پیری زودرس به سراغ چه کسانی می آید؟

09:43 - 1400/03/31
پیری زودرس ممکن است به سراغ همه ما بیاید اگر خیلی از عادات غلط روزمره خود را کنار نگذاریم و سبک زندگی مان را اصلاح نکنیم.

پیری زودرس ممکن است به سراغ همه ما بیاید اگر خیلی از عادات غلط روزمره خود را کنار نگذاریم و سبک زندگی مان را اصلاح نکنیم.

شاید باورتان نشود که اشتباهات در مصرف رژیم غذایی نادرست می تواند موجب پیری زودرس گردد،8 اشتباه باعث این اتفاق می شود اما آیا یکی از این 8 اشتباه رژیم غذایی را انجام می دهید یا خیر؟یاد بگیرید به جای آن چه کار کنید.

وقتی صبح به آینه نگاه می کنید، آیا احساس می کنید سریع تر از سن خود پیر شده اید؟ اگر دوست ندارید چیزی که در آینه می بینید را داشته باشید، شاید زمان آن رسیده که برخی از عادات روزمره و روتین خود را دوباره ارزیابی کنید ؛ عاداتی که اصلی ترین آنها را در این بخش خواهیم گفت.

عادت های غلطی که موجب پیری زودرس می شوند

عادات غلط و نادرستی که موجب پیری زودرس شما می شود

1. لم دادن و خمیده بودن:

وقتی که ساعت ها جلوی یک کیبورد هستید، این کار می تواند باعث شود که ستون فقرات شما غیر جذاب شود، لم دادن و خمیده بودن به طور بالقوه در طول زمان مضر است.

ستون فقرات ما طبیعتاً یک منحنی "S" شکل خوبی دارد که به حمایت از بدن کمک می کند.لم دادن به عقب، ستون فقرات را از موقعیت طبیعی خود دور می کند و بر ماهیچه ها، دیسک ها و استخوان ها فشار می آورد.

پیری زودرس به چه دلایلی اتفاق می افتد؟

علل پیری زودرس بدن و راه جلوگیری از آن

2. برنامه ریزی چند وظیفه ای:

اگر لیست بلندی داشته باشید، پس زندگی بسیار آشفته شما ممکن است بیش از حد از بدنتان خسته شود.اگر چه وظایف زیاد در رسانه ها به عنوان چیزی برای تلاش کردن مورد ستایش قرار می گیرد، اما شما به ندرت کاری را سریع تر انجام می دهید، بلکه تنها استرس بیشتری برای خود ایجاد می کنید.

برای بدن تان بهتر است که در یک زمان روی یک کار تمرکز کنید و قبل از حرکت به سمت بعدی، آن را تمام کنید.

مهم ترین دلایل پیری زودرس

تغذیه عامل مهم پیری زودرس

3.حذف تمام چربی ها از رژیم غذایی:

برای حفظ ظاهر سالم و جوان، شما به کمی چربی نیاز دارید. اسیدهای چرب امگا 3 سالم، که در ماهی و آجیل ها یافت می شوند، پوست را نرم و انعطاف پذیر نگه می دارند، بنابراین جوان تر به نظر می رسید.هم چنین پوست خوب از چین و چروک و همچنین بیشتر شدن آن ها جلوگیری می کند.

عاداتی غذایی که موجب پیری زودرس می شوند

نقش شیرینی جات در بروز پیری زودرس

4. شما همیشه برای دسر آماده هستید و بیش از حد دسر می خورید:

حتی اگر بخواهید قند اضافی را رد کنید، عشق شما به شیرینی ممکن است چند سال به صورت شما اضافه کند. مولکول شکر به فیبرها در سلول ها می چسبد.

این فرآیند به عنوان گلیسیری شناخته می شود و باعث می شود که آن حلقه های تیره زیر چشم ها، از دست دادن تن رنگی، پفی و چین و چروک و نیز افزایش اندازه منافذ را ایجاد کنند.

علاقه به شیرینی جات از علل پیری زودرس

5.خواب ناکافی از دلایل پیری زودرس :

بر طبق مطالعات خواب، علاوه بر حلقه های سیاه و کیسه هایی که در زیر چشم ها قرار دارند، خواب کافی به زندگی کلی کمتری نسبت داده نشده است. انسان هر روز به حداقل 7 ساعت خواب نیاز دارد.

چنانچه در بخشسلامت نمناک گفته شده است اگر علائم محرومیت از خواب را دارید، مانند مشکلات بی توجهی، کمبود انرژی، اختلالات ذهنی، خوابتان را درست کنید.

