برای افراد حسابگر است. آنها می توانند با آن بهترین و مناسب ترین کالا را برای خودشان بخرند.

هدیه هایی که خیلی گران قیمت نباشد زیرا فکر جبران کردن و دادن هدیه ای گران قیمت به شما شیرینی گرفتن هدیه گران قیمت و ارزنده را به کام آنها تلخ می کند.

وسایل کاربردی مانند محصولات آرایشی، بهداشتی، لباس، کیف، کفش ، لوازم منزل که نیازهای روزمره آنها را برطرف می کند و لازم نیست خودش برای خریدن آن چیز هزینه کند.

افراد حسابگر از هدایای غیرقابل استفاده خوششان نمی آید پس به هیچ وجه سراغ وسایل تزیینی و لوکس مثل عروسک، مجسمه و... همچنین عطر های گرانقیمت و زیورآلات نروید.

بهترین عیدی و هدیه متناسب با شخصیت افراد مختلف17

هدیه مناسب برای افراد مهربان

افراد مهربان با محبتند و به همه عشق می ورزند. آنها برونگرا ، اجتماعی هستند و تاریخ تولد عزیزان و دوستان شان را فراموش نمی کنند و خوشحال کردن اطرافیان شان را دوست دارند.آنها دوست دارند حتما هدیه خود را به موقع و در همان روز و در همان مناسبت بگیرند.

آنها همیشه به فکر دیگرانند و ساعت ها وقت باارزش خود را صرف دیگران می کنند و از دیگران نیز انتظار دارند برایشان وقت بگذارند بنابراین اگر هدیه ای دریافت کنند که نشان دهنده این باشد که طرف مقابل شان وقت و انرژی برای تهیه آن صرف کرده احساس خوبی پیدا می کنند.

اگر فرد مورد نظرتان اهل هنر است برای او یک اثر هنرمندانه بخرید.

اگر اهل موسیقی، فیلم یا تئاتر است بلیت یک کنسرت، فیلم یا تئاتر بسیار مناسب است.

اگر اهل کتاب و کتابخوانی است، برای او کتاب مورد علاقه اش را بخرید.

اگر اهل ورزش یا فعالیت خاصی است ، برای او در همین رابطه هدایایی بخرید.

به عنوان هدیه هیچ گاه به آنها کارت هدیه و وجه نقد ندهید زیرا آنها این کار را به حساب بی اهمیت بودنشان می گذارند.

بهترین عیدی و هدیه متناسب با شخصیت افراد مختلف4

هدیه مناسب برای افراد خجالتی

ابتدا بهتر است ویژگی افراد خجالتی را بشناسید :

افراد خجالتی ، بسیار کم حرف می زنند و به سوالات شما جواب های کوتاه می دهند . به دلیل اعتماد به نفس کی که دارند ، هنگام برقراری ارتباط با دیگران با آنها چشم در چشم نمی شوند و اغلب سرشان را پایین گرفته و با دستانشان بازی می کنند.آنها قادر به بیان احساسات خود نیستند.

اگر یکی از عزیزانتان ، فردی خجالتی است ، می توانید با هدیه دادن به او حس خوبی در او ایجاد نمایید و اعتماد به نفس او را بالا ببرید ، او را خوشحال کنید و غافلگیرش نمایید.

برای او کتابی خوب و در زمینه ای که به آن علاقه دارد مثل کتاب های خودآموز و رمان ، بخرید تا او در زمان تنهایی خود آن را بخواند.

اگر به موسیقی علاقه مند است ، برای او موزیک پلیر یا هندزفری بخرید تا در تنهایی موسیقی گوش دهد.

اگر اهل ورزش خاصی است برای او یک ست ورزشی یا لوازم ورزش مورد علاقه اش را بخرید.

برای خجالتی ها یک عروسک یا وسیله ای تزیینی نیز می تواند بسیار خاطره انگیز باشد.

بهترین عیدی و هدیه متناسب با شخصیت افراد مختلف11

هدیه مناسب برای احساساتی

افراد رمانتیک و احساساتی بسیار مهربان ، عاطفی و حساسند . اغلب آنها احساساتشان بر منطق شان غلبه می کند و به احساسات دیگران هم توجه می کنند و جلب رضایت دیگران برایشان بسیار مهم است . افراد حساس بسیار وظیفه شناس هستند و می توانند روی هر چیزی تمرکز کنند و مهارت کافی در کارهایی که نیازمند دقت، سرعت و جزئیات است، دارند.

به دلیل اینکه آنها بسیار حساسند و خلق و خوی دیگران روی آنها تاثیر زیادی می گذارد بنابراین رعایت آداب هدیه دادن بیشتر از خود هدیه دادن برای شان اهمیت دارد و هدیه ای را دوست دارند که کارآیی لازم را برای آنها داشته باشد.

