مرگ تلخ دختر 12 ساله در حین ختنه شدن + عکس

20:25 - 1400/03/27
در یک اتفاق ناگوار مرگ دختر بچه ای 12 ساله در حین ختنه شدن به اطلاع اورزانس رسید
مرگ-تلخ-دختر-12-

در یک اتفاق ناگوار مرگ دختر بچه ای 12 ساله در حین ختنه شدن به اطلاع اورزانس رسید 1 روز جمعه ، کمیته ملی از بین بردن ختنه زنان در مصر درگذشت یک دختر 12 ساله در طی جراحی ختنه ای که توسط یک پزشک در فرمانداری Assiut ، در جنوب کشور انجام شد ، محکوم کرد. دختر 12 ساله ی مصری به خاطر ختنه جانش را از دست داد.

در بیانیه منتشر شده توسط شورای ملی زنان در صفحه فیس بوک خود ، این کمیته گفت: ” هرگونه توجیهی که برای ادامه یافتن این عمل جنایی به صورت محلی و بین المللی اعمال می شود مردود و غیر قابل پذیرش است.”

مرگ تلخ دختر 12 ساله در حین ختنه شدن + عکس1

این کمیسیون خواستار “مجازات حداکثر مجازات عاملان” شد ، پزشک و پدر مقتول توسط مقامات دستگیر شده و در حال بازرسی هستند.

بنا به گزارش رسانه های خارجی، قربانی در جنوب مصر هنگام ختنه شدن به کام مرگ فرو رفت که طبق بیانیه دستگاه قضایی مصر، بعد از مرگ این دختر در استان اسیوط، دادستان کل دستور بازداشت والدین و دکتری که اقدام به این کار کرده بود را صادر کرد.

در سال 2016 ، مصر مجازات انجام ختنه به حبس را برای مدت زمانی بین 5 تا 7 سال افزایش داد. پیش از آن ، مجازات حبس برای مدت زمانی بین سه ماه تا دو سال بود.

مرگ تلخ دختر 12 ساله در حین ختنه شدن + عکس12

هر از گاهی دختران قربانی جراحی های ختنه غیرقانونی می شوند. آخرین مورد در سال 2016 بود که یک دختر هفده ساله در طی جراحی ختنه در شهر سوئز در شمال مصر درگذشت. در مورد شیوع عمل ختنه هیچ آماری در دست نیست.

گفتنی است که در برخی از کشورهای عربی و حتی برخی نواحی ایران این عمل با هدف کاهش میل جنسی زنان انجام میشود. از اواسط دهه 1990 آغاز و منجر به تصویب قانونی علیه آن در سال 2008 در پارلمان شد که گفتنی است در دولت مصر در سال 2015 نشان داد که 87 درصد از زنان 15 تا 49 ساله این کشور ختنه شدند.