عوامل تاثیرگذار در پیری زودرس

چه چیزی باعث پیری زودرس می شود؟

6.دوست دارید خانه تان گرم باشد:

هنگامی که هوای بیرون وحشتناک سرد است، ممکن است وسوسه انگیز باشد که خانه را گرم کنید، اما بدون توجه به این که بخاری را آتشی که می زنید، هوا را خشک خواهند کرد.

هوای خشک می تواند منجر به پوست خشک شود، که در طول زمان تاثیرات بسیاری بر روی پیری دارد.از بخور در داخل خانه برای مقابله با اثرات هوای خشک استفاده کنید.

نکاتی برای جلوگیری از پیری زودرس

تلویزیون از عناصر موثر در پیری زودرس

7. شما یک ماراتون تلویزیون را دوست دارید:

اگرچه مقاومت در برابر سریال ها و فیلم های تلویزیون دشوار است، اما به معنای واقعی بودن می تواند زندگی شما را کوتاه کند. مطالعه ای که با بیش از 11.000 بزرگ سال انجام شد، نشان داد که برای هر ساعت استفاده از تلویزیون، بزرگسالان 22 دقیقه زندگی خود را کاهش می دهند.

افرادی که بیش از 6 ساعت در روز به تماشای تلویزیون می پردازند، در مقایسه با کسانی که تلویزیون کمتری تماشا می کنند، 5 سال تمام طول عمر خود را از دست می دهند.

8.بر روی شکم خوابیدن باعث پیری زودرس می شود :

وقتی که بر روی شکم خود می خوابید یا برخی افراد به پهلو، صورت خود را روی بالش می گذارید و چین و چروک روی پوستتان ایجاد می کنید.

کلاژن و بافت در صورت شما با گذشت زمان ضعیف تر می شود، بنابراین وقتی که صورت خود را روی بالش می گذارید، این خطوط می توانند دائمی شوند.سعی کنید به پشت بخوابید یا یک روبالشی اطلسی خریداری کنید تا راحت تر باشد.

پیری زودرس به خاطر حالت خوابیدن

9. پیری زودرس به دلیل استفاده نکردن از کرم چشم:

حتی آن هایی که یک برنامه مراقبت از پوست ندارند هم باید از کرم چشم با کیفیت خوب برای جلوگیری از این چروک ها استفاده کنند.پوست اطراف چشمان شما بسیار نازک است و به همین دلیل چین و چروک را سریع تر نشان می دهد.

صاف کردن پوست اطراف چشمانتان می تواند باعث شود که شما سال ها جوان تر به نظر برسید.

پیری زودرس چشم ها چه عللی دارد؟

چه کنیم که دچار پیری زودرس نشویم؟

10.بیشتر روز خود را نشسته سپری می کنید:

خطرات زندگی نشسته به خوبی شناخته شده است. افرادی که بیشتر روزهای خود را چسبیده به صندلی سپری می کنند، در معرض خطر بالاتری برای انواع بیماری ها هستند؛ همه نوع از بیماری های قلبی گرفته تا سرطان.

ورزش منظم می تواند به شما کمک کند تا از این بیماری ها و همچنین طولانی تر کردن عمر خود جلوگیری کنید.مطالعات نشان می دهد افرادی که حداقل 150 دقیقه در هفته ورزش می کنند،حداقل 10 سال بیشتر عمر می کنند.

11. از کرم ضد آفتاب فقط در تعطیلات استفاده می کنید:

ممکن است فکر نکنید که فقط چند دقیقه در زیر نور خورشید می تواند چه آسیب های زیادی را به پوست شما وارد کند. این دلیل شماره 1 پیری زودرس پوست ناشی از اشعه ماورا بنفش خورشید است.

نقش ضدآفتاب در پیشگیری از پیری زودرس

راه های پیشگیری از پیری زودرس

12. عاشق آرایش هستید:

منظور ما استفاده از این سایه چشم آبی فلزی نیست، یعنی استفاده از آرایش بیش از حد به روش های دیگر و کم تر مشهود است.آرایش پایه روغنی، منافذ پوست شما را مسدود می کند و می تواند باعث ایجاد جوش شود.

هم چنین بیشتر محصولات آرایشی پوست را خشک کرده و یا تحریک می کنند، که باعث چین و چروک زودرس و خطوط در طول زمان خواهد شد.همه دوست دارند زیبا به نظر برسند، اما از حداقل مقدار آرایش برای موقعیت های روزمره استفاده می کنند.