پس پرده چهره آخرالزمانی امیر تتلو چیست؟ + عکس

21:12 - 1400/06/28
سرویس برخط پلاس - خالکوبی های روی بدنش با یا بی فلسفه از او چهره ای عجیب و آخرالزمانی ساخته است. صورتش با آن خالکوبی های عجیب قدری ترسناک و ناشناخته است. ...
پس-پرده-چهره-آخرالزمانی-امیر-تتلو-چیست؟--

تتلو زادهٔ ۳۰ شهریور ۱۳۶۶ است که با نام امیر تتلو شناخته می شود.تتلو خواننده-ترانه سرای ایرانی است که در سبک رپ، پاپ و آر اند بی فعالیت می کند. تتلو از نخستین خوانندگان سبک آر اند بی در ایران است که به شکل «زیرزمینی» کار کرد و تتلو توانست شهرتی به دست آورد.

«امیرتتلو»؛ کنار مجری روی مبل لم داده بود، به اصطلاح ما «بد»نشسته بود؛ حالت عادی هم نداشت انگار مست بود! به سوالات مجری پاسخ می داد و هیچ سوالی را بدون پاسخ نگذاشت. معروف بود اما نه این همه! هنوز همه صورتش و بدنش خالکوبی نبود! «امیرتتلو»؛ بعد گفتند آمده ایران و دارد اینجا زندگی می کند و ترانه های این طرفی می خواند.

درباره انرژی هسته ای و وطن و این چیزها! درباره همه چیز توی اینستاگرامش نظر می داد و پست می گذاشت؛ کم کم معروف شد. روی ناو جماران ترانه ای برای وطن خواند و هم با حمایت از برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری در دوره های مختلف بر شهرت خود افزود. او یکی از چهره های پربازدید شبکه های اجتماعی در ایران بود.

پس پرده چهره آخرالزمانی امیر تتلو چیست؟ + عکس12

درجریان جنایت پارس آباد که منجر به تجاوز و فوت کودکی شده بود، در پستی جنجالی در اینستاگرام در خصوص این مساله خشم مردم را برانگیخت.حساب کاربری اش در اینستاگرام، به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین این سرویس، تاکنون دو بار بسته شده است؛ یک بار در سال ۱۳۹۷ و بار دیگر در سال ۱۳۹۹. بنابر اعلام بی بی سی فارسی، اینستاگرام در بار دوم اعلام کرد که «تتلو» دیگر اجازهٔ فعالیت در این سرویس را ندارد.

پس پرده چهره آخرالزمانی امیر تتلو چیست؟ + عکس19

ترانه هایش پر از کلمات مبتذل و گاهی نیز رکیک است اما وی همچنان یکی از پرطرفدارترین خوانندگان ایرانی در سراسر دنیاست. وی دوسال پیش از هوادرانش در اینستاخواست تا برای او ده میلیون کامنت بگذارند و این اتفاق افتاد! 18 میلیون کامنت پاسخ درخواست وی از طرفدارانش بود. این مساله آنقدر بازتاب داشت که برخی از صاحبنظران سیاسی و اجتماعی در این خصوص اظهار نظر کرده و آن را مورد بررسی قرار دادند.

خالکوبی های روی بدنش با یا بی فلسفه از او چهره ای عجیب و آخرالزمانی ساخته است. صورت امیرتتلو با آن خالکوبی های عجیب قدری ترسناک و ناشناخته است. شاید او برای همه ی طرح ها و نقش ها توضیحی داشته باشد.

او چند بار به اتهامات مختلف بازداشت و سپس آزاد شده است و اکنون بعد از همه جنجال هایی که در دنیای کاری و شخصی خود داشته به ترکیه سفر و دراین کشور اقامت گزیده است. هرچند دستگاه قضایی و پلیس از این کشور درخواست بازگرداندن وی را برای رسیدگی به اتهامات مختلف کرده اند اما وی هنوز در این کشور مشغول فعالیت است.

پس پرده چهره آخرالزمانی امیر تتلو چیست؟ + عکس2

طرفدارنش را «تَتَلیتی» می نامند. طرفدارانی که همیشه پای ثابت همه چیز او بوده و هستند.«تتلیتی» نام یک آلبوم موسیقی از وی است. تتلیتی ها که عموماً نوجوان هستند با هم شبکه می شوند و در فضای مجازی حضور دارند.تتلیتی ها از رسوم و آیین های خاصی برخوردارند. از جملهٔ آن ها «دورهٔ پاکی» نام دارد که در آن تتلیتی ها باید نیت کرده، و از گناه و انرژی منفی و بدی کردن خودداری کنند.

عکس های پربیننده ای که از او در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، بیشتر اوقات او را با پیراهن رکابی و انبوه نقش های عجیب خالکوبی شده روی بدنش نشان می دهد. صفحهٔ او در اینستاگرام با بیش از ۴ میلیون نفر دنبال کننده، توسط برخی از منتقدان، «ارتش بزرگ تتلیتی ها» نام گرفته است؛ «ارتشی که به راستی گوش به فرمان قهرمانش است».

در سال ۱۳۹۴، تتلو در صفحهٔ اینستاگرام خود نوشت: «قهرمان جهان که شدیم همه هم واقعاً می فهمن تنها چیزی که غیرممکنه؛ غیرممکنه و همه دنیا فهمیدن استعداد ایرانی یعنی چی و دیگه همه بهش احترام می ذارن. هنوز همه وقت دارن بخندنااا … آقا دور هم بخندیم اصلاً… هرکی نگه بغ بغو…» در پاسخ به این دعوت هزاران نفر از تتلیتی ها در فضای مجازی «بغ بغو» کردند.

پس از بازداشت تتلو ده ها نفر از تتلیتی ها با تجمع در برابر دادگاه خواستار آزادی او شدند.آن ها همچنین اقدام به اشتراک گذاری شعارها و هشتگ هایی در تأیید بی گناهی تتلو اقدام کردند. ظرف سه روز پس از دستگیری او در سال ۱۳۹۵ در اینستاگرام هفتصد هزار کامنت دربارهٔ او پست شد. هشتگ هایی چون #تتلو، #تتلو_را_آزاد_کنید و #جای_هنرمند_زندان_نیست در رسانه هایی چون توییتر و اینستاگرام داغ شدند. هواداران او همچنین دربرابر دادسرا تجمع برگزار کردند.

او هنوز در ترکیه زندگی می کند و برای طرفدارانش کنسرت می گذارد و سی دی پر می کند!