عکس و فیلم خصوصی دختران زنجانی لو رفت + عکس

11:51 - 1400/05/26
سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو در رابطه با ماجرای دستگیری عامل اغفال و انتشار تصاویر خصوصی دختران در فضای مجازی، اظهار کرد:
عکس-فیلم-خصوصی-

سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو در رابطه با ماجرای دستگیری عامل اغفال و انتشار تصاویر خصوصی دختران در فضای مجازی، اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان زنجانی مبنی بر انتشار فیلم و تصاویر خصوصی خود در صفحات اینستاگرامی، موضوع به ‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با اقدامات فنی و شیوه و شگردهای خاص پلیسی، فرد خاطی به هویت معلوم در استان زنجان شناسایی شد، افزود: متهم با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و ضمن توقیف ابزارهای دخیل در ارتکاب جرم، به پلیس فتا انتقال داده شد.

این مسئول در رابطه با نحوه فریب فرد شاکی، تصریح کرد: در بازجویی‌های اولیه، متهم منکر بزه‌ارتکابی می‌شد ولی پس از روبه‌رو شدن با مستندات، معترف شد از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با شاکیان پرونده آشنا شده و پس از جلب اعتماد آن‌ها به بهانه آشنایی و ازدواج، پس از دریافت تصاویر خصوصی و با تهدید به انتشار آن، قصد اخاذی را داشته که توسط پلیس فتای استان زنجان دستگیر شد.

عکس و فیلم خصوصی دختران زنجانی لو رفت + عکس14

رئیس پلیس فتای استان با تاکید بر اینکه فضای مجازی بالاخص شبکه‌های اجتماعی محل مناسبی برای نگهداری اطلاعات خصوصی و ارسال آن به افراد ناشناس نیست، گفت: مجرمان سایبری در فضای مجازی به دنبال فرصتی هستند تا بتوانند اقدامات مجرمانه خود را عملی کنند و گاهی کاربران با اشتباهات خود، این فرصت را برای مجرمان فراهم می‌کنند.

آدینه‌لو با تاکید بر اینکه شهروندان توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و از اشتراک‌گذاری و ارسال هرگونه اطلاعات خصوصی در فضای مجازی خودداری کنند، خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری گزارش کنند.