رضا امانی

تکرار ماجرای تلخ علی انصاریان و میناوند | ملی پوش سابق به کما رفت

12:48 - 1400/10/13
اتفاق تلخی که برای علی انصاریان و مهرداد میناوند افتاد ممکن است مجدد تکرار شود. رضا امانی بازیکن تیم فوتسال فولادزرند کرمان که سابقه بازی در تیم شهروند ساری را نیز در کارنامه خود دارد

اتفاق تلخی که برای علی انصاریان و مهرداد میناوند افتاد ممکن است مجدد تکرار شود. رضا امانی بازیکن تیم فوتسال فولادزرند کرمان که سابقه بازی در تیم شهروند ساری را نیز در کارنامه خود دارد، پس از پایان هفته پانزدهم لیگ برتر فوتسال به دلیل ابتلا به کرونا و درگیری شدید ریه به کما رفته است. این بازیکن هم اکنون به بیمارستان کرمان منتقل شده اما ضریب هوشی پایینی دارد.

تکرار ماجرای تلخ علی انصاریان و میناوند | ملی پوش سابق به کما رفت 15

گریه جگرسوز مادر علی انصاریان + عکس

تصاویری تلخ از ننه علی بعد از دیدن جواد کاظمیان رفیق قدیمی و خوب علی انصاریان ، در اکران فیلم جدیدش را در ادامه مشاهده می کنید.

تصاویری تلخ از ننه علی بعد از دیدن جواد کاظمیان رفیق قدیمی و خوب علی انصاریان ، در اکران فیلم جدیدش را در ادامه مشاهده می کنید.

تکرار ماجرای تلخ علی انصاریان و میناوند | ملی پوش سابق به کما رفت 13

تکرار ماجرای تلخ علی انصاریان و میناوند | ملی پوش سابق به کما رفت 2

علی انصاریان (۱۴ تیر ۱۳۵۶ – ۱۵ بهمن ۱۳۹۹) بازیکن فوتبال، مجری تلویزیون و بازیگر ایرانی بود. او کار خود را در سال ۱۳۷۵ و با بازی در باشگاه فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز آغاز و در پرسپولیس به اوج رسید و سرانجام در سال ۱۳۹۰ از حرفهٔ فوتبال خداحافظی کرد.

انصاریان پس از فوتبال در حرفه سرگرمی و تلویزیون فعال شد. او در بیش از ده فیلم و مجموعه تلویزیونی بازی کرد و چند برنامه تلویزیونی اینترنتی را اجرا کرد. علی انصاریان همچنین در خرداد ۱۳۹۰ ترانه‌ای به نام «شدید» را به بازار موسیقی عرضه کرد. اما پس از آن خوانندگی را ادامه نداد. انصاریان در ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ دو هفته پس از بستری شدن در بیمارستان فرهیختگان در تهران بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ درگذشت.

پرونده مرگ علی انصاریان

تکرار ماجرای تلخ علی انصاریان و میناوند | ملی پوش سابق به کما رفت 6

مرگ علی انصاریان مرد همیشه خندان فوتبال و سینما هنوز از یادها نرفته است و روی دل همه سنگینی می کند. خیلی از مادران ایرانی غم ننه علی را به دوش خود کشیدند اما از چند روز بعد از فوت علی انصاریان در اثر ابتلا به کرونا، حاشیه هایی به وجود آمد که باعث شده است پرونده مرگ علی انصاریان تازه در قوه قضائیه باز شود!

به گزارش رکنا، علی انصاریان در تاریخ 15 یهمن 1399 به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت. البته فوت او بدون حاشیه نبود و حرف و حدیث های متعددی در رابطه با مرگ وی مطرح است به طوریکه بعد از گذشت 4 ماه پرونده مرگ او در دادگاه تازه باز شده است.

از زمانی که علی انصاریان به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد، موج توجه رسانه ها به این اتفاق جلب شد. پس از درگذشت انصاریان عده ای مدعی شدند که برخی پزشکان و اعضای کادر درمان در روند درمان وی کم کاری کرده اند و مرتکب قصور پزشکی شده اند.

