این گیاه موجب ناتوانی جنسی میشود

14:30 - 1400/05/15
امروزه ناباروری در جامعه یکی از مشکلات اساسی است. یکی از دلایل اصلی ناباروری مصرف گیاهان مخدر است که در جامعه رواج زیادی پیدا کرده است.
این-گیاه-موجب-ناتوانی-جنسی-میشود-

ارتباط ناباروری و مصرف گیاهان مخدر

ناباروری در مردان امروزه تبدیل به یک مشکل جدی شده است که راه درمانی مشکل و پرهزینه دارد، مصرف برخی مواد در ایجاد و تشدید این مشکل نقش دارد که در ادامه می خوانید.

دلایل رایج ناتوانی و کم توانی جنسی کدامند؟

مصرف برخی داروها از قبیل داروهای مربوط به مشکلات و بیماری های قلبی - فشار خون بالا - مشکلات عصبی - افسردگی - اختلالات هورمون تیروئید - برخی آلرژی ها و رژیم های سنگین لاغری و بدتر از همه مصرف الکل و مواد مخدر منشا ناتوانی و کم توانی های جنسی هستند.

ناباروری می تواند هزاران دلیل داشته باشد اما باید دانست بسیاری از آنها حاصل رفتارها و نتیجه عادات نادرست خود مردان است که با بی توجهی و کم اهمیتی برای برخی از مردان مشکلات را برای آنها ایجاد می کنند.

ناتوانی جنسی زنان و مردان با این گیاه

ماریجوانا گیاهی که با عنوان یک ماده مخدر مصرف می شود و امروزه شمار بسیاری از جوانان و متاسفانه نوجوانان در جهان به مصرف آن اعتیاد دارند در ضعف جنسی و ناتوانی جنسی مردان بسیار نقش دارد و گفتنی است نتایج تحقیقات افرادی که تا قبل از سن ازدواج حدود 30 الی 40 بار از این ماده مخدر استفاده کنند خود را با مشکل جدی ناتوانی جنسی درگیر خواهند کرد و تا سن 40 تا 50 سالگی تقریبا به طور کامل توانایی جنسی خود را از دست خواهند داد.

مطالعاتی که بر روی شمار بسیاری از جوانان در کشور سودان انجام شده است نشان می دهد که جوانان و نوجوانان به طور گسترده از این ماده مخدر استفاده می کنند و قدرت جنسی خود را به مرور حتی تا سنین میان سالی از دست می دهند.

همانطور که در بخش های قبلی سلامت نمناک گفته شده است مصر ف یک دسته از دخانیات که با عنوان تفریح و بسیار گسترده یعنی همان قلیان مصرف می شوند علاوه بر ایجاد مشکلات تنفسی و پوستی در ایجاد و تشدید ناتوانی جنسی و ضعف نقش به سزایی دارد.

تحقیقات نشان می ‎دهد که مصرف ماری جوانا ممکن است بر توانایی بارداری فرد تاثیر گذار باشد. سیستم اندوکانابینوئید که سیستم پیچیده ای از گیرنده ها در بدن است به تنظیم و برقراری ارتباط مغز با غده های درون ریز و سیستم ایمنی کمک می ‎کند که این سیستم نقش مهمی در کنترل هورمون ها و تولید مثل انسان دارد . ماده روانگردان موجود درون گیاه ماری جوانا (THC)، بر روی گیرنده های اندوکانابینوئید تاثیر گذاشته و منجر به ایجاد طیف گسترده ای از اثرات بیولوژیکی می ‎شود و درنتیجه این ماده عملکرد تولید مثل بدن را مختل کرده و آن ها را از تعادل خارج می ‎کند .

این گیاه موجب ناتوانی جنسی میشود18

باروری زنان

مصرف ماری جوانا حتی قبل از انجام مقاربت ، میل جنسی فرد را کاهش می ‎دهد تا حدی که شروع کار برای او بسیار دشوار خواهد بود .

