فوری ۱۴ ماه یارانه نقدی پرداخت نمی‌شود

17:56 - 1400/03/28
۲۱ میلیون خانوار مرحله اول و هفت میلیون خانوار مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کرده‌اند. چقدر از این اقساط باقی مانده است؟

در بهار پارسال دولت برای حمایت از خانوارها در دوره کرونا پرداخت وام یک میلیون تومانی کرونا را در دستور کار قرار داد.

در اولین مرحله از پرداخت وام کرونا ۲۱ میلیون سرپرست خانوار گفتند که به این وام نیاز دارند. در یک فرایند ثبت‌نامی این ۲۱ میلیون خانوار یارانه‌بگیر درخواست خود را ثبت کردند و نهایتا در پایان خرداد یک میلیون تومان را گرفتند.

اما دولت در همان زمان اعلام کرد که این وام بدون بازپرداخت نیست و اقساط آن از یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی هر ماه خانوار برداشت می‌شود.

نرخ سود این یارانه چهار درصد تعیین و مقرر شد در ۳۰ ماه از یارانه خانوار کسر شود. هر قسط این وام نیز ۳۵ هزار تومان اعلام شد. دولت اولین قسط را در تیر پارسال برداشت و تاکنون ۱۲ قسط آن پرداخت شده است.

با قیافه جذاب تو کال‌آف‌دیوتی موبایل دوستاتو غافلگیر کن(تحویل آنی)

به آسونی تو ایران ارز دیجیتال خرید فروش کن و سود بالا داشته باش.

از اقساط ۳۰ ماهه ۱۸ قسط باقی مانده است که در مجموع حدود ۶۳۰ هزار تومان است. یعنی خانوار یک نفره ۱۴ ماه یارانه نمی‌گیرد یا در یک خانواده چهار نفره یارانه یکی از اعضا ۱۴ ماه پرداخت نمی‌شود.

از میان این ۲۱ میلیون خانوار هفت میلیون خانوار مرحله دوم این وام را نیز دریافت کردند. دولت مجددا در آذر پارسال به دنبال اعمال محدودیت‌های کرونایی پرداخت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا را در دستور کار قرار داد اما این بار در تعداد کمتری.

وزارت کار هفت میلیون خانوار را مشمول دریافت مرحله دوم وام شناسایی کرد. شرایط نرخ سود و تعداد اقساط نیز همانند مرحله اول چهار درصد و ۳۰ ماهه بود.

پیشنهاد ویژه آرایش و زیبایی, لوازم آرایشیکرم پودرهای اورجینال مناسب انواع پوست هاتبلیغات ، چاپ ,خدمات دیجیتالی و چاپسفارش آنلاین انواع تراکت و بروشورارتودنسی,متخصص ارتودنسی,ارتودنسی نامرئیچگونگی درمان ناهنجاری های دهان، دندان و فک

پرداخت اقساط این وام نیز از دی پارسال شروع شد و تاکنون شش قسط آن پرداخت شده، ۲۴ قسط یعنی ۸۴۰ هزار تومان باقی مانده است.

به عبارت دیگر این خانوارها حدود ۱۹ ماه یارانه یکی از اعضا را دریافت نمی‌کنند.

طی چند ماه اخیر یارانه بگیران بارها از مسئولان خواسته‌اند که اگر یارانه‌ها را زیاد نمی‌کنند حداقل اقساط وام را ببخشند، اما تاکنون خبری از بخشش اقساط وام کرونا نشده است.