اگر می خواهید برای یک فرد احساساتی هدیه بخرید ، برای او کنار هدیه تان یک شاخه یا یک دسته گل نیز تهیه کنید.

برای این افراد زیورآلاتی تزیینی که سمبلی عاشقانه دارد مانند یک گردنبند طلا، نقره یا تیتانیوم که بر روی آن اسم خود را حک کرده اید یا آویزی با جملات عاشقانه نیز مناسب آنها است.

یک عطر خوشبو یا یک ادکلن معروف نیز برای افراد احساساتی مناسب است.

یک بسته شکلات همراه یک سی دی از موزیک های کلاسیک و عاشقانه نیز برای افراد احساساتی بسیار مناسب خواهد بود.

از دیگر هدایای مناسب افراد رمانتیک و احساساتی ، رمان های عاشقانه، کتاب شعر یا یک تابلوی نقاشی با مضمونی عاشقانه می باشد.

بهترین عیدی و هدیه متناسب با شخصیت افراد مختلف18

هدیه مناسب برای افراد ولخرج

افراد ولخرج بدون هیچ حساب و کتاب و مدیریتی پول شان را صرف خریدهای بی مورد و گاهی تجملی و گران قیمت می کنند. آنها با خرید کردن احساس رضایت و آرامش می کنند و هنگام خرید ، نوع، جنس، رنگ، مدل و کارآیی آن برای شان اهمیتی ندارد.

آنها هیجان پول خرج کردن را به امنیت مالی ترجیح می دهندو هدیه ای که در آنها هیجان ایجاد کند، خوشحالشان خواهد کرد.

عروسک های خیلی بزرگ، یک دسته گل بزرگ، قاب عکس و وسایل تزیینی جالب و شیک و شکلات خیلی خوشمزه با بسته بندی خاص ، هدیه ای با اندازه بزرگ تر و تعداد بیشتر ، هدایایی با بسته بندی و تزیین کادویی شکیل تر و تجملی تر می تواند برای او خوشحال کننده باشد. شما می توانید هر کادویی با در نظر گرفتن سلیقه آنها بخرید و آن را بسته بندی و کادوپیچ کنید.

هدیه مناسب برای افراد خودنما

این افراد دارای رفتارهایی نمایشی، برون گرایانه ، رفتارهای اغراق آمیز ، هیجانی و تحریک هستند تا توجه ها را به خود جلب کنند .آنها رفتاری دلربایانه و عشوه گردارند . هدایایی که برای این افراد مناسب است عبارتند از :

انواع هدیه های پوشیدنی و تزیینی که مدل و رنگ خاصی داشته باشد.

عطرهایی که بوهای گرم و تند دارند.

زیورآلات هایی با مدل خاص مثل انگشترهایی با نگین های بزرگ دستبند یا آویز تجملی ، ساعت مچی با صفحه ای بزرگ و طرحدار مناسب این افراد است.

مجسمه های فانتزی و قاب عکس هایی با طرح کوبیسم آنها را خوشحال خواهد نمود.

توجه کنید :

نحوه دادن هدیه هم برای این افراد مهم است پس در هدیه دادن به این افراد سنگ تمام بگذارید و یا در حضور دیگران سورپرایزشان کنید.

به تزیین و رنگ و مدل بسته بندی هدیه تان توجه نمایید.

بهترین عیدی و هدیه متناسب با شخصیت افراد مختلف19

هدیه مناسب برای افراد سرزنده

افراد دارای شخصیت های سرزنده و شاد ، برونگرا با روابط اجتماعی بالا ، خوش بین هستند که از زندگی راضی می باشند و همیشه خوشحالند. آنها دوستان زیادی دارند و با همه صمیمی هستند و حضور فعالی در فعالیت های اجتماعی دارند به همین خاطر فرصت های مختلف و موفقیت های پی در پی برای شان ایجاد می شود. این دسته از افراد هنگام گرفتن هدیه خوشحال می شوند و این خوشحالی را نشان خواهند داد. هدایای مناسب این افراد عبارتند از :

هدایایی مانند عروسک شخصیت های کارتونی، مجسمه هایی با اشکال فانتزی، سی دی بازی های رایانه ای و لوازم تزیینی نوستالژیک که کودک درون آنها را فعال تر می کند.

لباس هایی با رنگ های شاد ، ست کیف و کفش یا یک کلاه و شال گردن با رنگی خاص و منحصربه فرد، یک تابلوی نقاشی از طبیعت، یک دسته گل زیبا و رنگارنگ ، لوازم جانبی گوشی موبایل، لپ تاپ و کامپیوتر با رنگ های شاد برای افراد سرزنده مناسب است.