خبری مهم و فوری درباره پرداخت 2 وام به مردم

22:57 - 1400/04/13
مردم همچنان پیگیر اخبار سازمان بورس درباره زمان واریز سود سهام عدالت ، وام 7 میلیون تومانی آن و وام قرض الحسنه مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی هستند.بیبی دوج کوین، هم با افزایشی ۱۰۰ درصدی مواجه شد.
خبری-مهم-فوری-درباره-پرداخت-2-وام-مردم-

خبری مهم و فوری  درباره پرداخت 2 وام به مردم4

بالاخره جدال سازمان بورس با شرکت های سرمایه پذیر به نتیجه رسید و به نظر می‌رسد که زمان واریز باقی مانده سود سهام عدالت فرارسیده است. در همین رابطه رئیس سازمان بورس اعلام کرد که باقی مانده سود سهام عدالت طی روزهای آینده پرداخت خواهد شد. و این خبر مورد توجه مردم قرار گرفت تا از زمان واریز آن باخبر شوند.

ثبت‌نام وام قرض الحسنه مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی قرار بود از امروز شنبه (۱۴۰۰/۰۴/۱۲) به صورت غیرحضوری آغاز شود اما خبرها حکایت‌از آن‌ دارد که سامانه ثبت نام هنوز شروع به کار نکرده است.

دروام هفت میلیونی بازنشستگاناولویت با کسانی است که تاکنون وامی دریافت نکرده‌اند.حتی آن دسته از مستمری‌بگیرانی که وام دریافت کرده و در حال پرداخت اقساط هستند هم نمی‌توانند تقاضای مجدد دریافت این وام داشته باشند. بیماران خاص و صعب‌العلاج،افرادی که فرزندان آنها در شرف ازدواج هستند و یا در حال جابه‌جایی مسکن و اجاره‌نشینی (با ارائه مدرک معتبر) هستند هم در اولویت پرداخت وام قرار خواهند داشت.

دولت برای دارندگان سهام عدالت، تسهیلات رفاهی تازه ای در نظر گرفته است.ابتدای تیرماه بود که خبر این تسهیلات رفاهی اعلام شد و حالا و در فاصله کمتر از 13 روز خبر رسیده که بعضی ازبانک ها پرداخت این وام را آغاز کرده‌اند.

بانک مرکزی اعلام کرده است که برای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و بهبود فرآیند تامین مالی زنجیره تولید،چندین بانک به دارندگان سهام عدالت و یارانه‌بگیران وام هفت میلیون تومانی پرداخت می‌کنند. البته این وام رفاهی و برای خرید کالا است.

براساس این شیوه نامه همه اشخاص حقیقی از جمله دارندگان سهام عدالت که تا کنون هیچ میزانی از سهام خود را نفروخته‌اند و همچنین کلیه سرپرستان خانوار که حداقل یکی از یارانه‌های نقدی یا معیشتی را دریافت می کنند، امکان استفاده از این کارت ها را دارند.

آنطور که بانک مرکزی اعلام کرده مهلت بازپرداخت اعتبار اعطایی با تشخیص موسسه اعتباری حداکثر ۱۸ ماه است. نرخ سود آن هم ۱۸ درصد است. با این نرخ، افراد باید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سود به بانک بپردازند. با این حساب مبلغ ماهانه هر قسط وام سهام عدالت ۴۵۵ تومان خواهد بود.

پس از آن‌که ایلان ماسک در توییتر خود از «Baby Doge» نام برد، قیمت میم کوین نوظهوری به نامبیبی دوج کوین، با افزایشی ۱۰۰ درصدی مواجه شد.ماسک پیش‌تر هم با انتشار تصویری مربوط به فیلم پدرخوانده و نوشتن جمله «دوج را آزاد کنید» به ارز دیجیتال دوج کوین اشاره کرده بود.

جذابیت بازار رمزارزها در دنیا و به ویژه در بین ایرانیان باعث توجه ویژه مجلس شورای اسلامی و سایر نهادها به این حوزه دیجیتال شده است. علاقه چشمگیر ایرانی‌ها به مبادلات رمزارها منجر به طراحی طرحی با عنوان «حمایت از استخراج رمزارز و ساماندهی بازار مبادلات داخلی آن» در مجلس، با نظارت کمیسیون اقتصادی تهیه اعلام شده است.

طبق ماده اول طرح ذکر شده، بانک مرکزی مرجع تنظیم مقررات مبادلات رمزارزها در داخل کشور بوده و مکلف است ظرف سه ماه نسبت به ساماندهی بازار داخلی رمزارزها اقدام کند. همچنین رمزارزها، غیر از رمز ملی، به عنوان ابزار پرداخت در داخل کشور یا برای راه‌اندازی و اداره شبکه پرداخت داخلی ممنوع است.این خبر با کنجکاوی مردم همراه شد تا بدانند رمز ارز ملی چیست و چگونه عمل می کند و به همین دلیل ترند روز شد.