باورنکردنی ، زنده شدن باورنکرنی دختری که کامل یخ زده بود / عکس

08:36 - 1400/03/30
دختر 19 ساله ای که در برف و سرما کاملا یخ زده بود، به طرز عجیب و معجزه آسایی زنده شد و حالا صحیح و سالم در کنار خانواده اش زندگی می کند.
باورنکردنی-زنده-شدن-باورنکرنی-دختری-که-

دختر 19 ساله ای که در برف و سرما کاملا یخ زده بود، به طرز عجیب و معجزه آسایی زنده شد و حالا صحیح و سالم در کنار خانواده اش زندگی می کند.

ماجرای زنده ماندن معجزه آسای دختری که کاملا یخ زده بود

"جین هیلیارد" یک دختر 19 ساله که در لابلای برف ها در مینسوتا به شکل کاملاً یخ زده پیدا شد. شخصی که او را لابلای برف ها پیدا کرد، به امید زنده ماندنش، او را به نزدیک ترین بیمارستان آن محل برد.

جالب است بدانید که "جین" به طرز شگفت انگیزی زنده ماند و توانست دوباره به زندگی برگردد، داستان خواندنی زنده ماندن این دختر یخ زده را در ادامه ی این بخش از سرگرمی خواهید خواند.

تصادف با ماشین در یک منطقه روستایی در شمال غرب مینسوتا

"جین" در تاریخ 20 دسامبر سال 1980 در حال رانندگی برای برگشت به سمت خانه بود؛ دقیقا شبی که مدت زمان طولانی را با دوستانش سپری کرده بود. ماشین او مدام روی جاده یخی لیز می خورد و در نهایت کنترل ماشین را از دست داد.

خوشبختانه او از این تصادف آسیبی ندید اما ماشین را کمی از جاده منحرف کرد و متوقف شد، زیرا دیگر نمی توانست به مسیرش ادامه دهد. از آنجایی که دما زیر صفر درجه بود و بادهای بسیار سختی می وزید، او دیگر قادر به ادامه مسیر نبود.

"جین" مردی به نام "والی نلسون" را می شناخت که در پایین همان جاده زندگی می کرد. سپس سعی کرد پیاده به سمت خانه او برود که تقریباً 3کیلومتر از آنجا فاصله داشت. دمای هوا در آن شب منفی 22 درجه سانتیگراد بود.

"جین" هم پوتین های بلندی پوشیده بود. او به دلیل همین آب و هوای سرد به شدت ناامید شد و دیگر نمی توانست این مسیر طولانی را تحمل کند. بعد از این که این 3 کیلومتر را پیاده روی کرد، خانه دوستش را لابلای درختان دید.

بدن "جین" به شدت کم آب شده بود و ناگهان در مسیر غش کرد. این اتفاق ساعت یک نصف شب رخ داد بنابراین هیچ کس در خیابان نبود تا به او کمک کند. تقریباً حدود 6 ساعت بود که او بیهوش روی زمین افتاده بود و لا به لای برف ها گیر کرده بود. او می دانست که زنده است اما هیچ انرژی برای درخواست کمک هم در او باقی نمانده بود.

صبح روز بعد ساعت 7 صبح، "والی نیلسون" از خانه بیرون آمد و متوجه شد که دوستش روی چمن یخ زده روبروی خانه او افتاده است. سپس علائم حیاتی او را بررسی کرد. از آن جایی که صورت "جین" اصلا نرمال و طبیعی نبود، دوستش فکر کرد که او جان خودش را از دست داده است.

باورنکردنی ، زنده شدن باورنکرنی دختری که کامل یخ زده بود / عکس10

وضعیت جدی و وخیم "جین"

"والی"؛ "جین" را از روی زمین بلند کرد و او را داخل ماشینش گذاشت و به سمت بیمارستان حرکت کرد. با وجود اینکه این دختر هیچ علائم ظاهری از زنده ماندن را نشان نمی داد اما "نلسون" باز هم آخرین تلاش را برای نجات دوستش انجام داد.

زمانی که پزشکان او را دیدند، هیچ ایده ای برای نجات دادن او نداشتند. آن ها مطمئن بودند که قرار گرفتن در معرض سرمای بسیار شدید، باعث آسیب مغزی او شده است. صورت "جین" خاکستری شده بود و چشمانش ثابت باقی مانده بود و هیچ واکنشی به نور نشان نمی داد. ضربان نبض او بسیار کند بود و تقریباً 12 تپش در هر دقیقه داشت.

پزشکان هیچ امیدی برای زنده ماندن او نداشتند. از آن جایی که پوستش هم به شدت سفت شده بود، به همین دلیل نمی توانستند سرنگ مخصوص را برای تزریق وارد پوستش کنند.

دمای بدن او به شدت پایین بود؛ به حدی که نمی توانستند یک دماسنج را داخل بدنش قرار دهند در نتیجه آن ها تشخیص دادند که این دختر جان خودش را از دست داده است، هرچند که او را داخل یک پتوی الکتریکی پیچیده بودند تا بدنش را گرم نگه دارند.

ریکاوری بعد از یخ زدن دختر جوان

خانواده "جین هیلیارد" دست به دعا برداشتند و منتظر معجزه بودند. دو ساعت بعد یعنی در اواسط صبح، "جین" تشنج بسیار سختی کرد و هوشیاری اش دوباره برگشت. مادر او با شنیدن این خبر با عجله به بیمارستان رفت، دستان دخترش را گرفت و نامش را صدا زد.

باورنکردنی ، زنده شدن باورنکرنی دختری که کامل یخ زده بود / عکس3

بعد از مدتی این دختر صداهایی از دهانش ایجاد کرد و درخواست آب کرد. پزشکان و حتی مادرش از این اتفاق به شدت شوکه شده بودند. "جین" در انتهای روز قادر بود که دستانش را تکان دهد. سه روز بعد حتی روی پاهایش ایستاد و پزشکان شاهد پیشرفت بهبودی او بعد از این اتفاق بودند.

البته پزشکان نگران او بودند و تا 6 روز او را در آی سیو نگه داشتند و از پتوی گرم کننده الکتریکی برایش استفاده می کردند اما بعد از این 6 روز، "جین" به ریکاوری کامل رسید. بعد از 49 روز آزمایش پی در پی، "جین" بدون هیچ گونه آسیب دیدگی به مغز یا بدن از بیمارستان مرخص شد.

"جین" هم اکنون ازدواج کرده و صاحب سه فرزند است و در کمبریج زندگی می کند. او در مصاحبه اخیرش اعلام کرد که دعاهای خانواده و همچنین تلاش پرستاران و پزشکان باعث زنده ماندن او بعد از این اتفاق شده است.