ماجرا از این قرار بود که بعد از مدتی از درگذشت علی انصاریان، داماد خانواده انصاریان دست به یکسری افشاگری ها علیه دکتر هاشمیان (یکی از پزشکان معالج علی انصاریان) زد. این افشاگری ها به قدری گسترده شد که کار به تشکیل کارزار برای بررسی علت فوت انصاریان کشیده شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، ماجرای قصور پزشکی در روند درمان علی انصاریان علاوه بر این توسط میثاقی مجری تلویزیون مطرح شد و محمد حسین میثاقی نیز در تلویزیون مباحثی در رابطه با فوت مرحوم علی انصاریان مطرح کرد. با این حال اکنون کار به جایی رسیده است که دکتر محمدرضا هاشمیان به دلیل این اتهامات نسبت به داماد خانواده انصاریان، محمد حسین میثاقی و برادر داماد خانواده انصاریان به دادگاه شکایت کرده و منتظر نتیجه جواب مانده است. دکتر محمدرضا هاشمیان-فوق تخصص ICUدر گفت و گو با خبرنگار اجتماعی رکنا به تشریح اتفاقات چند ماه گذشته پرداخت و ماجرا را بیشتر تشریح کرد. چه کسی دستگاه ونتیلاتور علی انصاریان را جدا کرد؟!

دکتر محمدرضا هاشمیان در مورد اتفاقات و حواشی ایجاد شده پس از فوت علی انصاریان به رکنا اظهار داشت: جو سازی اولیه توسط فردی به نام بابا علی در فضای مجازی ایجاد شد و ابراز داشت که در بیمارستان دستگاه ونتیلاتور انصاریان با تصمیم اشتباه بنده جدا کرده است، من نیز به دلیل محبوبیتی که علی انصاریان داشتند و دارند ، مورد هجمه زیادی قرار گرفتم، در ادامه حواشی دیگری ایجاد شد که با توجه به اینکه ما امکان ارائه گزارشات جزئی پرونده پزشکی را به مردم نداشتیم، وقتی ایشان فوت کردند و آنها را اعلام کردیم، موجب ناراحتی مردم شد.

وی در مورد قطع ونتیلاتور علی انصاریان در بیمارستان ادامه داد: در حالی گفته شد ونتیلاتور علی انصاریان را قطع کردیم که در بیمارستان آشنایان، دوستان و پزشک معتمد آقای انصاریان حضور داشتند و شاهد بودند که چنین اتفاقی رخ نداده است.

همچنین در آن جا فقط یک پزشک وجود نداشت و بیشترین تعداد پزشکی که برای یک بیمار در کشور در نظر گرفته شده، مخصوص آقای علی انصاریان بوده است. با این حال با شایعه سازی های شکل گرفته در فضای مجازی، عده ای گمان کردند که فوت علی انصاریان به دلیل قصور پزشکی بوده است.

تکرار ماجرای تلخ علی انصاریان و میناوند | ملی پوش سابق به کما رفت 8 تحقیق از میثاقی در دادسرا صورت گرفت نتیجه بعد از انتخابات 1400

دکتر هاشمیان گفت: حدود 20 روز پس از پخش شایعه قطع ونتیلاتور، ماجرا جدی تر شد و من از کسی که شایعه را پخش کرده و البته از میثاقی که این مسئله را دامن زده بود به دادگاه به صورت رسمی شکایت کردم، اکنون هم منتظر نتیجه شکایتم از دادگاه هستم. احتمالاً نتیجه شکایت من از داماد خانواده علی انصاریان و محمدحسین میثاقی پس از برگزاری انتخابات 1400 خواهد آمد. البته چون این شکایت مربوط به صداوسیما می شود، اطلاع داده اند که میثاقی را برای پاسخگویی به دادسرا فراخوانده اند و یکبار در دادسرا حضور یافته است که همانطور که گفته شد بعد از انتخابات نتیجه نهایی آن اعلام خواهد شد. تهدید به قتل دکتر علی انصاریان توسط چه کسی بود؟!

