طرح بنزین برای همه از ۱۵ دی +جزییات

16:08 - 1400/10/02
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی کیش گفت: اجرای طرح سهمیه بندی سوخت بر اساس کد ملی موسوم به بنزین برای همه به صورت آزمایشی پس از اطلاع رسانی جامع تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ در این جزیره آغاز می‌شود.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی کیش گفت: اجرای طرح سهمیه بندی سوخت بر اساس کد ملی موسوم به بنزین برای همه به صورت آزمایشی پس از اطلاع رسانی جامع تا ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ در این جزیره آغاز می‌شود.

آبرو ریزی همسر مهدی قائدی با این دو عکس متفاوتش+ فیلم

کد ملی برای دریافت بنزین اجباری است؟

حسین شمسیان راد عصر چهارشنبه با اشاره به اینکه طرح سهمیه بندی سوخت بر اساس کد ملی فعلا فقط در جزیره کیش به صورت آزمایشی اجرا می‌شود اظهارکرد: اجرای آزمایشی آن در این جزیره به منظور بررسی قابلیت اجرایی و رفع نواقص احتمالی آن انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: پس از اجرای آزمایشی و رفع نواقص احتمالی و تقویت نقاط قوت، این طرح بر اساس تصمیت دولت جمهوری اسلامی در کل کشور اجرا خواهد شد که زمان آن بر اساس تصمیمات مسوولان کشوری اعلام می‌شود.

با حذف قرعه‌کشی خودرو اولویت دریافت خودرو با چه کسی است؟

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی کیش یادآور شد: در این طرح نرخ بنزین سهمیه یا آزاد افزایش نخواهد داشت بلکه هدف دولت از اجرای آن تنها بهره‌مندی تمام افراد جامعه بدون در نظر گرفتن داشتن یا نداشتن هرگونه وسیله نقلیه است به طوریکه همانند سابق هر لیتر بنزین سهمیه ۱۵ هزار ریال و هر لیتر بنزین آزاد ۳۰ هزار ریال عرضه می‌شود.

هر فرد ساکن در جزیره کیش چقدر بنزین دارد؟

وی افزود: در این طرح به ازای کد ملی هر فرد ساکن در جزیره کیش اعتبار تهیه ۲۰ لیتر به شماره حساب سرپرست به صورت ماهانه واریز می‌شود تا سرپرستان خانواده در صورت داشتن خورو آن را برای خرید سوخت مورد نظر استفاده کنند و در غیر این صورت می‌توانند سهمیه خود را به فروش برسانند.

شمسیان راد با بیان اینکه فروش اعتبار بنزین بین ۱۵ هزار تا ۳۰ هزار ریال خواهد بود یادآور شد: همنین روش‌های فروش نیز به صورت کارت به کارت و یا از طریق یک نرم افزار که در آینده معرفی می‌شود خواهد بود.

وی گفت: همچنین در این طرح سهمیه خودروهای عمومی همانند تاکسی‌های شهری، اینترنتی و آژانس‌ها و همچنین خودروهای دیزلی بدون تغییر ماهانه به کارت سوخت آنان واریز خواهد شد.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: با توجه به اینکه سهمیه بنزین ذخیره شده در کارت سوخت‌ها نیز بدون تغییر قابلیت استفاده دارد به همین دلیل کارت سوخت کماکان در این جزیره در پمپ‌های بنزین پذیرش می‌شود.

وی در خصوص شناسایی افراد ساکن در جزیره کیش گفت: ساز و کار این طرح انجام شده و با استفاده از بانک اطلاعاتی موجود بخش‌های مختلف این سازمان این اطلاعات در سامانه سوخت بارگزاری می‌شود.