از آنجایی که مصرف مواد مخدر همراه با بروز برخی رفتار های خطرناک است ، دختران نوجوانی که ماری جوانا مصرف می ‎کنند، بیشتر در معرض بارداری های ناخواسته قرار می ‎گیرند اما با این حال، به نظر می ‎رسد که اثرات ماری جوانا بر توانایی باروری در طولانی مدت بروز پیدا خواهد کرد. بنابراین بعد از مصرف طولانی مدت ماری جوانا، اثرات منفی آن را بر روی روند بارداری خود تجربه خواهید کرد .

به طور کلی زنانی که سیگار می‎ کشند به دلیل تخمک گذاری غیر طبیعی، ممکن است ناباروری را تجربه کنند زیرا زمان تخمک گذاری در این افراد ممکن است تا چندین روز به تاخیر بیفتد . مقادیر بالای THC، سبب کاهش هورمون استروژن شده و در نهایت باعث کاهش میزان تخمک گذاری فرد می ‎شود و اگر تخمک گذاری انجام نشود، هیچ تخمکی آزاد نشده و هیچ فرصتی برای بارور شدن فرد وجود نخواهد داشت و بنابراین کسانی که حتی به مقدار کمی ماری جوانا مصرف می‎ کنند ممکن است تا مدت ها برای باردار شدن تلاش کنند .

استفاده از ماری جوانا همچنین خطر سقط جنین را هم افزایش می ‎دهد اما با این حال اثرات منفی مصرف ماری جوانا بر توانایی بارداری به اندازه مصرف الکل، مستند نیست .

باروری مردان

علی رغم تاثیر مصرف ماری جوانا در آرامش فرد، تحقیقات نشان داده اند که ماری جوانا دارای اثرات منفی بر توانایی باروری مردان است و مطالعات حاکی از آن است که مصرف ماری جوانا باعث افزایش ناتوانی جنسی در مردان می ‎شود و به همین دلیل مردی که ماری جوانا مصرف می ‎کند، نیازمند تلاش بیشتری برای برقراری تماس جنسی با همسر خود خواهد بود که این امر می‎ تواند سبب به چالش کشیده شدن روابط زوجین شود .

مصرف ماری جوانا همچنین بر توانایی انزال و تولید اسپرم نیز تاثیر گذار است و اسپرم های تولید شده توسط مردی که ماری جوانا مصرف می‎ کند، دارای الگوی فعالیتی غیر طبیعی می‎ باشد؛ به این صورت که در ابتدا دارای سرعتی بالا بوده و به تدریج و در هنگام ورود به تخمک ها سرعت خود را از دست می‎ دهد و همچنین مطالعات نشان می ‎دهند مردانی که ماری جوانا مصرف می ‎کنند دچار افت 29 درصدی میزان اسپرم می ‎شوند و بنابراین این افراد دارای مقادیر بسیار کمتر اسپرم در مقایسه با افرادی که هرگز ماری جوانا مصرف نکرده اند هستند .

این گیاه موجب ناتوانی جنسی میشود4

ترک ماری جوانا به منظور ایجاد آمادگی برای تولید مثل

بدیهی است که اگر هم خانم و هم آقا، ماری جوانا مصرف کنند، خطر ابتلا به ناباروری به دلیل کاهش میل جنسی، اسپرم کم تر و ضعیف تر و مشکلات تخمک گذاری در آن ها افزایش خواهد یافت.

ترک ماری جوانا سخت تر از چیزی است که تصور کنید و در صورتی که هنگام به وجود آمدن جنین یکی از والدین همچنان معتاد به مصرف ماری جوانا باشد، این احتمال که فرزند آن ها در آینده به مصرف مواد مخدر اعتیاد پیدا کند، بسیار افزایش پیدا خواهد کرد . بنابراین بهتر است به پزشک مراجعه کرده و در این زمینه از او راهنمایی بخواهید . پزشک به شما در ترک این ماده مخدر کمک می‎کند.

پیروی از سبک زندگی سالم تر ، ورزش کردن و داشتن تغذیه مناسب به ترک راحت تر این ماده مخدر کمک فراوانی خواهد کرد .