خبر مالی خوشحال‌کننده برای بازنشستگان+جزئیات

15:30 - 1400/04/18
​وام بازنشستگان تأمین اجتماعی نیازی به عضویت در کانون ندارد

​وام بازنشستگان تأمین اجتماعی نیازی به عضویت در کانون ندارد (۱۷ تیرماه ۱۴۰۰)در توضیح شروط دریافت وام ۷ میلیون تومانی تأمین اجتماعی گفته شده که بازنشسته باید کارت عضویت کانون بازنشستگان را داشته باشد. برخی از متقاضیان وام عضو کانون‌ها نیستند. آیا این افراد نمی‌توانند وام بگیرند. ثبت‌نام وام بازنشستگان آغاز شده است. اما همه‌ی بازنشستگان نمی‌توانند در این وام را بگیرند.

خبر داغ : همه چیز درباره رابطه جنسی و روش صحیح سکس + راهکار مفید

خبرداغ : ترمز بریدن وحشتناک قطار در سمنان + فیلم +16

در توضیح شروط دریافت وام گفته شده که بازنشسته باید کارت عضویت کانون بازنشستگان را داشته باشد. برخی از متقاضیان وام عضو کانون‌ها نیستند. آیا این افراد نمی‌توانند وام بگیرند؟

علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان این موضوع را رد می‌کند.

خبرداغ : تولد پرنده ای عجیب از جفت گیری غلط دو حیوان + فیلم

او می‌گوید: برای دریافت وام شرط عضویت بازنشستگان در کانون وجود ندارد. کانون‌ها موظف هستند که درخواست وام همه‌ی بازنشستگان را ثبت کنند. عضویب در این کانون‌ها اجباری نیست. عضویت دل بخواهی است. کانون‌ها امکانات بسیاری مثل سفر‌های زیارتی، خرید‌های فروشگاهی و… دارند.

رئیس کانون عالی بازنشستگان تاکید می‌کند: این موضوع را به کانون‌ها ابلاغ کرده‌ام که برای دریافت وام هیچ الزامی برای عضویت در کانون نیست. مجددا نیز آن را ابلاغ می‌کنم.

شرایط ثبت‌نام وام بازنشستگان تأمین اجتماعی

باید حقوق خود را از شعب بانک رفاه شهر تهران دریافت کند.

سن متقاضی وام باید کمتر از ۷۷ سال تمام باشد.

بازنشسته باید فاقد بدهی بانکی، چک برگشتی و اقساط معوقه وام از سایر بانک‌های کشور باشد.

بازنشسته نباید در سه سال گذشته از تسهیلات وام بانک رفاه استفاده کرده باشد.

مبلغ وام هفت میلیون تومان و بازپرداخت آن مطابق مقررات بانک است.

بازنشسته شماره سیم کارت به نام خودش داشته باشد.

بیات می‌گوید: برخی از کانون‌های بازنشستگی آنلاین ثبت‌نام می‌کنند و برخی دیگر ثبت‌نام حضوری دارند. اما در نهایت باید همه‌ی درخواست‌ها از طریق کاربر‌ها در سامانه سازمان تامین اجتماعی ثبت شود.

تعداد کل بازنشستگان تامین اجتماعی بیش از سه میلیون نفر است. به گفته رئیس کانون عالی بازنشستگان در این مرحله ۱۲۰ هزار فقره وام پرداخت می‌شود. واریز این وام تا پایان سال ادامه دارد.

همچنین مبلغ این وام که تا سال گذشته پنج میلیون تومان به ازای هر نفر بود امسال ۴۰ درصد افزایش یافته و به هفت میلیون تومان رسیده است.