فوق تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری در مورد اقدامات داماد خانواده علی انصاریان (اژدری) علیه وی گفت: با موج سازی های آقای اژدری، صفحات (تقلبی) در فضای مجازی ساخته شد، حتی کسانی تحت تاثیر این موج سازی ها مرا تهدید به قتل کردند و یکسری حملات تند دیگر انجام دادند.

ماجرا به اینجا ختم نمی شود و ایشان ( داماد خانواده علی انصاریان ) متاسفانه یک لایو بسیار توهین آمیز که در آن کلمات ناصحیح مربوط به مسائل طبی مطرح می شد پخش کردند. ایشان به راحتی تصویری از آقای علی انصاریان منتشر کردند که در کنار آن دستگاه نانی ویزیو وجود داشت، بیماران با این دستگاه می توانند هم غذا بخورند و هم لحظه ای که غذا می خورند امکان جدا شدن از دستگاه را دارند، در آن لحظه که دستگاه نانی ویزیو به انصاریان وصل نبود و می خواست غذا بخورد و باید هم مثل همه بیماران کرونایی غذا می خورد، ایشان تصویری ثبت کرده و منتشر کرد و حاشیه ساز شد. یک عکس ناراحت کننده از علی انصاریان

وی ادامه داد: علی انصاریان نسبت به انتشار تصاویرش در فضای مجازی در آن شرایط بسیار ناراحت می شد. لازم به ذکر است که علی انصاریان با ورود به بیمارستان شخص دیگری را که بسیار به او نزدیک بود به عنوان همراه خود به بیمارستان معرفی کرده بود، ما نیز با آن شخص برای امورات علی انصاریان در ارتباط بودیم و اطلاع نداشتیم که آقای اژدری با انصاریان ارتباط دارد.

تکرار ماجرای تلخ علی انصاریان و میناوند | ملی پوش سابق به کما رفت 1

همه کاره علی انصاریان در بیمارستان چه کسی بود؟‍

دکتر محمدرضا هاشمیان در مورد همراه علی انصاریان در بیمارستان گفت: علی انصاریان با یکی از دوستانش که خانمی بودند به بیمارستان مراجعه کردند و علی انصاریان حتی تاکید داشت که این خانم مسئولیت کارهای وی را در بیمارستان بر عهده دارد و و باز تاکید داشت که تمام وارد پزشکی مربوط به ایشان را تنها به این خانم بگوییم .پزشک اولیه و ثانویه بیمار نیز با همین تاکید علی انصاریان با این فرد در ارتباط بودند و همه شرح حال ها و اطلاعات بیمار را با ایشان هماهنگ می کردند. نتیجه کمیته پزشکی درباره پرونده مرگ علی انصاریان

دکتر هاشمیان ،استاد دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: آقای اژدری (داماد خانواده علی انصاریان) در لایو حرف های مبنی بر کم دادن دارو به بیمار و قصورات پزشکی به میان آوردند، در صورتی که هفته گذشته در بیمارستان ، کمیته پزشکی قانونی تشکیل شد و از طرف دانشگاه بحث های کارشناسی سنگینی در این مورد انجام شد و موضوع عدم قصور کادر درمان از طرف دانشگاه اعلام شد، آن ها اعلام کردند که چون بیمار دیرهنگام به بیمارستان مراجعه می کند، شرایط آمدنش با آمبولانس و ویلچر بوده است و وضعیت مساعدی نداشته است، همچنین همانطور که گفته بودم درگیری ریوی و کبدی شدیدی هم داشته و دارو هایی که همکاران من به ایشان داده بودند و تاثیری نداشتند، تیم پزشکی ما دُز داروها را بررسی می کردند، متاسفانه به دلیل وخامت حال ایشان و مراجعه دیرهنگام به بیمارستان ایشان فوت کردند. ما به دلیل درگیری شدید بیمار با کرونا در زمان مراجعه به بیمارستان؛ نتوانستیم موفق عمل کنیم و درمان بسیار سنگین بود، ناگفته نماند کلیه ی امکاناتی که برای ایشان جمع آوری کردیم، در کشور بی نظیر بود و هیچ شخص وی آی پی دارای چنین امکاناتی نبوده است.

