آدمکشی با دلیل عجیب در دره فرحزاد

09:30 - 1400/04/27
جوانی که متهم است در یک درگیری خانوادگی پسرعمه‌اش را به ضرب گلوله به قتل رسانده است، اتهامش را رد کرد و مدعی شد خودش قربانی این درگیری بوده و قاتل فرد دیگری است.
آدمکشی-دلیل-عجیب-دره-
  • جوانی که متهم است در یک درگیری خانوادگی پسرعمه‌اش را به ضرب گلوله به قتل رسانده است، اتهامش را رد کرد و مدعی شد خودش قربانی این درگیری بوده و قاتل فرد دیگری است.
  • خبر داغ: خبر شوکه کننده و تلخ برای مردم ایران

خبر داغ:

آدمکشی با دلیل عجیب در دره فرحزاد 13

در این پرونده مرد جوان که خودش نیز مجروح شده بود، براساس برخی مدارک متهم شده با شلیک گلوله به پسرعمه‌اش، او را به قتل رسانده است. یک سال قبل به‌دنبال شنیده‌شدن صدای چند شلیک‌ گلوله، مأموران در محل حاضر شدند و اولین برگ از این پرونده خونین را ثبت کردند.

شواهد نشان می‌داد درگیری چند مرد جوان در دره فرحزاد به خون کشیده شده و پسر ۲۹‌ساله‌ای به نام احسان

هدف گلوله قرار گرفته و جان باخته است. به‌ این‌ ترتیب رسیدگی به پرونده شلیک خونین در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت. در آن درگیری، پسردایی احسان به نام امیر که از ناحیه پا مجروح شده بود، به بیمارستان منتقل شد و سپس به‌عنوان مظنون تحت بازجویی قرار گرفت.

امیر گفت: من با پسرعمه‌ام هیچ مشکلی نداشتم، اما با عموی او اختلاف مالی داشتم و به‌ همین‌ خاطر با او قبلا درگیر شده بودم. آن شب مشغول صحبت با احسان بودم که عمویش و چند نفر دیگر رسیدند و درگیری شروع شد، اما من احسان را با گلوله نزدم. درحالی‌که شاهدان امیر را به‌عنوان عامل جنایت معرفی کرده بودند، برای او کیفرخواست صادر و پرونده‌اش برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در جلسه دادگاه، پدر و مادر مقتول برای امیر حکم قصاص خواستند و گفتند حاضر به گذشت نیستند. با اینکه مادر مقتول عمه متهم است، بر درخواست خودش اصرار کرد و گفت حاضر به اعلام رضایت نیست و قاتل فرزندش باید تنبیه شود. وقتی متهم جوان روبه‌روی قضات ایستاد، جرمش را گردن نگرفت و گفت: من قبلا هم در بازجویی‌ها گفته بودم با پسرعمه‌ام هیچ اختلافی نداشتم و با عموی او به نام حجت درگیر بودم. من و حجت با هم اختلاف مالی داشتیم و چند بار سر همین موضوع با هم درگیر شده بودیم.

انکار شلیک مرگبار مرد جوان در درگیری خانوادگی

آن شب من در دره فرحزاد با احسان مشغول صحبت بودم که عمویش و چند نفر دیگر سر رسیدند و درگیری را شروع کردند. حجت یکباره شروع به تیراندازی کرد. من از ترسم فرار کردم، ولی یک تیر به پایم شلیک شد. همان موقع صدای پسرعمه‌ام را شنیدم که فریاد می‌کشید تیر خورده است.

من گمان می‌کنم عموی او در آن درگیری تیراندازی کرده و گلوله ناخواسته با برادرزاده‌اش برخورد کرده است. من در آن درگیری اسلحه در دست نداشتم و بی‌دلیل بازداشت شدم. شاهدانی هم هستند که شهادت دهند من این کار را نکردم و اصلا اسلحه نداشتم. بعد از گفته‌های متهم، وکیل‌مدافع او در جایگاه حاضر شد و دفاعیات خود را مطرح کرد. با پایان اظهارات این متهم، قضات وارد شور شدند تا رأی صادر کنند.