دکترهاشمیان ادامه داد: بیمارستان فرهیختگان و گروهی که در آن بیمارستان حاضر شده بودند مورد تایید شخص آقای علی انصاریان بودند و اینجانب به عنوان پزشک مدعو از طرف علی انصاریان و عموی ایشان بر بالین ایشان برای درمان حاضر شدم .

به هرحال اتفاقاتی که در لایو داماد خانواده علی انصاریان افتاد و توهین هایی که به من شد کارزاری را آغاز کرد، کارزاری که ممکن است چند نفر از آن بدون آن که از اصل ماجرا آگاه بوده باشند حمایت کرده اند. بنابراین من به دلیل تشویش اذهان عمومی توسط آقای اژدری و برادر داماد علی انصاریان به دلیل خطاب کردن بنده با الفاظ رکیک شکایت کردم . بنده هیچ وقت به بیماران خودم بی توجهی نمی کنم و اجازه نخواهم داد تا جوسازی هایی در این رابطه علیه من و همکاران من اتفاق بیافتد. علت دقیق مرگ علی انصاریان

این فوق تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری در مورد علت فوت علی انصاریان گفت: درگیری شدید ریه و کبد به دلیل ابتلا به کرونا باعث مرگ ایشان شد، کرونا بیماری ای است که تاکنون برایش هیچ درمان ثابتی تجویز نشده است. به دلیل علاقه ای که به آقای انصاریان داشتیم، بدون چشم داشت مالی برای ایشان خدمت کردیم و هیچ پولی از خانواده اش دریافت نکردیم، اما این که بخواهند با گذاشتن لایو و بی احترامی به کادر درمان به ما توهین کنند، به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست .

کادر درمان بی چشمداشت در این دوران برای نجات هموطنان که عزیزانشان هستند تلاش کردند ولی این بی حرمتی ها وقتی بیش از حد توان و تحمل می شود باید مورد شکایت قرار گیرد و رسیدگی قضایی صورت بگیرد. از قوه قضائیه درخواست داریم تا به شکایت ما توجه کند تا از گزند هرگونه اتهام و تهمت جدا شوم. علی انصاریان 11 روز دیر و با آمبولانس به بیمارستان آمد!

دکتر محمدرضا هاشمیان ادامه داد: فردی که اکنون اقدام به شایعه پراکنی می کند بهتر بود تا در 11 روزی که علی انصاریان در منزل با کرونا دست و پنجه نرم می کرد تلاش می کرد تا علی انصاریان را به بیمارستان ببرد و از او مراقبت شود. اکنون با یک سی تی اسکن می توانیم میزان درگیری ریه را تشخیص دهیم، بنابراین اگر آقای انصاریان می فهمیدند که باید سی تی اسکن شوند یا پزشک معالج و همراهان ایشان و همین آقایی که شایعه پراکنی کرده او را برای سی تی اسکن راهنمایی می کرد، او را از دست نمی دادیم. با این حال، آن قدر درگیری ریوی انصاریان شدید شد که با آمبولانس به بیمارستان آمد و با وجود ارائه بیشترین امکانات درمانی برای او متاسفانه موفق به بهبودی وی نشدیم.

پزشک معالج علی انصاریان در مورد اتهامات مطرح شده علیه وی گفت: هرکس ادعا و شکایتی نسبت به روند درمان علی انصاریان دارد می تواند به پزشکی قانونی مراجعه کند و حتماً این سازمان به شکایت های افراد رسیدگی می کند. اگر قرار باشد هر کسی نسبت به افراد قبل از اینکه هیچ گونه اتهامی نسبت به آن ها اثبات شود، در فضای مجازی شائبه ایجاد کند درست نیست .